Zájemci o připojení

Zájemci o připojení

Příspěvekod paveldf » 26 lis 2008 (stř), 8:24

Zde se můžou hlásit zájemci o připojení k naší optické síti.
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod Gizmo_CZ » 07 pro 2008 (ned), 12:29

Dobrý den.
Dočetl jsem se že na B.Šmerala se staví opt. síť. Nikde jsem se ale nedočetl o financování připojení k této síti a následných poplatcích.
Píšete, že se budou připojovat všechny domy kromě jednoho na této ulici, který to ale je nepíšete.
Děkuji za odpověď.
Gizmo_CZ

Příspěvekod catman » 07 pro 2008 (ned), 20:05

Nevznesl jsi otázku, odpověď budeš čekat marně.
Optej se ale třeba svých zástupců ve vedení baráku a nebo se optej ve středu na klubovně radních. Nejsi členem, ale snad tam trefíš . Radní jistě budou rádi, když nabídneš svoji pomoc při informování spolubydlících o nastupující nové technologii a nepotřebnosti prodlužovat jiné závazky na jiných technologiích.
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod Gizmo_CZ » 07 pro 2008 (ned), 21:46

catman píše:Nevznesl jsi otázku, odpověď budeš čekat marně.

Já vážně nevím co na tohle mám napsat? To vám tam chybí otazníky, nebo je to tak tajné? Proč je tady tedy tohle téma potom ale nechápu?!
Chcete aby se hlásili zájemci a nedáte jim informace které jsou pro to potřebné a hned je někam ženete!
Gizmo_CZ

Příspěvekod morpheus » 07 pro 2008 (ned), 23:01

Dobrý den,

ale na co se ptáte?

Pokud se ptáte kdo je vlastníkem optických vláknen, prostřednictvím kterých se mohou členové v daných lokalitách připojit - vlákna jsou ve vlastnictví PVfree.net, o.s.

Podmínky připojení a výše členských příspěvků se řídí aktuálním provozním a finančním řádem. Dle aktuálně platného finančního řádu je výše jednorázového vstupního čl. příspěvku 1200 Kč, výše pravidelného měsíčního příspěvku je 200 Kč.

http://wiki.pvfree.net/index.php/Provozni_rad
http://wiki.pvfree.net/index.php/Financni_rad

Základním dokumentem PVfree.net, o.s. jsou Stanovy. Právní formou je
občanské sdružení, nejsme firma, nepodepisujete žádnou smlouvu s úvazkem minimálního plnění / trvání.

http://wiki.pvfree.net/index.php/Stanovy_sdruzeni

Na základě svého svobodného rozhodnutí podáváte jako zájemce o členství přihlášku do sdružení, stejně tak můžete kdykoliv svobodně požádat o ukončení svého členství.

Dokonce lze požádat radu sdružení o pozastavení členství, při pozastaveném členství nemá povinnost platit pravidelné členské příspěvky a nemá právo využívat produkty sdružení a rozhodovat v orgánech sdružení. Takže např. po dobu ročního studijního pobytu v zahraničí se mohu vyvázat z povinnosti platby pravidelných měsíčních příspěvků.
morpheus
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod JarPav2 » 07 pro 2008 (ned), 23:09

Já nevím, jak vám, ale mně je vcelku jasné na co se ptá. Jak se financuje připojení k optické síti a který dům na ulici B. Šmerala nebude připojen.
JarPav2
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod ondrag » 07 pro 2008 (ned), 23:20

Gizmo_CZ píše:Píšete, že se budou připojovat všechny domy kromě jednoho na této ulici, který to ale je nepíšete.

Z paměti nevím, musím se mrknout na klubovně do smluv (nejdřív ve středu)... Ale je možné že nakonec budou všechny :)

... zeptej se vedení baráku jestli podepsali smlouvu o vstupu optiky s firmou JetSystems se kterou tuto trasu stavíme.
ondrag
Člen rady a skupiny správců

Příspěvekod Gizmo_CZ » 07 pro 2008 (ned), 23:31

morpheus: Teda nezlobte se na mě, ale zdá se mi, že máte "douhé vedení (tím nemyslím tu optiku :D ), nebo si ze mě děláte srandu!? Teda jestli takové "lidi" jsou ve vašem "vedení" tak pánbúch s Váma!

Spešl pro Vás:

1, Který panelový dům na Bohumíra Šmerala 796 01 Prostějov nebude připojen a proč?
2, Kolik stojí připojení k optické síti?
3, Jaké jsou měsíční, nebo roční poplatky za využívání této sítě?
4, Jaké jsou nabízené rychlosti připojení?

Doufám, že jste spokojený a dokážete mi na těchto pár jednoduchých OTÁZEK odpovědět?
Gizmo_CZ

Příspěvekod ondrag » 07 pro 2008 (ned), 23:37

Gizmo_CZ píše:Spešl pro Vás:

1, Který panelový dům na Bohumíra Šmerala 796 01 Prostějov nebude připojen a proč?
2, Kolik stojí připojení k optické síti?
3, Jaké jsou měsíční, nebo roční poplatky za využívání této sítě?
4, Jaké jsou nabízené rychlosti připojení?

