Co bychom se chtěli naučit

Příspěvekod vjecna » 27 bře 2008 (čtv), 0:33

:) co treba obycejna "instalace linuxu" - co muzu cekat od instalace napr ubuntu ci kubuntu, mandrivy atp.
Myslim tim prakticka "live" - na vlastni oci, krok po kroku, jako treba na ubuntu.cz - instalace

Nebo sw pod widlema ci linuxem - (open)office, at uz word ci excel, powerpoint, nebo tvorba vlastnich web "inet" stranek, ftp serveru atp

http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce_instalac%C3%AD

Nebo sprava serveru, napr hernich, bezi jich snad malo v siti free (cz)?

Ja neumim ani jedno :D a jsem spis vsehoznalek tak na 1-10%, a to si asi moc fandim

PS: !!!ne na 4%!!!
vjecna
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod vjecna » 27 bře 2008 (čtv), 0:47

mj. jsem opet mluvil se zikim, postouchl jsem ho k zamysleni, zda by nebyl ochoten provozovat DJeje na free.net.Radiu, staci tak malo, aby se z cloveka stala legenda :)

Vim, ze par zkusenosti z provozu radia free.net uz je k dispozici, neosloveni se nehlaste :), spis de o otazku - venovat tomu nalezitou pozornost a cas.

Takove provokacni postuchovani mezi 16-22:00 v kratkych sotech mezi pisnickama - treba i na prani, by nebylo pro cleny o.s. marne!!!!

Treba..."Mate zaplaceny prispevky? Nee? Nevadi, my Vas stejne mame radi :)?! Tak sup, sup - posledni den v mesici se blizi :)"...
Nebo...."V sobotu x.y. v 10:00 je pivo na AP kostelecka zadara, prijdte ochutnat cerstvy zavan lednoveho vetriku, je potreba dostelovat Ronju, je roztouzena, je hrava a vubec nekouse..."

:D
vjecna
Grafoman
Grafoman

Rekapitulace

Příspěvekod paveldf » 28 bře 2008 (pát), 12:31

Uděláme další rekapitulaci požadovaných témat:

HW:
- HW školení (pájení konektorů atp.)

SW:
- instalace Linuxu (workshop)
- skriptování v Linuxovém shellu
- editory vi a vim (*)
- (open)office (čili kancelářské programy)

sítě:
- základy počítačových sítí, IP adresy, masky sítě (*)
- správa (herních) serverů v síti (*)
- tvorba webových stránek

obecné:
- jak pracuje PVfree.net
- rychlokurs práce ve výškách

Pěkně se nám to rýsuje, má to ale jeden velký háček - nejsou lektoři. Já bohužel nejsem tak všestranně zaměřený, abych mohl někoho učit tolik různých věcí. Patrně to ani není cílem koordinátora vzdělávání. Mým cílem je najít témata a k nim lektory - ale to neznamená, že budu někoho do něčeho nutit. Od toho jsme freenet, abychom se svobodně rozhodovali, co budeme pro druhé dělat. Samozřejmě se taky můžeme svobodně rozhodnout, že nebudeme dělat nic, ale to jistě není odpovídající náplň jakéhokoliv občanského sdružení.

Takže pokud máte alespoň elementární pocit, že nám můžete k výše uvedeným tématům něco říct, neváhejte a přihlaste se do vlákna http://www.pvfree.net/forum/viewtopic.php?t=4636 nebo na můj mail paveldf(zavináč)pvfree.net. Jak říkám - nikoho nenutím, ale zvu ke spolupráci. Tak co na to říkáte?

EDIT: Jelikož se mi přihlásil první lektor, budu označovat hvězdičkou v závorce témata, pro která již máme zajištěné lektory. Doufám, že bude hvězdiček přibývat. Samozřejmě můžete navrhovat i další témata školení.
Naposledy upravil paveldf dne 03 dub 2008 (čtv), 20:54, celkově upraveno 1
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod Santa-Claus » 30 bře 2008 (ned), 22:31

Tak dobre, smiluju se a prihlasim taky ;)

Mohl bych povedet neco k aplikacnim serverum, primarne herni, s temi mam nejvic zkusenosti, ale hral jsem si i s jinymi vecmi. Podle zajmu by se dalo nastudovat a probrat kdeco...
Santa-Claus
Člen skupiny správců sítě
Člen skupiny správců sítě

Rozdělení vlákna

Příspěvekod paveldf » 03 dub 2008 (čtv), 20:53

Dovolil jsem si založit samostatné vlákno pro Rychlokurs práce ve výškách. Najdete ho zde: http://www.pvfree.net/forum/viewtopic.php?t=4737.

Zde prosím pokračujte v návrzích, jaká témata školení byste si představovali.
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Předchozí

Zpět na Vzdělávání