Výstavba

AP v Růžově

Výstavba

Příspěvekod david » 08 bře 2008 (sob), 19:45

Obrací se na mě stále více lidí z Růžova s tím, že se chcou připojit na AP Doktor v Přemkách. Jejich snahu odmítám a tlačím je k tomu, aby si na Růžově postavili AP.

Výhody:
Propojení AP Doktor v Přemkách a AP Ptení (silo na ZD)

Nutné změny:
- na AP Doktor vyměnit stožár za něco pořádnyho místo toho párátka

Kontakty:
Jan Čepl, Růžov 2, 608 611 531
Krejčí

Prosím KI, aby dala předběžné vyjádření ke stavbě tohoto bodu.
david
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Re: Růžov

Příspěvekod » 13 bře 2008 (čtv), 22:13

david píše:Obrací se na mě stále více lidí z Růžova s tím, že se chcou připojit na AP Doktor v Přemkách. Jejich snahu odmítám a tlačím je k tomu, aby si na Růžově postavili AP.

Výhody:
Propojení AP Doktor v Přemkách a AP Ptení (silo na ZD)

Nutné změny:
- na AP Doktor vyměnit stožár za něco pořádnyho místo toho párátka

Kontakty:
Jan Čepl, Růžov 2, 608 611 531
Krejčí

Prosím KI, aby dala předběžné vyjádření ke stavbě tohoto bodu.

KI chce nejdříve předložit podklady které jsou uvedeny v zápisu s KI a tento zápis je v mailu správců :wink:
Diskutér
Diskutér

Příspěvekod Badla » 13 bře 2008 (čtv), 23:49

fotky jsou na foto.pvfree.net... pokud rekne KI, ze je to v zajmu sdruzeni a posveti akci, tak se teprve pote muze zacit resit koordinator, smlouva, apod. ... nemelo by smysl neco zacit organizovat, pokud KI rekne NE
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod Galileo » 14 bře 2008 (pát), 10:15

Po posvědcení dalšího postupu KI potřebuje odpovědět na tyto otázky:
- je možnost přivedení elektřiny pro PC?
- předběžný rozpočet (počet PC, počet antén, …) - 2 směrovky, 1 všesměr?
- účelnost projektu - OK - konektivita pro Růžov, kolik potenciálních uživatelů/členů?
- předpokládané spoje - Přemyslovice, Ptení?
- nafocené výhledy - něo je, chce to doplnit zoomové fotky na sousední AP
Myslím, že schválení pro další přípravu nic nebrání, ale oficiálně by to mělo projít jednáním KI. Do té doby je potřeba udělat ty zoomové fotky na sousední AP
Potom bude ještě potřeba:
- předpracovaná smlouva s majitelem o umístění AP
- odpovědná osoba za výstavbu
- kontaktní osoba v místě AP, která bude schopná a ochotná dohlížet na chod AP
- místní správce, který se bude o AP starat
Galileo
Člen skupiny správců sítě
Člen skupiny správců sítě

Příspěvekod Badla » 14 bře 2008 (pát), 10:25

Galileo píše:kolik potenciálních uživatelů/členů?

fuj :(
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod david » 14 bře 2008 (pát), 14:33

Dovolím si upozornit, že v tomto případě je daleko důležitější přestavba AP Doktor v Přemkách. Odtud by měl jít hlavní zdroj připojení na PV.
Je tam nutné instalovat nový stožár (ten současný neunese pořádně ani to, co tam je) a nový 5GHz spoj.

Co se týká vyjádření KI, mám za to, že tohle rozhodnutí musí padnout na samotném začátku. Začínal jsem mít jednu chvíli strach, že se snažím přesvědčit lidi na Růžově o vybudování AP, ktery valstně není vůbec v zájmu sdružení postavit. Ano, rozhodnutí o stavbě se vydá až na základě zajistění všech potřebných podkladů, ale rozhodně nikdo z nás nechce věnovat čas přípravám něčeho, co vůbec nemá vzniknout. A taky nemůžu těm lidem slibovat něco, co nechceme vůbec realizovat.

Takže to co jsem chtěl od KI slyšet bylo: "Ano, ten bod pro nás může být zajímavý. Začni zařizovat vše potřebné."

A na závěr bych chtěl někoho požádat, aby se ujal potřebných příprav. Já bohužel nemám možnost cokoliv osobně zařizovat a po telefonu bych se asi moc daleko nedostal. Díky.
david
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod david » 14 bře 2008 (pát), 14:41

Galileo píše:Po posvědcení dalšího postupu KI potřebuje odpovědět na tyto otázky:
..........

