Problémy hlášené hot linkou do Mantisu

Fórum, kam můžete psát vzkazy pro "Správce" a "Hotline"
Pravidla fóra
Sem pište vzkazy, které sou adresovány pro Správce a pro Hotline (viz. Provozní řád ). Využijete toho zejména v případě, že máte nedostupný internet - forum je dostupné vždy

..............................................................................................................

Pro každý nový problém založte nové téma !!
..............................................................................................................

nezapomeňte řádně uvést kontakt na sebe, aby Správci věděli, kdo má potíže
............................................................................................................

Re: Problémy hlášené hot linkou do Mantisu

Příspěvekod paveldf » 04 lis 2009 (stř), 12:49

Nový problém: 0000092: Nejede wiki - https://mail.pvfree.net/mantis/view.php?id=92
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod paveldf » 04 lis 2009 (stř), 17:36

Nový problém: 0000093: Výpadky AP Stínava - https://mail.pvfree.net/mantis/view.php?id=93
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod catman » 04 lis 2009 (stř), 21:35

paveldf píše:Nový problém: 0000093: Výpadky AP Stínava - https://mail.pvfree.net/mantis/view.php?id=93

catman 11-04-09 20:32 Telefonickým dotazem zjištěno, že uživatelka má špatnou IP adresu (30.252) - navedena, jak se má připojit na správný sektor a potom dostala správně adresu 10.133.30.134 .

Když už Kaspel dělá změny u uživatelů, měl by tu starou adresu smazat nebo zablokovat, aby pro člověka na HL bylo jasné, že ta adresa u uživatele je špatně !!! Seberte mu ten přístup do IS, než budou problémy.

http://10.133.0.31/cgi-bin/dhcp.cgi - zde je výpis DHCP.conf - stačí zkontrolovat ( funguje skoro na každém AP )
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod paveldf » 04 lis 2009 (stř), 22:48

catman píše:http://10.133.0.31/cgi-bin/dhcp.cgi - zde je výpis DHCP.conf - stačí zkontrolovat ( funguje skoro na každém AP )

Díky, Pavle, za opravu i adresu na dhcp.conf.
Asi by to chtělo nějaké to krátké školení pro HL, abychom tyto vychytávky znali. Už jsem před časem začal připravovat jakousi příručku pro pomocníky HL, toto všechno by tam mohlo být, rád to připravím.
Bohužel nyní jsem už na hot lince definitivně sám. Vjecna dnes prý vrátil telefon, Radek nemá čas a Tomr to vzdal už před časem.
Takže nemůžu zaručit, že bude HL fungovat po celý stanovený čas, nejsem robot a nemám jen PVfree.net.
Ale to je zase jiná pohádka, s tím Tě nechci otravovat...
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod paveldf » 05 lis 2009 (čtv), 10:54

Přetrvávající problém, nový kontakt uživatele: 0000090: Rychlost připojení na Dolní - AP Tylova 5 GHz - https://mail.pvfree.net/mantis/view.php?id=90
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod paveldf » 05 lis 2009 (čtv), 11:41

Problém dalšího uživatele: 0000093: Výpadky AP Stínava - https://mail.pvfree.net/mantis/view.php?id=93
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod ka-spel » 05 lis 2009 (čtv), 14:32

catman píše:catman 11-04-09 20:32 Telefonickým dotazem zjištěno, že uživatelka má špatnou IP adresu (30.252) - navedena, jak se má připojit na správný sektor a potom dostala správně adresu 10.133.30.134 .

Když už Kaspel dělá změny u uživatelů, měl by tu starou adresu smazat nebo zablokovat, aby pro člověka na HL bylo jasné, že ta adresa u uživatele je špatně !!! Seberte mu ten přístup do IS, než budou problémy.

