Domovská stránka uživatele sítě PVfree.net

Shrnutí situace

Příspěvekod paveldf » 06 dub 2009 (pon), 19:35

Díky za všechny reakce. Pokusím se to shrnout:
catman píše:pořád řešíte jakési linky někam pryč, když webserver na to má nástroj:

http://mail.pvfree.net/pvweb_rs/index.php?akce=linky , stačí tam ty linky prostě našlapat a ten odkaz zase na titulní stránce odkrýt.... při tvorbě webu byl asi jako nepotřebný odstraněn.

Pokud beru svoji domovskou stránku jako dost nedokonalou, pak sekci Weblinks na phpRS považuji rovnou za nepoužitelnou. Nabídka linků je tam totálně nepřehledná, nejnovější je první, neexistuje report aktuálních informací z gadgetu Projektů pro Prostějov, prostě pokud můžu, toto řešení nedoporučuji.
catman píše:
nebo se dá vložit přímo ta stránka v html - tak jak je na tom Honzově webu .

Ten modul je i v našem webu, stačí jej jen zapnout a zobrazit.

O podobném modulu, který umožňuje vkládání webových stránek přímo na web prostřednictvím rozhraní administrace systému phpRS, bohužel nevím, můžeš konkretizovat?
Opakuji, že mi stačí na našem webovém serveru jeden adresář přístupný pomocí FTP plus příslušné nasměrování DNS. To je údajně velmi složité...
Karlos píše:Jen tak ze zajimavosti. Kolik lidi pouziva tyto stranky????

Domovskou stránku používá jen malá řádka členů, jelikož:
  • zastavil jsem veškerou propagaci, jelikož moje další existence ve sdružení je velmi diskutabilní (jeden čas mi dokonce byla odebrána přístupová práva k administraci webu, dodnes nemám vrácen přístup do privátních fór apod.)
  • není dořešena grafika stránky, prý snad na tom pracuje Rastaman
  • přes všechnu Honzovu snahu se, jak je nyní patrné, nemůžu na současný hosting spolehnout a osobně považuji domovskou stránku za věc prioritní, která prostě musí fungovat stále a bez větších poruch
Podívejte, když mi rada jasně řekne, že je můj projekt na odpis, tak sklapnu kufry a nebudu se dál angažovat.
Chtěl jsem domovskou stránkou dát členům k dispozici jednoduchý rozcestník, který bude fungovat i v době výpadku internetu, spolupracovalo se mnou několik dalších členů, myslím si, že po stránce obsahové jsme si s domovskou stránkou celkem pohráli, další vývoj nevylučuji, naopak je žádoucí.
Rád bych nabídl domovskou stránku všem novým členům, rád bych zorganizoval školení o fungování sdružení, kde by domovská stránka hrála svoji roli. Plány jsou, ale...
Je měsíc po valné hromadě a nic se neděje. Jako signovaný paranoik se proto raději držím zpátky, abych někoho zase nenaštval. Franta i Radek vědí, že jsem ochoten pro sdružení dál pracovat. Ale nezlobte se, iniciativní blb je prý horší jak třídní nepřítel, takže tuto roli už nepřijmu.
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Re: Výpadek Svornosti a domovská stránka

Příspěvekod » 06 dub 2009 (pon), 20:49

Pú píše:
paveldf píše:

To mi vůbec nedošlo, když jsem ten článek psal.
Otevírám tedy opět starý dotaz:

Nemohla by domovská stránka uživatele sítě PVfree.net fungovat na některém našem oficiálním serveru na páteři?

Obávám se totiž, že je tento projekt opět nad propastí a že ho týdenní výpadek naprosto pohřbí...

Dočasně můžu hostovat mimo PvFree

Na stoji jabber.honzapv.eu

Presmerovano bouhzel na tomto stroji neni ftp server takze leda mi poslat aktualni html na mail pu(krucanek)pvfree(botka)net
Diskutér
Diskutér

Re: Domovská stránka uživatele sítě PVfree.net

Příspěvekod catman » 06 dub 2009 (pon), 21:43

přístup do administrace máš, nastavit to můžeš, odkaz najdeš o pár příspěvků nazpět.

Ale zkus to teda takto: http://mail.pvfree.net/pvweb_rs/preview ... 2009010008 --- je to přece jednoduché a využiješ možnosti, které ti dává ten redakční systém, stačí troška fantazie.
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod paveldf » 06 dub 2009 (pon), 23:47

Pú píše:Presmerovano bouhzel na tomto stroji neni ftp server takze leda mi poslat aktualni html na mail pu(krucanek)pvfree(botka)net

Díky, jako okamžité řešení je to dostačující. Předpokládám, že ten týden bez aktualizací přežijeme, pokud ne, ozvu se.
catman píše:přístup do administrace máš, nastavit to můžeš, odkaz najdeš o pár příspěvků nazpět.