Spoje:
5GHz směr Přemyslovice
5GHz smět Ptení
1x sektor pro AP - doporučil bych aspoň 2.4GHz na g nebo rovnou 5Ghz

Výhledy:
Zdá se, že v dálce na fotkách je vidět Vícov. Možná by šlo zkrátit zálohu Přemek a připojení Ptení jedním skokem z Vícova (místo 3 skoků přes Holubice)

Kontaktní osoba je uvedena v prvním příspěvku. Po odborné stránce správy Ap tam ale asi nebude nikdo, kdo by se tomou mohl věnovat.
david
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod Badla » 16 bře 2008 (ned), 18:50

http://foto.pvfree.net/gallery/home/Lub ... 9.JPG.html

pridal jsem detailni fotky z druhe strany... foceno z mista na treti fotce... prakticky v rovine mezi AP Pteni a Ruzovem, jen o cca 10 metru nize
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod david » 25 bře 2008 (úte), 18:04

Ahoj,

jak to s tim AP vypada? Dnes me volal pan Cepl, ze nemaji zadne dalsi informace a nic se nedeje. Nevi, co maji delat dal, aby se AP mohlo zacit stavet.
Z debaty vyplynulo, ze by podle nich bylo vhodne misto na dome u Krejcich. Pozdal jsem ho o poslani kontaktu. Jakmile budeme mit na ne kontakt, chtelo by to, aby se tomu zacal nekdo venovat a poslal jim navrh smlouvy apod.
david
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod catman » 25 bře 2008 (úte), 20:24

SE a NĚKDO mají už asi 14 dní dodělávat kabeláž na Šárce a pak snad taky dokončí Manhardovu a opraví anténu na Freedomu. :(

Celá fungující rada to sám neutáhne, zvlášť, když je aktuálně ve stavu "zejtra snad ještě neumřu" . To má z toho ježdění na kole v dešti.

Na Telecomu je nutno zařídit přepis plátce linky ve Hvozdě, jinak budeme cca do týdne výstražně bez konektivity pro Ochoz-Budětsko. njn - problém, Houstone, optat se, když konkrétně stojím bezradný (nebo bezradný je jen zkratka pro "jebu na to" ? )

Sem to sice nepatří, ale obávám se, že když KI není schopna zorganizovat horolezce na dvě opravy a přetažení pár kabelů, bude nadlidský úkol vůbec zahájit nějakou novou stavbu a už vůbec ji dodělat .

Nebo se pánové pletu? Najde se někdo, kdo konečně začne organizovat ?
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod Kvicala.R » 06 dub 2008 (ned), 18:00

Kluci ozval se mi připojený z Růžova. Při minulém zasedání KI se na tohle AP jaksi zapomnělo. Tak co s tou stavbou - otázka spíše pro místně znalé...

AD1, Má smysl stavbu posvětit?
AD2, Jaký HW?
AD3, Koordinator akce?
Kvicala.R
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod morpheus » 06 dub 2008 (ned), 18:36

nezapomnelo...

Kód: Vybrat vše
[22:58:44] <morpheus> - nové AP Růžov ... nema vyznam resit smlouvu, dokud si projekt nenajde sveho resitele-organizatora, ve stavajicim slopzeni co tu jsme s tim nepohneme
[22:59:28] <ondrag> prostě: projekt nemá kompletní nezbytnosti
morpheus
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod david » 06 dub 2008 (ned), 19:21

morpheus píše:nezapomnelo...

[22:58:44] <morpheus> - nové AP Růžov ... nema vyznam resit smlouvu, dokud si projekt nenajde sveho resitele-organizatora, ve stavajicim slopzeni co tu jsme s tim nepohneme

Aspon by jste ale mohli dat vedet mistnim, ze s tim uz nemaji pocitat.
david
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod Kvicala.R » 06 dub 2008 (ned), 19:43

Co třeba Jirka Klapka? Ten by se takove věci nezhostil? Je to pro mě samotného krapet z ruky a mám už v patrnosti dvě AP...
Kvicala.R
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod catman » 06 dub 2008 (ned), 19:55

david píše:
morpheus píše:nezapomnelo...

Aspon by jste ale mohli dat vedet mistnim, ze s tim uz nemaji pocitat.

Proč s tím nemají počítat? Protože z PV nikdo nechce jet do Přemek, aby zorganizoval výměnu jedné trubky na střeše Doktora? To by to místní nezvládli? To by to nezvládli ti lidé z Růžova?

Věřím tomu, že když se ti Růžováci spojí třeba s Milošem Solovským, může jim být nápomocen bohatými zkušenostmi a možná i osobní účastí. Stačí si předem změřit a připravit materiál a pak to za cca 2 hodiny vyměnit. Možná by stačilo nychystat vhodné objímky a stožár řádně upevnit. Bez pomoci v místě se na to každý vykašle.

Pokud chtějí, můžeme se potkat v týdnu na klubovně. Mě vyhovuje pondělí po 16., úterý po 18. nebo až čtvrtek po 16. Ve středu je klubovna obsazena po úředních hodinách. Rád poradím, připravím materiál, ale jezdit tam nebudu. Telefon na mě jim dát můžeš.
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Další

Zpět na 81 - Růžov