Domovská stránka uživatele sítě PVfree.net

Domovská stránka uživatele sítě PVfree.net

Příspěvekod paveldf » 26 bře 2008 (stř), 23:23

Rada se sice zatím k tomuto projektu nevyjádřila (asi má mnoho jiné práce), přesto jsem se rozhodl s ním vyjít na světlo. Jde o to, že bych rád našim členům nabídl webovou stránku, kterou by mohli používat ve svém prohlížeči jako domovskou - tj. tu, která se otevírá jako první při spuštění prohlížeče (pokud nemáte prohlížeč nastavený nějak jinak) a která je dostupná na ikonce domečku v nástrojové liště prohlížeče.

Jde o jednoduchou stránku se třemi statickými sekcemi (PVfree.net, Prostějov, Svět) a denně aktualizovanou sekcí Aktuální info. Podotýkám, že jde o pouhý návrh, který se může dále zdokonalovat podle Vašich nápadů a návrhů.

EDIT 3.1.2009: Nyní najdete domovskou stránku na adrese http://homepv.honzapv.eu/.
EDIT 8.2.2009: Domovská stránka je uvedena do běžného provozu na adrese http://homepv.pvfree.eu, nápovědu najdete na wikipedii zde: http://wiki.pvfree.net/index.php/Domovska_stranka
EDIT 9.4.2009: Nová verze domovské stránky je nyní k dispozici na adrese http://home.pvfree.net

Byl bych rád, kdybyste mi řekli, co si o tomto projektu myslíte, a budu vděčný za každý nápad a podnět. Jsem sice ochoten se o tuto stránku postarat a dlouhodobě ji udržovat, ale budu rád, když bude naším společným dílem.
Naposledy upravil paveldf dne 09 dub 2009 (čtv), 19:24, celkově upraveno 4
Důvod: Nová verze domovské stránky.
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod catman » 27 bře 2008 (čtv), 0:06

můžeš cucat i odtud http://10.133.255.3/
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod kominek » 27 bře 2008 (čtv), 11:59

Projekt zní zajímavě. Obávám se ale, že by bylo mnohonásobně užitečnější udělat to dynamicky. Tak, aby si každý mohl navolit svoje odkazy, časem by mohla být třeba změna skinu výběrem z mnoha variant css. a bodlo by určitě přidávání vlastních kanálů rss.
Naposledy upravil kominek dne 27 bře 2008 (čtv), 12:01, celkově upraveno 1
kominek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod neighbour » 27 bře 2008 (čtv), 12:01

neco podobneho nabizi google, videl jsem to vedle u hrabose. myslim, ze tomu rikaji igoogle
neighbour

Příspěvekod paveldf » 27 bře 2008 (čtv), 12:25

kominek píše:Projekt zní zajímavě. Obávám se ale, že by bylo mnohonásobně užitečnější udělat to dynamicky. Tak, aby si každý mohl navolit svoje odkazy, časem by mohla být třeba změna skinu výběrem z mnoha variant css. a bodlo by určitě přidávání vlastních kanálů rss.

To by jistě šlo, ale takových projektů je už na netu víc, takže si každý může vybrat (třeba http://web.o2.cz/, ten jsem kdysi sám používal).

Bez mučení se přiznám, že jsem ve vytváření webu začátečník, který zvládne jednoduchý PHP skript a základní tagy HTML. Pokud by se ovšem našel někdo, kdy by chtěl naší domovské stránce dát profesionálnější charakter, bylo by to jistě ku prospěchu věci.

V první fázi mi šlo ale zásadně o toto:
- jednoduchá stránka
- zaměření na PVfree.net a Prostějov

Nechtěl jsem kopírovat žádné existující řešení, ale vytvořit něco, co je specifické pro naše sdružení. Dále jsem chtěl, aby to bylo natolik jednoduché, že to sám dokážu spravovat a vytvářet, aniž bych musel obtěžovat další lidi. K tomu by stačil nevelký prostor na některém našem webovém serveru, k němu mít FTP přístup a případně vše nasměrovat na nějakou jasnou a snadno zapamatovatelnou adresu (třeba doma.pvfree.net).

