Novinky z Hot Linky

Fórum, kam můžete psát vzkazy pro "Správce" a "Hotline"
Pravidla fóra
Sem pište vzkazy, které sou adresovány pro Správce a pro Hotline (viz. Provozní řád ). Využijete toho zejména v případě, že máte nedostupný internet - forum je dostupné vždy

..............................................................................................................

Pro každý nový problém založte nové téma !!
..............................................................................................................

nezapomeňte řádně uvést kontakt na sebe, aby Správci věděli, kdo má potíže
............................................................................................................

Novinky z Hot Linky

Příspěvekod paveldf » 05 črc 2009 (ned), 18:24

Podařilo se nám zprovoznit veřejný náhled na kalendář Hot Linky, kde si její pomocníci plánují služby.
Na této adrese: http://mail.pvfree.net/pvweb_rs/view.ph ... 2009070001 se můžete podívat, zda je Hot Linka momentálně v provozu a kdo zrovna slouží.
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Hledáme další pomocníky

Příspěvekod paveldf » 09 črc 2009 (čtv), 11:20

Ještě o tom napíšu článek na web, ale teď bych chtěl oslovit hlavně ty členy, kteří chodí na fórum.
Možná si ve výše odkazovaném náhledu na kalendář všimnete, že tento týden sloužím na hot lince prakticky sám.
Vzhledem k tomu, že Radekpv a Vjecna jsou radní a mají ještě spoustu jiných povinností, je celkem pochopitelné, že nemají na hot linku vždy dost času.

Proto oznamujeme, že hot linka hledá další pomocníky.

Nejdůležitějším vkladem pomocníka hot linky je jeho čas, který dobrovolně věnuje sdružení a dalším členům. Proto je tato služba vhodná hlavně pro členy s nepravidelnou pracovní dobou. Sdružení nemůže nabídnout za tuto službu standardní plat, ale úplně bez odměny to taky není. Vše potřebné si můžete domluvit s Radkempv, který hot linku po organizační stránce jako odpovědný radní řídí.

Nakonfigurovaný VoIP telefon dostanete zapůjčený, všechno vám vysvětlíme. Pokud vás počítače alespoň trošku baví a rádi komunikujete s lidmi, může to být vítaná a přitom užitečná náplň volného času.
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Re: Novinky z Hot Linky

Příspěvekod MickXX » 09 črc 2009 (čtv), 13:10

Což o to s pomocí by nebyl problém ale do PV jezdím v týdnu až navečer (dělám v Brně), u PC sedím celý den. Bohužel pouze mobil nebo ICQ :roll:
MickXX
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Problémy v Mantisu

Příspěvekod paveldf » 16 črc 2009 (čtv), 14:14

Začal jsem podrobně popisovat problémy hlášené na Hot Linku výhradně do Mantisu.
Zde na fórum budu psát do speciálního vlákna vznik problému a připomínky problémů k řešení.
Je to určitý kompromis - přehlednost Mantisu kontra transparence nepřehledného fóra.
Uvidíme, jak se toto opatření osvědčí.
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Momentální indispozice - neschopenka

Příspěvekod paveldf » 10 lis 2009 (úte), 10:53

Přátelé, po půl roce budování hot linky se nám to nějak rozpadlo. A aby toho nebylo dost, moje nemoc se opět zhoršila a já potřebuji akutně na nějaký čas vysadit. Nemám sílu to vysvětlovat, pokud chcete, přečtěte si, co jsem napsal na svém blogu: http://hruby.blog.denik.cz/c/109991/Neschopenka.html
Doufám, že se brzo vzpamatuji a budu moci pokračovat ve své službě členům sdružení, zatím to budete muset nějak zvládnout sami.
Díky za pochopení.
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Re: Momentální indispozice - neschopenka

Příspěvekod Badla » 10 lis 2009 (úte), 11:04

paveldf píše:Přátelé, po půl roce budování hot linky se nám to nějak rozpadlo.

ja slysel, ze na HL zacal slouzit dalsi clen/clenove, tak co je na tom pravdy?
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod ondrag » 10 lis 2009 (úte), 13:22

paveldf píše:... moje nemoc se opět zhoršila a já potřebuji akutně na nějaký čas vysadit.

