Co bychom se chtěli naučit

Co bychom se chtěli naučit

Příspěvekod paveldf » 17 bře 2008 (pon), 0:18

Protože bych rád brzy zahájil první školení, dovolím si ctěného publika zeptat, jaká témata by vás nejvíce zajímala.

Zatím se mi přihlásil pouze jeden zájemce o práci lektora, ale přesto stále věřím, že nápad pořádat školení v rámci sdružení PVfree.net není ztracený. Co na to říkáte? Byli byste schopni mi napsat, jaká problematika vás nejvíce zajímá? Co byste se nejraději naučili?

Nemusíte se bát. Já sám jsem sice kdysi jako informatik pracoval, ale rychlost rozvoje moderních technologií je neúprosná, takže je spousta témat, která bych se sám rád naučil. Jistě ale chápete, že pořádat školení podle toho, co zajímá koordinátora vzdělávání, není zrovna to pravé, když vás může zajímat něco úplně jiného. Školení pořádaná občanským sdružením musejí především vyhovět členům tohoto sdružení, případně jejich rodinám nebo přátelům.

Nemusíte se bát, že se chystáme začít dělat nějaké suché školní hodiny, kde bude přednášející psát skřípající křídou po tabuli, klábosit a studentíci si budou zapisovat do sešitů nezáživná fakta. Jak možná víte (pokud jste někdy klubovnu navštívili), máme k dispozici několik strojů, na kterých se můžete učit prakticky používat různý (nejlépe otevřený) software, ale nemělo by zůstat jen u toho. Plánuji pořádat workshopy, kde si pod dohledem zkušeného lektora (snad se nějaký najde) naučíte na svých vlastních strojích provádět všelijaké konfigurace a instalace, třeba kompletní instalaci nějaké perspektivní distribuce Linuxu. A taky bych rád zorganizoval besedy a výměny zkušeností, kde se budeme podrobně věnovat nějakému tématu a navzájem si pomáhat zvládnout jeho úskalí.

Že je to spousta práce? No ovšem. Ale pokud najdeme ochotu v sobě samých, věřím tomu, že se nám to podaří. Mimochodem - říkal jsem vám už, že se nemusíte bát?
Naposledy upravil paveldf dne 03 dub 2008 (čtv), 21:00, celkově upraveno 1
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod Avula » 17 bře 2008 (pon), 12:18

Co takhle pro nás méně znalé: Základy počítačových sítí, IP adresy, masky sítě aneb jak pracuje PVfree.

Šlo by to??

:pvfree7: :pvfree7:
Avula
Newbie
Newbie

Příspěvekod radekpv » 17 bře 2008 (pon), 12:43

Avula píše:Co takhle pro nás méně znalé: Základy počítačových sítí, IP adresy, masky sítě aneb jak pracuje PVfree.

Šlo by to??

To jsou dvě různé věci :-)
radekpv

Příspěvekod lyon667 » 17 bře 2008 (pon), 13:01

radekpv píše:To jsou dvě různé věci :-)

Uz jsi jednu prednasku na toto tema kdysi mel, hlasis se na druhe kolo? :o)
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod slavmi » 17 bře 2008 (pon), 14:51

Avula píše:Co takhle pro nás méně znalé: Základy počítačových sítí, IP adresy, masky sítě aneb jak pracuje PVfree.

Šlo by to??

na takové školení bych taky rád chodil :) pokud se to vleze do mého časového rozvrhu ...
slavmi

Příspěvekod catman » 17 bře 2008 (pon), 17:20

slavmi píše:

Šlo by to??

na takové školení bych taky rád chodil :) pokud se to vleze do mého časového rozvrhu ...

