Použitý HW

Historicky první AP sítě PVfree.net

Příspěvekod lyon667 » 26 pro 2004 (ned), 12:16

Odjakziva tam byla sterbinovka s horizontalni polarizaci. Ta je tam pravdepodobne i ted.
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod Mita » 28 pro 2004 (úte), 8:52

Akorát nevím proč mi tedy ukazuje lepší signál na vertikální polarizaci.

horizontalne na OP
/////////////////
SSID: "one.pv.czfree"
Mode: Managed RSSI: -67 dBm noise: -98 dBm Channel: 7
BSSID: 00:60:B3:6B:3A:7F Capability: ESS
Supported Rates: [ 1(b) 2(b) 5.5 11 ]

vertikalne na OP
/////////////
SSID: "one.pv.czfree"
Mode: Managed RSSI: -53 dBm noise: -90 dBm Channel: 7
BSSID: 00:60:B3:6B:3A:7F Capability: ESS
Supported Rates: [ 1(b) 2(b) 5.5 11 ]

Momentálně to mám na vertikální polarizaci. Mám ASUS WL-500g, anténu síto a 14 m kabelu H125. Po vypsání wl status mi napíše, že je připojený na One, ale pingy na 10.133. ... neprojdou. Nastavil jsem sice získat adresu od DHCP serveru ale nemůže být problém v tom, že nemám ještě přidělenu statickou adresu od správce? Teď jsem našel ještě v sekci FAQ nějaké materiály na ověření správného nastavení počítače, tak si to zkontroluji a uvidím.
Mita

Příspěvekod catman » 28 pro 2004 (úte), 9:51

Mita píše:
Momentálně to mám na vertikální polarizaci. Mám ASUS WL-500g, anténu síto a 14 m kabelu H125. Po vypsání wl status mi napíše, že je připojený na One, ale pingy na 10.133. ... neprojdou. Nastavil jsem sice získat adresu od DHCP serveru ale nemůže být problém v tom, že nemám ještě přidělenu statickou adresu od správce? Teď jsem našel ještě v sekci FAQ nějaké materiály na ověření správného nastavení počítače, tak si to zkontroluji a uvidím.

Jedeš v režimu 802.11b ?
Jsi si jistý tou polarizací?
Jaký firmware máš v tom Asusu-original nebo Olegův nebo OpenWRT ?
Jsi jistě v režimu clienta?
Kde jsi nastavil to DHCP? na Asusu a nebo na LANkartě?

DHCP server na AP by ti měl přidělit adresu ze street rozsahu, ale ta není staticky přidělena. Teprve až budeš mít jistotu, že vše funguje v pořádku, tak se spojíš se správcem AP a požádáš jej o přidělení pevné IP adresy. Street adresa tě ale v ničem neomezuje, po síti se můžeš volně pohybovat. :?: Otázkou ještě je, zda jsi se již někdy nepokoušel na ONE připojit, nedělal tam neplechu a správce tě nedal do zákazu, aby ti znemožnil vůbec se přihlásit.
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod Mita » 28 pro 2004 (úte), 10:20

- Do režimu 802.11b jsem se přepnul
- anténu mám Pacific Wireless z I4 shopu. Dle jejich montážního návodu jsem smontoval anténu a měli tam dvě kombinace s polarizací.
- Firmware jsem nefleshoval, je tam original, protože jsem někde v na Internetu našel, že Géčko má v originále Klienta, mám dojem že také I4 shop kdesi ve srovnávací tabulce toto píše. A taky všechny diskuze se bavili pouze o Béčkovém flashování firmware. I. Akorát jsem zadal přes www příkazovou řádku
nvram set 13_x_ClientMode=1
nvram set 13_x_IBSS=1
nvram commit
Přes Telnet ani Putty to nešlo. Někde jse sice četl, originální firmware neumí TELNET. Potom jsem zkusil wl nvram show a našel jsem tam tyto dva parametry. Je fakt, že dle návodu http://www.i4shop.net/cz/iObchod/WebInf ... nt&print=1 v sekci Wireless Interface mi nepřibyly řádky s Operation mode = Station, ale jsem našel v Sekci Wireless Advanced volbu Operation mode a tu jsem přehodil do Station. Ani jsšm se nad tím nepozastavoval, říkal jsem si že mám novější firmware 1.8.1.9 a tam mohou být položky na jiném místě. Teď jak to píši tak teda nevím jestli jsem v tom režimu klienta.
- DHCP jsem nastavil na ASUSU. Zkoušel jsem ho navíc ještě dávat i na LAN kartu.
- jinak včera jsem se zkoušel připojovat poprvé
Mita

Příspěvekod radekpv » 28 pro 2004 (úte), 13:59

polarizace byla, je a bude horizontální.
Možná budu za rejpala, ale:
Horizontální = vodorovná
Vertikální = svislá

anténa musí být sestavena tak, že polarizace ozařovače a příček v sítu musí být stejná.

Upozorňuju na to po svých zkušenostech.
radekpv

Příspěvekod Mita » 28 pro 2004 (úte), 14:12

Jak má být natočena anténa při té které polarizaci je mi jasný, mě jen udivuje ten výpis z toho ASUSU. Aspoň mám jednu jistotu, že tam má být horizontální polarizace.
Mita

Předchozí

Zpět na 1-ONE