Doufám, že jste spokojený a dokážete mi na těchto pár jednoduchých OTÁZEK odpovědět?

viz výše - lepší odpověď prostě nedostaneš.... A je vidět že jsi se zatím žádný z odkazů neobtěžoval číst :(
ondrag

Příspěvekod morpheus » 07 pro 2008 (ned), 23:58

Jeste doplnim odkaz na uvodni clanek od Pavla Hrubeho, ktery sem do diskusniho fora odkazuje...
http://mail.pvfree.net/pvweb_rs/view.ph ... 2008110004
morpheus
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod Gizmo_CZ » 08 pro 2008 (pon), 8:25

ondrag píše:viz výše - lepší odpověď prostě nedostaneš.... A je vidět že jsi se zatím žádný z odkazů neobtěžoval číst :(

Děkuji, četl jsem je. Bohužel není tam nic napsáno o optické síti o poplatcích za tyto služby o rychlosti připojení ani ...... víte co? Pokud nejste schopní normálně odpovědět na pár jednoduchých otázek vlastně ani nechápu, proč mi dáváte odkazy na věci, na které se vůbec neptám!
Na to, že jednáte s potencionálním "zájemcem" (a né zrovna s jedním) o připojení jste mi opravdu podali "vyčerpávající“ informace.

Až se mě budou lidi v baráku ptát, co jsem zjistil, odkážu je na ty Vaše odkazy a nechám jim přečíst tuhle "diskuzi". Osobně si ale myslím, že si před přečtením téhle diskuze si o mně budou myslet, že jsem se na to vykašlal a po přečtení o Vás, že nejste schopní (nebo ochotní??) na cokoliv odpovědět!

Děkuji Vám za Váš čas.
Gizmo_CZ

Příspěvekod ondrag » 08 pro 2008 (pon), 10:20

Gizmo_CZ píše:Děkuji, četl jsem je. Bohužel není tam nic napsáno o optické síti o poplatcích za tyto služby o rychlosti připojení ani ......

Takže jsi je nečetl!

Protože my nejsme ISP a nemáme poplatky za služby... K síti se může připojit každý člen občanského sdružení PVfree.net a to kdekoliv (a nezáleží na technologii a lokalitě). A platí se vždy stejné členské příspěvky za členství ve sdružení.

... už chápeš, že na tvoje otázky není odpověď typu připojení stojí 1,-Kč při úvazku na 3 roky?
ondrag

Příspěvekod Gizmo_CZ » 08 pro 2008 (pon), 11:09

Víte co? Neřešte to, smazně te to. Já chtěl jen pár otázek na které jsem odpověď nedostal! To že je nejste ISP vím! Já jen chtěl odpověď NA PÁR TRIVIALÍCH OTÁZEK! A né se tady s Váma zaplést to diskuze o ničem! Kdyby jste napsali:

nebude připojen ten a ten barák z důvodu toho a toho
vstupní poplatek do sdružení je "1500Kč" + "měsíčně členství "200Kč" a jeden přístupový bod je cca "8Mbit/s" tak tomu říkám ODPOVĚĎ!

Je vidět jaká je s váma domluva a to takovým stylem chcete nabírat nové členy? Tak potom hodně štěstí

ondrag díky aspoň jedna inteligentí odpověď
Gizmo_CZ

Příspěvekod ondrag » 08 pro 2008 (pon), 11:29

Gizmo_CZ píše:nebude připojen ten a ten barák z důvodu toho a toho
vstupní poplatek do sdružení je "1500Kč" + "měsíčně členství "200Kč" a jeden přístupový bod je cca "8Mbit/s" tak tomu říkám ODPOVĚĎ!

Ale vždyť tohle máš napsané v této diskuzi - zaroluj si nahoru prosím a doopravdy začni číst!

A doopravdy jsi nic nečetl - v článku jsou zmíněné i rychlosti.
... na všechny otázky jsi odpověď dostal, akorát jsi to nečetl :?
ondrag

Příspěvekod Gizmo_CZ » 08 pro 2008 (pon), 12:21

ondrag píše:Ale vždyť tohle máš napsané v této diskuzi - zaroluj si nahoru prosím a doopravdy začni číst! [/b]
A doopravdy jsi nic nečetl - v článku jsou zmíněné i rychlosti.
... na všechny otázky jsi odpověď dostal, akorát jsi to nečetl :?

Právě takovou to reakci jsem čekal! Když si člověk vše složitě najde tak mu tohle napíšete, ale uvědomte si, že tam hovoříte pouze o wi-fi né o nově budované optické siti! Měli byste si to dopsat! ono udělat vlákno kam chcete aby se lidi přihlásili a nedat jím základní odpovědi je fakt super strategie! Co si o Vás má člověk myslet, když si tohle, přečte? Že něco zatajujete a jen si mnete ruce který bl...c se chytí a pak ho "uvážete do "smlouvy" a pak ho zavalíte co vše má platit! Ano, takový pocit s toho mám já! (a neberte mě ta slovíčka!) proč to proboha nenapíšete jednoduše srozumitelně a tam, kde se jedná o přihlášení?! proč to má člověk s vás dolovat?! Koukněte se kolik příspěvků a času tohle vše zabralo? Pokud máte tolik času prosím, já ale ne!

Prostě jednoznačně Vás zřejmě nedoporučím už jen kvůli tomuto vašemu "jednání".
Gizmo_CZ

Další

Zpět na 224 - Optická síť