:shock: :shock: a proč jste nechodili na školení, co začalo koncem ledna a končilo minulý pátek ??!! Přesně o tom to školení bylo ! Stáhli jste si studijní materiály? Mrkli do nich? Prohlédli články na Wiki ? nalívárna od školitele je jedna věc, ale pokud není snaha si to nějak sám srovnat, vyzkoušet a případně sám najít doplňkové materiály, nepomůže ani osvícení Duchem svatým :x
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod mahud » 17 bře 2008 (pon), 18:08

[quote="catman"][/quote]
:shock: :shock: ...... nepomůže ani osvícení Duchem svatým :x

Jj.. opakování: Matka moudrosti...
mahud
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod To-mr » 17 bře 2008 (pon), 19:05

catman píše:nepomůže ani osvícení Duchem svatým :x

Každopádně tvoje školení do toho nemnělo daleko, moc ti za něj děkuji.

Ale bral bych nejakou menší hodinku nějakého HW školení jako pájení konektorů a tak. Myslím že bez správně napájeného konektoru je vám celý vyladěný pc na H-o.
To-mr
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod Avula » 17 bře 2008 (pon), 19:29

já býval v pátek v práci, takže jsem chodit nemohl.

číst si naučnou literaturu je jedna věc, ale " ošahat" si konkretní věci a tím se do toho rychleji dostat je věc druhá. Ovšem bez základních znalostí to podle mě nepůjde.

:)
Avula
Newbie
Newbie

Příspěvekod morpheus » 18 bře 2008 (úte), 1:28

absolvoval jsem kdysi ve skole (v ramci nejakeho uvodu do unixu) zaklady prace v bashi, zejmena pak skriptovani v shellu, vystupem bylo resit ruzna zadani (skripty pro vypis nejake te posloupnosti aj.), mnohdy to byly opravdu perlicky nad kterymi clovek nemaly cas premyslel

byl by o to zajem? nechce si to nekdo vzit za ukol? ;-)
byt treba alespon korespodencni formou - rozdavat priklady k reseni

jako kostra pro pripravu muze poslouzit http://chemi.muni.cz/~n19n/vyuka/4scripty/scripty.html

pokud by byl zajem a nasel se skolitel pro ziva setkani...
tak bych mu snad zvladnul udelat predskokana... predat nejaky ten uvod, zakladni prikazy, ktere se mohou hodit... takove ty head, tail, grep, sed... a zaklady prace v editoru vi
morpheus
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod catman » 18 bře 2008 (úte), 8:47

vi/vim - to bych zájem měl
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod Badla » 18 bře 2008 (úte), 9:53

catman píše:vi/vim - to bych zájem měl

dtto
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod slavmi » 18 bře 2008 (úte), 15:23

catman píše:
slavmi píše:

Šlo by to??

:shock: :shock: a proč jste nechodili na školení, co začalo koncem ledna a končilo minulý pátek ??!! Přesně o tom to školení bylo ! Stáhli jste si studijní materiály? Mrkli do nich? Prohlédli články na Wiki ? nalívárna od školitele je jedna věc, ale pokud není snaha si to nějak sám srovnat, vyzkoušet a případně sám najít doplňkové materiály, nepomůže ani osvícení Duchem svatým :x

jj já o tom věděl ale bohužel v pátek já nemám čas :oops: to mám kytaru :(
slavmi

Rekapitulace

Příspěvekod paveldf » 20 bře 2008 (čtv), 20:52

Tak si to zrekapitulujme. Zatím jste projevili zájem o tyto okruhy školení:

- základy počítačových sítí, IP adresy, masky sítě
- jak pracuje PVfree.net (pojal bych jako základní školení nabízené všem novým členům, aby věděli, do čeho jdou)
- HW školení (pájení konektorů atp.)
- skriptování v Linuxovém shellu
- editory vi a vim

Jistě vás napadne ještě něco dalšího, tak se nestyďte a přihlaste se. Tady vám nikdo hlavu neutrhne, nemusíte se bát o zápočet nebo výsledek zkoušky. Děláme to pro sebe, ne pro nějakou bumážku. Když se řekne školení ve freenetu, tak je to free školení. Prostě pohoda, na hrocení máme v životě plno jiných problémů…
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod Badla » 26 bře 2008 (stř), 23:32

Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Další

Zpět na Vzdělávání