Která to byla? renap? Všichni z nového východního sektoru již měli ssid stinava.Vych na wifinách. S údaji v db jsem nic nedělal, tak nechápu souvislost s odebráním přístupu. Seznam lidí přepojených na východ, kterým jsem měnil ssid jsem dával slezimu a švejkovi, kteří mě řekli, že po provedení změny jejich původní IP na západní sektor (řešení po dobu nefunkčnosti východu - vadný pigtail) v DHCP zruší.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod catman » 05 lis 2009 (čtv), 22:03

když teda dáváš údaje někomu ninému, tak te n přístup asi nemáš k ničemu. Kdosi mi kdysi říkal, žes ho dostal k tomu, abys udělal pořádek. Uživatelka je v DHCP na jednom sektoru, podle IS je na obou sektorech. V pořádku to tedy není.
Do IS má mít přístup osoba řádně poučená a která má důvod tam chodit. Radním, kontrolorem ani správcem nejsi, HL nesloužíš, neni důvod, abys tam měl přístup.
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod ka-spel » 05 lis 2009 (čtv), 22:45

OK uznávám. Víc než chybějící hesla do zařízení jsem neměnil v IS jsem neměnil. Ale neodpověděl si mě, proč byla připojená na jiný sektor, když měla ssid, kterou mít měla.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod Badla » 05 lis 2009 (čtv), 23:41

ka-spel píše:OK uznávám. Víc než chybějící hesla do zařízení jsem neměnil v IS jsem neměnil. Ale neodpověděl si mě, proč byla připojená na jiný sektor, když měla ssid, kterou mít měla.

pokud zadas do dhcp.conf nejaky zaznam MAC adresy, tak je mu jedno, kde ta pridelovana IP je. Takze je mozne, ze fyzicky je nekdo pripojen na spravny sektor, ale pokud v dhcp.conf mu pridelis adresu z jineho sektoru (teoreticky muzes pridelit i IP z uplne jineho APcka), tak ji proste dostanes, ale diky tomu neni pripojeni na IP vrstve prakticky funkcnim jelikoz se nikamm nedostane... snad jsem popsal zjednodusene tak, aby to pochopil i laik.
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod ka-spel » 06 lis 2009 (pát), 0:08

Proč není v Mantisu zapsaná dnešní hláška nefunkčního připojení starosty Stínavy, kterou řešil s Pavlemdf na helplince. Dle sdělení starosty byla ověrena konfigurace připojení a na jeho straně vše v pořádku. Přitom od neděle nefunkční.

Stejný problém hlásí i nick dandy (hlášení na helplinku nemám potvrzeno).
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Krize Hot Linky

Příspěvekod paveldf » 06 lis 2009 (pát), 1:09

No, přátelé, takže asi tak.

Dělám, co můžu a umím.
Moc toho nemůžu a moc toho neumím.

Ve Stínavě je binec, já jsem dnes mluvil s panem Pavlem Bokůvkou, jestli je to starosta, nevím, protože takové zbytečné věci v IS nejsou uvedeny.

Jelikož byl už v Mantisu založen problém ohledně Stínavy číslo 0000093: Výpadky AP Stínava, oznámil jsem nové hlášení tam a problém znovu otevřel. Načež se urazil Catman, že mu otevírám a přiřazuji problémy a přiřadil ho mně. Doslova napsal:
catman píše:bez údajů o uživateli nic nezjistím. Nemám čas na to, abych mu za vlastní volal.
Náhodou jsem vlezl na Mantis a vidím, že je něco znovu otevřeno a že to mám dokonce přiřazeno - emailem žádné echo, ve foru taky ne. Sorry, nemám tolik času, abych mohl prolízat kdejaké databáze a hledat si zábavu :(

Co mám teda teď dělat?

Jsem na to teď sám, kromě Catmana Mantis nikdo asi ani neotevírá, problémy jsou i u uživatele Maťa na Dolní (připojen na 5 GHz na Tylovku), taky žádná reakce, Maťa volá každou chvíli.

Hot linka je podle mého názoru určená k tomu, aby problémy zachycovala a předávala. Musí je mít ale komu předat.
Jsem nemocný, kromě mých chronických chorob mě teď trápí ještě nachlazení.
A ke všemu se teď na mě naštval i můj kocour.