Děkujeme ti za tvoji práci - a hlavně klid, důležité je zdravíčko...
... samozřejmě že budeme rádi když se k práci pro sdružení zase vrátíš
ondrag
Člen rady a skupiny správců
Člen rady a skupiny správců

Příspěvekod rsvejk » 10 lis 2009 (úte), 13:41

ondrag píše:
paveldf píše:... moje nemoc se opět zhoršila a já potřebuji akutně na nějaký čas vysadit.

Děkujeme ti za tvoji práci - a hlavně klid, důležité je zdravíčko...
... samozřejmě že budeme rádi když se k práci pro sdružení zase vrátíš

souhlasim s Ondrou - vyzkousel jsem si hotlinu cca tyden a opravdu Tvoji praci obdivuji ...

rada ktery ji usila horkou jehlou spostu veci nedomyslela a hlavne to kdo ji bude drzet ...
rsvejk
Člen skupiny správců sítě

Příspěvekod paveldf » 10 lis 2009 (úte), 14:06

Badla píše:ja slysel, ze na HL zacal slouzit dalsi clen/clenove, tak co je na tom pravdy?

Ano, začal sloužit Stalker, včera odsloužil 3 hodiny, na jeho dva zápisy do Mantisu doposud nikdo nereagoval. Dnes opět sloužil dopoledne.
rsvejk píše:rada ktery ji usila horkou jehlou spostu veci nedomyslela a hlavne to kdo ji bude drzet ...

Rada za to IMHO nemůže, RadekPV udělal spoustu práce, já jsem se pod jeho vedením snažil taky. Hot linka byla celkem schopná provozu, bohužel Tomra odradily negativní reakce správců, Vjecnovi byla odebrána přístupová práva k IS a jak to bylo s Radkem, víte nejspíš sami.
Ono se to pěkně dělají změny, ale zajistit pak kontinuitu služeb není vždycky snadné.
Věřte mi, že jsem celý minulý týden včetně víkendu přemýšlel jak šroub, abych situaci nějak vyřešil; mám dojem, že jsem zde někdy vyvěsil výzvu k tomu, aby se nad tím zamysleli i další. Jestli se nepletu, reagoval jen Catman a nejspíš na jeho popud Stalker. Přiznávám, že já sám jsem nic nevymyslel, naopak jsem upadl do deprese a nemůžu už dělat vůbec nic.
Vyzval bych k veřejné diskusi o organizaci hot linky, ale co jsem já? Za ta léta mé práce ve sdružení nemám ani status aktivního člena.
Za starého vedení často padala výtka, že má rada motivovat členy. Já Ondrovi vůbec nezávidím, když to má teď na krku. Budu na něho i na vás ostatní myslet; pokud budu mít sílu, pokusím se pomoci, ale pár dní prostě musím vysadit.
Děkuji vám všem za důvěru a povzbuzení.
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod Karlos » 10 lis 2009 (úte), 19:09

paveldf píše: na jeho dva zápisy do Mantisu doposud nikdo nereagoval.

Kdyby to postnul i do fora, jako ty, tak by o tom vedelo vic lidi.
Klidne se priznam ze do mantisu chodim jen kdyz si sem napsal ze byl pridan problem.

No a o Tomrovi se asi bavit nema cenu, jeho kvalita na HL byla polituhodna.
Spravci se jen snazili aby zlepsil hlaseni a tak dal a misto teho se na to vysral.
Karlos

Příspěvekod Galileo » 10 lis 2009 (úte), 20:20

paveldf píše:
Badla píše:ja slysel, ze na HL zacal slouzit dalsi clen/clenove, tak co je na tom pravdy?