Takže pište, co Vám na uvedené stránce chybí (hlavně sekce Svět je dost chudá). Pokusím se s tím něco udělat.
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Re: Domovská stránka uživatele sítě PVfree.net

Příspěvekod paveldf » 25 pro 2008 (čtv), 19:39

Takže vážení, devět měsíců jsem domovskou stránku udržoval a téměř denně aktualizoval.
Nikoho to nezajímá.
Z toho usuzuji, že se těhotenství nepovedlo a dítě zemřelo.
Takže končíme, přátelé, nebudu dál ze sebe dělat pitomce.
Mějte se pěkně a než budete chtít PVfree.netu něco nabídnout, dobře si to rozmyslete, ať si ušetříte zklamání.
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod catman » 25 pro 2008 (čtv), 19:56

ti, kteří na to čas mají, zkostnatěli na domovské stránce seznamu a pod., ti, co na to čas němají a rozumí tomu, mají nastaveny odkazy ve FF... mrzí to sice, ale není to jediná umřelá věc, doba je holt taková a lidi nepředěláš
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod paveldf » 26 pro 2008 (pát), 0:55

catman píše:ti, kteří na to čas mají, zkostnatěli na domovské stránce seznamu a pod., ti, co na to čas němají a rozumí tomu, mají nastaveny odkazy ve FF... mrzí to sice, ale není to jediná umřelá věc, doba je holt taková a lidi nepředěláš

Asi máš pravdu.
Já jsem to stejně chtěl použít hlavně pro školení, no a na to se pořád necítím, nebudem to tlačit násilím. Třeba někdy později.
Hlavně, že jede fórum, vidím, že sis dal práci i s nějakou nápovědou a v provozu jsou i smajlíci. Díky za to. Je to perfektní a mně se fórum velmi líbí, koneckonců psal jsem Ti to už v tom mailu. A sorry za ty moje včerejší výlevy, nějak nejsem ve své kůži...
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod ondrag » 26 pro 2008 (pát), 11:42

paveldf píše:Takže vážení, devět měsíců jsem domovskou stránku udržoval a téměř denně aktualizoval.

Ber to tak: dělat to nemusíš, ale můžeš (základní rozdíl zájmového sdružení proti komerční sféře, tam prostě musíš) - já taky nadávám, že se na to vy****, ale stejně mě to pak nedá 8)

... mno a mlčení znamená, že je vše funkční - tedy je to pochvala :wink:
ondrag
Člen rady a skupiny správců
Člen rady a skupiny správců

Příspěvekod paveldf » 26 pro 2008 (pát), 22:57

ondrag píše:Ber to tak: dělat to nemusíš, ale můžeš (základní rozdíl zájmového sdružení proti komerční sféře, tam prostě musíš) - já taky nadávám, že se na to vy****, ale stejně mě to pak nedá 8)

... mno a mlčení znamená, že je vše funkční - tedy je to pochvala :wink:

Ano, máš pravdu, nemusím, můžu, přesně tak to vidím.

Ale ono to má víc rovin, není to tak jednoduché.

Jednak se nikdo kromě Tebe a Catmana zatím neozval ani teď po ohlášení konce projektu - to znamená, že domovská stránka je sice funkční, ale nikdo ji nepoužívá. Pokud se mýlím a Ty osobně moji domovskou stránku používáš, stačí říct a i kvůli jednomu člověku projekt obnovím.

Druhá rovina problému je v umístění domovské stránky. Je stále provizorně umístěná na mém webu - tedy v internetu. Pokud někomu internet z jakéhokoliv důvodu vypadne (třeba při výpadku brány) vypadne i domovská stránka, což může BFU vyděsit víc, než když takovou provizorní domovskou stránku nepoužívá.
Domovská stránka uživatele sítě PVfree.net by logicky měla být v síti PVfree.net. K tomu ovšem potřebuji, aby ji tam někdo umístil - tj. vytvořil příslušný adresář na příslušném interním webovém serveru a zajistil mi do něho FTP přístup. To může udělat jedině správce, já jsem malý pán.
Za těch devět měsíců to nikoho ani nenapadlo, přestože jsem to v této diskusi navrhoval.
Pokud to někdo udělá teď, jsem ochoten projekt okamžitě znovu rozjet a zajistit k němu odpovídající osvětu - tj. článek na webu, na wiki, případně oprášit ideu koordinátora vzdělávání a začít alespoň se školením nových uživatelů sítě, když na složitější problematiku zatím nemáme lektory (ale i to se dá časem vyřešit - viz příslušná vlákna v tomto fóru).

Třetí problém je v chápání iniciativy v našem sdružení. Zkušenosti s pokusem o vytvoření nouzového diskusního fóra a reakce jednoho ze správců mě bohužel vedou k závěru, že iniciativa není vítána (volně cituji: v tomto případě by méně bylo více).
Pokud všichni pochopí, že nikomu nechci ubírat zásluhy a cpát se mu do jeho práce (načež očekávám od ostatních totéž - například aby mi nemazali moje články na webu), jsem ochoten se okamžitě ujmout nějaké činnosti v rámci PVfree.net, protože se můj zdravotní stav o něco zlepšil (bohužel jakékoliv neférové jednání vůči mé osobě jej opět zhoršuje).