Je mi líto, ale takhle by to prostě nešlo. Buď zavedeme nějaký systém práce, nebo to můžeme s hot linkou rovnou zabalit.
Rád bych to nějak vyřešil, ale nevím jak. Poradí někdo?
paveldf
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Re: Krize Hot Linky

Příspěvekod ka-spel » 06 lis 2009 (pát), 1:54

Vážím si tvé práce. Vím, že těch telefonů musí být dost. Jsem napůl Stinavák, takže je tam znám všechny. Starosta Bokůvka mě tlumočil velké problémy, které nastaly od změn na AP. Neustále mě volají i jiní. Po urgencích u správců, kdy se nic nezměnilo, jsem ho pak odkázal na hotlinku, aby se to dostalo do ofiko hlášení, bez kterého catman jako zkušený správce (dnes už ani v důchodě) s tím nic dělat nebude. Starosta dnes nahlásil závadu a podle svých slov s tebou vše v pohodě probral s výsledkem, že závada není na jeho straně. Večer mě opět připomněl, že furt to nejde. Tak jsem to řekl catmanovi a ten mě sdělil, že v mantisu to není hlášeno, tak problém není. Tak jsem si připadal jak v té pohádce o kohoutkovi a slepičce. Což mě i řekl starosta ve smyslu, tak se konečně domluvte mezi sebou co s tím uděláte. Catman aspoň na to nějak zareagoval, ale někteří správi, byť konfigurují a staví nová AP s RB, tak řeknou, že je to nezajímá nebo, že na RB nebyli vyškolení. Dokonce i samotný nejvyšší neví. Tak nevím co si o tom mám myslet. Dokázat, že to bude fungovat jen s nějakou servisní organizací (najednou budou všechno vědět), když jsou všichni lamy?
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod Galileo » 06 lis 2009 (pát), 9:45

paveldf píše:Je mi líto, ale takhle by to prostě nešlo. Buď zavedeme nějaký systém práce, nebo to můžeme s hot linkou rovnou zabalit.
Rád bych to nějak vyřešil, ale nevím jak. Poradí někdo?

Souhlasím, práci HL je nutné rozdělit na více lidí. Pokud bys mohl, tak přijď dnes na KI, kde bude většina správců a můžeme se domluvit na postupech. Případně dát nějaké drobné rady pro přímé řešení problémů.
Ale určitě to nevzdávej :ok:
Galileo
Člen skupiny správců sítě
Člen skupiny správců sítě

Příspěvekod Badla » 06 lis 2009 (pát), 11:33

ka-spel píše:Tak nevím co si o tom mám myslet. Dokázat, že to bude fungovat jen s nějakou servisní organizací (najednou budou všechno vědět), když jsou všichni lamy?

.. a ja si myslel, ze ty famy o zakladani sro uz skoncily... a vida, zase to nekdo znovu prikrmuje... precti si treba zapis z posledni formalni schuzky na klubovne cca tyden nazpet... pokud to paveldf zaznamenal na papir, tak se VSICHNI pritomni shodli, ze toto tema bylo vycerpano na VH v UNORU 2009 a od te doby ho uz vytahovali jen ti, co se jim tato argumentace hodila do kramu, jako strasak pro lidi.

PS: nebudu se zde nikoho zastavat, ani ho obvinovat, ale prestavba Stinavy se planovala snad rok a i presto nakonec dopadla tak, jak to ted vypada :( kazdopadne obvinovat nekoho z tech, co se nakonec do te prestavby zapojili, z umyslne snahy, aby to schvalne nefungovalo, mi pripada naprosto detinske. Pricinu problemu hledejte jinde - nedokonala organizace, chaoticke nastavovani zarizeni nekolika lidmi zaraz, spatna domluva co kdo a kde jak udela, apod.
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

PředchozíDalší

Zpět na SPRÁVCI A HOTLINE