Rychlokurs práce ve výškách

Příspěvekod To-mr » 01 dub 2008 (úte), 13:32

:idea: tak mne napadá co to udělat v lese na stromech?? :P :arrow: :sunglass:

I když se buzde špatně simulovat třeba střecha.

Je to jen nápad když nikoho nic nenapadne vhodná lokace.
To-mr
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod Galileo » 01 dub 2008 (úte), 14:54

Stalker90 píše:nejde o uzlování, máme přeci sedáky i s lanem, proč je nevyužívat? :P

Tak prostě o zacházení s tímto náčiním. Ale určitě bych se rád nějaký dobrý uzel naučil. :wink:
Galileo
Člen skupiny správců sítě

Příspěvekod MaTeS.PV » 01 dub 2008 (úte), 15:39

Jiz nekolik let lozim po skalach. Jsem spolulezcem ferdasa, coz plati samozrejme i naopak. Pokud by byl zajem, tak rad pomuzu, vysvetlim, popr. ukazu, coz by bylo asi nejlepsi.
MaTeS.PV

Příspěvekod Stalker90 » 01 dub 2008 (úte), 16:23

MaTeS.PV píše:Jiz nekolik let lozim po skalach. Jsem spolulezcem ferdasa, coz plati samozrejme i naopak. Pokud by byl zajem, tak rad pomuzu, vysvetlim, popr. ukazu, coz by bylo asi nejlepsi.

budu moc rad kdyz to bude ukazovat nekdo s lepšíli zkušenostmi. Ten les by mohl být dobrá možnost, na klubovně je jedno dlouhé lano, 2 sedáky, skoby a myslím že 2 nebo 3 osmičky

kdy to komu vyhovuje? navrhuji tuto Sobotu nebo Neděli, hlavně aby mohl MaTeS.PV, přecejenom to dělá déle než já... :roll:
Stalker90

Příspěvekod MaTeS.PV » 01 dub 2008 (úte), 16:31

Muzu v sobotu dopoledne.. Jinak cim vic nas bude, tim lip. Treba znas neco co ja ne a jeste se necemu priucim.. a nebo naopak.
Naposledy upravil MaTeS.PV dne 01 dub 2008 (úte), 16:32, celkově upraveno 1
MaTeS.PV

Příspěvekod » 01 dub 2008 (úte), 16:31

Stalker90 píše:
MaTeS.PV píše:Jiz nekolik let lozim po skalach. Jsem spolulezcem ferdasa, coz plati samozrejme i naopak. Pokud by byl zajem, tak rad pomuzu, vysvetlim, popr. ukazu, coz by bylo asi nejlepsi.

budu moc rad kdyz to bude ukazovat nekdo s lepšíli zkušenostmi. Ten les by mohl být dobrá možnost, na klubovně je jedno dlouhé lano, 2 sedáky, skoby a myslím že 2 nebo 3 osmičky

kdy to komu vyhovuje? navrhuji tuto Sobotu nebo Neděli, hlavně aby mohl MaTeS.PV, přecejenom to dělá déle než já... :roll:

Já se podřídím většině
Diskutér
Diskutér

Příspěvekod To-mr » 01 dub 2008 (úte), 16:46

Vím o jednom krásném míste kousek za Držovicema, jestli někdo znáte držovskej háj a tu vilu co je vidte z dálnice, myslím že je to celkem kousek, je tam celkem čistej les, a pěkné stromy na kole je to taky kousek, ale záleží na počasí.
To-mr
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod ferdas » 01 dub 2008 (úte), 16:54

Tak nevím jestly jsem ten pravej ,ale je pravda že jsem v první řade opatrnej a všecky kontroluji než nekam lezou i ty co neznám.
Mužem udelat jen takovej pokus kolik lidí by se chtelo neco dozvědet o zákledech bespečneho lezení i jištení. Jaké používat načiní a jak je duležité, bespečne se jistit v každem případe i když jde o banální opravu na rovné střeše či stožáru o délce nekolika metru.

Mužem se sejít (kdekoliv) tak na 1-2 hod. Po 15hod. Neco podniknout a naučit se co bude potřeba.
ferdas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod ferdas » 01 dub 2008 (úte), 17:03

Ted me napadlo i záhoří , je tam skála hned nad sadem (jab..)ten palouček.
Jde se tam z Domamyslic.

Zhora je polní cesta od Mostkovic pro sanitku kdyby nekdo neposlouchal co říkáme a dostal cepínem. :-)
ferdas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod MaTeS.PV » 01 dub 2008 (úte), 17:25

ferdas píše:Ted me napadlo i záhoří , je tam skála hned nad sadem (jab..)ten palouček.
Jde se tam z Domamyslic.