Ano, začal sloužit Stalker, včera odsloužil 3 hodiny, na jeho dva zápisy do Mantisu doposud nikdo nereagoval. Dnes opět sloužil dopoledne.

Pokud jde o ty dva problémy klientů na svornosti, tak ty jsem včera a dnes dořešil.
Galileo

Příspěvekod To-mr » 10 lis 2009 (úte), 23:01

Karlos píše:
paveldf píše: na jeho dva zápisy do Mantisu doposud nikdo nereagoval.

Kdyby to postnul i do fora, jako ty, tak by o tom vedelo vic lidi.
Klidne se priznam ze do mantisu chodim jen kdyz si sem napsal ze byl pridan problem.

No a o Tomrovi se asi bavit nema cenu, jeho kvalita na HL byla polituhodna.
Spravci se jen snazili aby zlepsil hlaseni a tak dal a misto teho se na to vysral.

Ehm Karle Tomr se na to nevysral jako na hot-line tomrovi shodou okolností nejdříve odešlo pc, pak se odehráli jiné akce a ted nemám chut delat ani brvou po pro nekoho kdo se není schopen sám mezi sebou domluvit, kdo nevyzkoušel delat hotline neví o čem mluví.
To-mr
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod SPS » 13 lis 2009 (pát), 14:53

Galileo píše:Pokud jde o ty dva problémy klientů na svornosti, tak ty jsem včera a dnes dořešil.

Ahoj, chci zeptat-ty jsi řešil problém s přepojením na nový 5G sektor u člena Fidllers(Kubina)?
Zkoušel jsem mu dálkově mu nastavovat nové SSID do jeho jednotky Airca 8. Zařízení si slízlo novou IP adresu z DHCP servru na Svornosti, ale pořád prý neměl přístup na internet. Zkoušel sem mu nastavit i novou IP adresu napevno a nic..
Do jeho jednotky byl dálkový přístup v pohodě.
Můžu se zeptat, kde byl problém? (nebo kde jsem udělal chybu?) :oops:
Díky za odpověď.
Mirek Šťastný.
SPS
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod Galileo » 14 lis 2009 (sob), 1:37

SPS píše:
Galileo píše:Pokud jde o ty dva problémy klientů na svornosti, tak ty jsem včera a dnes dořešil.

Ahoj, chci zeptat-ty jsi řešil problém s přepojením na nový 5G sektor u člena Fidllers(Kubina)?
Zkoušel jsem mu dálkově mu nastavovat nové SSID do jeho jednotky Airca 8. Zařízení si slízlo novou IP adresu z DHCP servru na Svornosti, ale pořád prý neměl přístup na internet. Zkoušel sem mu nastavit i novou IP adresu napevno a nic..
Do jeho jednotky byl dálkový přístup v pohodě.
Můžu se zeptat, kde byl problém? (nebo kde jsem udělal chybu?) :oops:
Díky za odpověď.
Mirek Šťastný.

Ty jsi to udělal v pořádku, ale mezitím jiný správce vrátil zpět IP adresu na bráně na původní, takže pro novou IP adresu nebyl povolen přístup do netu. Vše bylo pouze v nesprávné synchronizaci provádění změn.
Galileo

Příspěvekod Kalibr » 17 úno 2015 (úte), 15:57

Dnes jsme museli dohledat na Šmeralce zařízení co rozdává adresy z rozsahu 192.168.1.0/24
Nakonec se podařilo, jedná se o kabel, který je zapojen do switche na Šmeralove 21 na kterém je napsáno Závocký.
Toto příjmení v IS nemáme, ale pro jistotu to sem píšu.
Hlavně asi pro galilea, kdyby někdo ze šmeralove 21 volal na Helplinku.
Port 18 v 224.252 je sw. vypnutý, stačí provést opravu, přepojení- LAN<->WAN a zapnout ten port.
Naposledy upravil Kalibr dne 17 úno 2015 (úte), 21:58, celkově upraveno 1
Kalibr
Předseda sdružení
Předseda sdružení

Další

Zpět na SPRÁVCI A HOTLINE