Takže je to jednoduché - opravdu můžu něco pro sdružení udělat, potřebuji k tomu ale jisté podmínky. Se svými znalostmi a zdravotním stavem opravdu nejsem schopen nainstalovat a zprovoznit nový webový server, na němž by běžela jedna stránka.
Pokud tyto podmínky nejsou, pak opravdu nemusím dělat vůbec nic.

Díky za pochopení.
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Revitalizace projektu

Příspěvekod paveldf » 03 led 2009 (sob), 22:33

Díky pomoci kolegy a správce se podařilo umístit domovskou stránku na novou adresu http://homepv.honzapv.eu/, která ukazuje na server v síti PVfree.net, takže nyní nehrozí výpadek domovské stránky při výpadku internetu.

Zkušební provoz projektu domovské stránky je tedy revitalizován, stránka opět ukazuje aktuální údaje a je upravena po stránce použití kaskádových stylů, aby vypadala trošku k světu.

Prosím všechny, komu není naše sdružení (a zvláště jeho běžní členové) lhostejné, aby se na domovskou stránku mrkli a napsali mi (sem nebo na kontakt uvedený dole na stránce - za (a) je samozřejmě třeba vložit zavináč), co by ještě bylo třeba vylepšit, než začnu projekt domovské stránky nabízet uživatelům na webu, wiki a v případných školeních. Děkuji.
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod morpheus » 03 led 2009 (sob), 23:15

pripominka spis ke stripkum...
urcite by bylo dobre nejak zviditelit rss zalozku stripku z prostejovska, ktera ma adresu http://proprostejov.eu/stripky/rss.xml
nekdy drive jsem nasel odkaz na strankach proprostejov.eu, ale odkaz je tak sikovne ukryty, ze se mi ho jiz pozdeji nepodarilo najit ;-)

pro ty co neznaji... rss zalozky jsou "online zalozky", obdoba oblibenych polozek ve vasem prohlizeci www stranek, s tim rozdilem, ze v pripade rss jsou zalozky nacitany z internetu - aktualni informace, v pripade stripku odkazy na clanky, navic lze snadno rozlisit, ktery clanek jste jiz navstivili... vice napovi obrazek

Obrázek Obrázek
morpheus
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod paveldf » 04 led 2009 (ned), 0:49

morpheus píše:pripominka spis ke stripkum...
urcite by bylo dobre nejak zviditelit rss zalozku stripku z prostejovska, ktera ma adresu http://proprostejov.eu/stripky/rss.xml
nekdy drive jsem nasel odkaz na strankach proprostejov.eu, ale odkaz je tak sikovne ukryty, ze se mi ho jiz pozdeji nepodarilo najit ;-)

Díky za připomínku, máš naprostou pravdu. Sice jsem předělával strukturu nabídky, ale na RSS jsem docela zapomněl. Přitom ten soubor aktualizuji při každém novém článku.
No jo, víc očí víc vidí. Co nevidět to napravím. :oops:
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod mahud » 04 led 2009 (ned), 2:18

Díval jsem se na stránku, měl bych připomínku k použitým barvám. Bloky tučného fialového písma na rezavém podkladu (podle mě) působí nepřehledně i když pod kurzorem se jednotlivé odkazy přebarví. Je možné, pro rychlou orientaci na stránce každý druhý odkaz přebarvit, třeba na zeleno, viz přiložený soubor?
Dále se přimlouvám o zařazení odkazů na "ATLAS" a "CENTRUM" do rubriky "Svět" neb nejsou jen "všemocný Google" a "Seznam" :)
Jiné připomínky zatím nemám a tak přeju: Hodně zdaru, ať se "dílko" podaří.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mahud
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod paveldf » 04 led 2009 (ned), 10:31

Díky za připomínky, některé jsem hned využil.
mahud píše:Díval jsem se na stránku, měl bych připomínku k použitým barvám. Bloky tučného fialového písma na rezavém podkladu (podle mě) působí nepřehledně i když pod kurzorem se jednotlivé odkazy přebarví. Je možné, pro rychlou orientaci na stránce každý druhý odkaz přebarvit, třeba na zeleno, viz přiložený soubor?

To by jistě šlo, ale mám obavu, aby pak stránka nevypadala jako "štráfované měch". Prozatím jsem přebarvil všechny navštívené odkazy, jsou teď tmavě zelené. Je to tak aspoň trochu lepší?
mahud píše:Dále se přimlouvám o zařazení odkazů na "ATLAS" a "CENTRUM" do rubriky "Svět" neb nejsou jen "všemocný Google" a "Seznam" :)

Naprostá pravda, doplnil jsem.
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Další

Zpět na Vzdělávání