Zhora je polní cesta od Mostkovic pro sanitku kdyby nekdo neposlouchal co říkáme a dostal cepínem. :-)

Good idea. Jsem pro to zahori. A nebo tak je jeste kousek od Seloutek, takovej malej lom, decka ze Seloutek tam delaj becky. Tam by to taky slo :-)
MaTeS.PV

Příspěvekod To-mr » 01 dub 2008 (úte), 17:28

MaTeS.PV píše:
ferdas píše:Ted me napadlo i záhoří , je tam skála hned nad sadem (jab..)ten palouček.
Jde se tam z Domamyslic.

Good idea. Jsem pro to zahori. A nebo tak je jeste kousek od Seloutek, takovej malej lom, decka ze Seloutek tam delaj becky. Tam by to taky slo :-)

Když tam ta bečka bude co by ne, ale dál už ne. Myslím že za chvilku budem někde v Metlých.
To-mr
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod catman » 01 dub 2008 (úte), 17:33

imho by byl dostačující i prostor někde na Hloučeli - snad by se našel rozumný prostor na sezení, nějaké to pověšení a pod.

Na vyzkoušení, jak funguje takový pád do sedáku, by stačil imho nějaký jeřáb (např. v bývalé Mototechně nebo v nějaké staré výrobní/skladové hale), pod mostem nebo třeba portál ve vysokých vratech a nebo v krajním nedostatku třeba fotbalová branka - imho se dá domluvit na hřišti ve Vrahovicích nebo Čechovicích.
Stejně by posloužil třeba zvednutý bagr nebo plošina zaparkovaná u nějakého kamaráda na zahradě a pod - nápady by byly různé. Stromy a skály v začátečnocké fázi imho nejsou to "pravé ořechové" .

asi nejde o uzlíky samotné, ale spíš o to, jak se kde bezpečně a účelně zajistit - jak psal Ferdas.
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod MaTeS.PV » 01 dub 2008 (úte), 17:41

catman píše:imho by byl dostačující i prostor někde na Hloučeli - snad by se našel rozumný prostor na sezení, nějaké to pověšení a pod.

Na vyzkoušení, jak funguje takový pád do sedáku, by stačil imho nějaký jeřáb (např. v bývalé Mototechně nebo v nějaké staré výrobní/skladové hale), pod mostem nebo třeba portál ve vysokých vratech a nebo v krajním nedostatku třeba fotbalová branka - imho se dá domluvit na hřišti ve Vrahovicích nebo Čechovicích.
Stejně by posloužil třeba zvednutý bagr nebo plošina zaparkovaná u nějakého kamaráda na zahradě a pod - nápady by byly různé. Stromy a skály v začátečnocké fázi imho nejsou to "pravé ořechové" .

asi nejde o uzlíky samotné, ale spíš o to, jak se kde bezpečně a účelně zajistit - jak psal Ferdas.

O to bepecne zajisteni jde predevsim. To je jasna vec. Myslel jsem to samozrejme s nadsazkou ten lom v Seloutkach, pro pripadne zajemce o slaneni po proskoleni. Da se to udelat bezpecne i pro toho kdo to nikdy nedelal. Taky jsem nejak zacinal. Jinak co se tyce toho bezpecneho zajisteni, tak na ukazku staci blby susaky mezi panelakama.
MaTeS.PV

Příspěvekod morpheus » 01 dub 2008 (úte), 17:48

zacatecniky bych nekam do lomu na skaly netahal, stena je imho bezpecnejsi a nezavisla na pocasi, navazovani na sedak se da stejne tak dobre a bezpecne nacvicit treba na zebrinach, nejde o to si napoprve sam sobe neco dokazovat, ale naucit se chovat na lane tak, abych sebe nebo ostatni nezranil/nezrakvil... ze zahori uz jednu jizvu mam a ne vlastni vinou :?
morpheus
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod YORK » 01 dub 2008 (úte), 17:57

MaTeS.PV píše:
Jde se tam z Domamyslic.

Jestli muzu doporucit, tak bezte do Loupeznika: mapa
da se tam dobre slanovat;)
Pro ty co by chteli jet autem tak jako prijezdovou cestu doporucuju asfaltku nad prehradou, tam jak konci nechat stat auto a zbytek dojit pesky. Cesta od Salase (od Krize) je pro osobaky neprujezdna, byl jsem tam o vikendu krosit na motorce a jsou tam strasny diry a vyjety koleje.
YORK
Pisálek
Pisálek

PředchozíDalší

Zpět na Vzdělávání