Ale zkus to teda takto: http://mail.pvfree.net/pvweb_rs/preview ... 2009010008 --- je to přece jednoduché a využiješ možnosti, které ti dává ten redakční systém, stačí troška fantazie.

Skvělý nápad, miluji jednoduchá a funkční řešení. Vždycky jsem si myslel, že jsem fantasta, ale v této věci mi zřejmě fantazie scházela :oops:
Pokusím se to ještě nějak po grafické stránce pořešit, ale takto by to vážně mohlo krásně fungovat. A otevřela by se tak možnost i dalším členům, kteří by na našem webu chtěli prezentovat svoje projekty určené pro sdružení.
Díky, Catmane, toto je přesně v duchu spolupráce, po které ve free netu toužím :pvfree:
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Nová verze domovské stránky

Příspěvekod paveldf » 07 dub 2009 (úte), 0:38

Tak jsem podle Catmanova návrhu vytvořil alespoň trošku graficky snesitelný návrh nové verze domovské stránky, která funguje přímo jako článek na našem webu.

Najdete ji na adrese: http://mail.pvfree.net/pvweb_rs/view.php?cisloclanku=2009040002

Článek zatím není publikován na hlavní stránce, očekávám připomínky a návrhy na vylepšení. Díky.
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod catman » 07 dub 2009 (úte), 7:03

ty hnědé rámy bych zrušil nebo ztenčil, možná přebarvit do barvy zapadající do zabarvení webu. řádky o 1-2 znaky odsadit od rámečků, možná i zmenšit o jeden puntík písmo.

Jako autora nastavit Pů, aby měl možnost se v tom hrabat - vytvořit mu účet s heslem a oprávněním AUTOR .

Článek nevydávat - pouze upravit odkaz vlevo - v menu Úprava bloků opravit link. Šlo by to i upravit tak, aby se pravé menu nezobrazovalo, ale když ten layout zapadne do ráu stránky, tak to bude OK.

Podobně by mohly být zpracovány linky technické viz http://10.133.255.3/ - tato stránka asi brzy zmizí s přemístěním stroje a je škoda ji nechat ladem, musí se ale rozšířit, aby byly linky kdykoliv k mání a nemuseli jsme mít plné bookmarky.
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod paveldf » 08 dub 2009 (stř), 5:11

catman píše:ty hnědé rámy bych zrušil nebo ztenčil, možná přebarvit do barvy zapadající do zabarvení webu. řádky o 1-2 znaky odsadit od rámečků, možná i zmenšit o jeden puntík písmo.

Rámy ztenčeny, přebarveny do oranžova, odsazení a zmenšení textu provedeno.
catman píše:Jako autora nastavit Pů, aby měl možnost se v tom hrabat - vytvořit mu účet s heslem a oprávněním AUTOR .

Pú není autor, pouze zajišťoval hosting, takže pokud sám neprojeví zájem, zatím se budu o domovskou stránku starat dál já sám.
catman píše:Článek nevydávat - pouze upravit odkaz vlevo - v menu Úprava bloků opravit link. Šlo by to i upravit tak, aby se pravé menu nezobrazovalo, ale když ten layout zapadne do ráu stránky, tak to bude OK.

OK.
Pro optimální adresování domovské stránky bych chtěl požádat o přesměrování adresy home.pvfree.net na novou domovskou stránku,
tj. http://mail.pvfree.net/pvweb_rs/view.php?cisloclanku=2009040002.
Původní adresy homepv.pvfree.eu a homepv.honzapv.eu zatím necháme na původním přesměrování, tj. na staré verzi domovské stránky, definitivní přesměrování provedeme po dokončení ladění nové verze.
catman píše:Podobně by mohly být zpracovány linky technické viz http://10.133.255.3/ - tato stránka asi brzy zmizí s přemístěním stroje a je škoda ji nechat ladem, musí se ale rozšířit, aby byly linky kdykoliv k mání a nemuseli jsme mít plné bookmarky.

Zpracováno do článku na adrese: http://mail.pvfree.net/pvweb_rs/view.php?cisloclanku=2009040003.
Provedl jsem pouze technickou úpravu kódu, některé odkazy nejsou funkční, opravit by je ale měl někdo znalejší věci. Stačí mi napsat (nebo to můžeš jako admin opravit rovnou).

Pokud bude mít někdo další připomínky, uveďte je prosím do tohoto vlákna, ať můžeme novou verzi domovské stránky brzo uvést do ostrého provozu. Díky.
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod catman » 08 dub 2009 (stř), 7:50

jak upravit odkaz jsem ti napsal - v menu úprava bloků....

do toho odkazovníku správců by se daly nacpat i další body a odkazy - existuje mnoho nástrojů a jistě i ostatní by tam přispěli dalšími linky (Dude, osbridge, weby RBček na AP .... )
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod ondrag » 08 dub 2009 (stř), 10:48

paveldf píše:Pro optimální adresování domovské stránky bych chtěl požádat o přesměrování adresy home.pvfree.net na novou domovskou stránku,

Stalo se... Za pár hodin bude změna platná v celé síti.
ondrag
Člen rady a skupiny správců
Člen rady a skupiny správců

Příspěvekod JarPav2 » 08 dub 2009 (stř), 16:06

catman píše:do toho odkazovníku správců by se daly nacpat i další body a odkazy - existuje mnoho nástrojů a jistě i ostatní by tam přispěli dalšími linky (Dude, osbridge, weby RBček na AP .... )

Chtělo by to upravit mimo jiné i odkazy na IGW brány. Minimálně přidat IGW Italská, IGW Kostelecká, pokud se nepletu už nejede a jak je to s IGW Ohrozim netuším... Totéž udělat i ve Wiki (včetně aktualizace konektivity):
http://wiki.pvfree.net/index.php/Internetove_brany_-_iGW
JarPav2
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod paveldf » 08 dub 2009 (stř), 23:31

catman píše:jak upravit odkaz jsem ti napsal - v menu úprava bloků....

OK, díky, už jsem to opravil. Čekal jsem na nějaké další připomínky. Nejsou, tak snad to bude v pořádku.
ondrag píše:
paveldf píše:Pro optimální adresování domovské stránky bych chtěl požádat o přesměrování adresy home.pvfree.net na novou domovskou stránku,

Stalo se... Za pár hodin bude změna platná v celé síti.

Díky, velmi dobrá zpráva, od dnešního dne je tedy "oficiální" adresou domovské stránky http://home.pvfree.net
Původní adresy může Pú přesměrovat na novou, díky.
JarPav2 píše:
catman píše:do toho odkazovníku správců by se daly nacpat i další body a odkazy - existuje mnoho nástrojů a jistě i ostatní by tam přispěli dalšími linky (Dude, osbridge, weby RBček na AP .... )

Chtělo by to upravit mimo jiné i odkazy na IGW brány. Minimálně přidat IGW Italská, IGW Kostelecká, pokud se nepletu už nejede a jak je to s IGW Ohrozim netuším... Totéž udělat i ve Wiki (včetně aktualizace konektivity):
http://wiki.pvfree.net/index.php/Internetove_brany_-_iGW

Nejsem proti, doplnil jsem odkaz na Rychlý odkazovník do domovské stránky, můžeme jej rozvíjet. Navrhuji tento postup:
  • kdo bude chtít přidat nějaké odkazy do Rychlého odkazovníku (nebo opravit stávající), tomu zašlu upravený zdrojový soubor HTML této stránky. Řekněte si o něj mailem na adresu paveldf(zavináč)pvfree.net
  • jakmile opravený zdroják obdržím, po kontrole jeho obsah vložím do příslušného článku na web
  • bude-li další zájemce o pokračování v úpravách, dostane zdroják on
  • atd...
Pokud bude mít někdo návrhy na doplnění dalších odkazů do domovské stránky nebo na vytvoření dalšího odkazovníku se specifickým obsahem, můžete napsat sem nebo na výše uvedený mail.

Důležitá připomínka:
Zjistil jsem, že domovská stránka i rychlý odkazovník nefungují zcela korektně v Internet exploreru. Pravý sloupec menu webu tam částečně překrývá pravý sloupec tabulky domovské stránky / odkazovníku. Pokusím se s tím něco podniknout, ale pokud by měl Rastaman chvilku a mrknul se nám na to (třeba včetně vytvoření šablony pro podobné stránky, která by si s tím poradila), byl bych mu vděčný.
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod Majky » 09 dub 2009 (čtv), 20:10

to je dobré... :wink:

návrh na přidání dolu search.php?search_id=newposts
Majky
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod Kvicala.R » 09 dub 2009 (čtv), 22:46

I když sem původní stránku příliš nenavštěvoval, tahle se mi líbí. Dobrá práce Pavle.
Kvicala.R
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod paveldf » 09 dub 2009 (čtv), 23:26

Majky píše:návrh na přidání dolu search.php?search_id=newposts

Smím se zeptat, jestli to funguje i bez přihlášení do fóra? Co to hledá, jen vlákna s novými příspěvky? Abych věděl, jak to na domovskou stránku zařadit.
Kvicala.R píše:I když sem původní stránku příliš nenavštěvoval, tahle se mi líbí. Dobrá práce Pavle.

Díky za uznání. I když po pravdě je to práce dvou Pavlů :wink:

Dnes jsem opravil chybné zobrazování v IE a nápovědu na wiki.
Budu rád, když mi napíšete další připomínky a náměty.
Největší odměnou bude, když budete domovskou stránku používat a propagovat ji, hlavně mezi technicky méně zdatnými členy.
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod » 11 dub 2009 (sob), 17:52

Adresi homepv.pvfree.eu a homepv.honzapv.eu presmerovany pomoci cname na home.pvfree.net zbyva jeste donastavit apache2 na mail serveru
Diskutér
Diskutér

PředchozíDalší

Zpět na Vzdělávání