Problém s přípojením k AP Žeranovská

Fórum, kam můžete psát vzkazy pro "Správce" a "Hotline"
Pravidla fóra
Sem pište vzkazy, které sou adresovány pro Správce a pro Hotline (viz. Provozní řád ). Využijete toho zejména v případě, že máte nedostupný internet - forum je dostupné vždy

..............................................................................................................

Pro každý nový problém založte nové téma !!
..............................................................................................................

nezapomeňte řádně uvést kontakt na sebe, aby Správci věděli, kdo má potíže
............................................................................................................

Problém s přípojením k AP Žeranovská

Příspěvekod beerman » 02 led 2018 (úte), 18:20

Stává se pomalu pravidlem, že když přijedu domů po delší době strávené mimo PV, nefunguje mi připojení. Nevím, proč to tak je, ale zase mi to nejede. Je prosím nějaký problém na Žeranovské 2? Konkrétně na NET_38.32_27_Žeranovská_AP3 sever? Nebo jsem byl z nějakého důvodu odpojen správcem? Rád bych to věděl, než zresetuji zařízení, neboť se do něj z vnitřní sítě bez funkčního připojení k AP nedostanu.
Naposledy upravil beerman dne 03 led 2018 (stř), 7:39, celkově upraveno 1
beerman
Pisálek
Pisálek

Re: Problém s přípojením k AP Žeranovská

Příspěvekod morpheus » 03 led 2018 (stř), 9:56

ahoj, pripojeni urcite nikdo cilene nesabotuje, problem bude s nejvetsi pravdepodobnosti v samotnem zarizeni, jeho napajecim adapteru, pripadne do nejakeho spoje opakovane zateka/vysycha
zarizeni neni v tuto chvili na nasem ap asociovano, podle mac tam mas nejaky historicky kousek, ovislink 1120/5460, posledni zmena pred 7 let
funkcne a cenove nejprijatelnejsi opravou/nahradou je aktualne zarizeni powerbeam m5 300, ktere ti v pripade zajmu na klubovne nastavime na pockani
morpheus
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod beerman » 03 led 2018 (stř), 10:42

Ahoj. Díky za reakci. O sabotáži jsem nepsal. Nemyslím si, že by to někdo dělal schválně. Naposledy jsem byl odpojen správcem za údajné zahlcování AP pakety. Problém je, že jsem o tom nebyl informován. Mimochodem také nikdo nebyl doma, když se to stalo. Když teď vím, že ze strany sdružení žádný zásah neproběhl a AP běží, pustím se do zjišťování závady.
Ano je tam Ovislink a 19 parabola. Původně tam byla 1120 s nahraným polským firmware kvůli automatickému resetu, teď je tam novější model Ovislinku (nevím, zda je to ta 5460) s původním firmware a aut. resetem, který mi zapůjčil Radek Kohout.
Můj problém je, že bydlím v paneláku na Krokové 18 v přízemí (to je ten dlouhý panelák), a vedení společenství vlastníků domu mi nepovolí umístění antény u okna kvůli provedenému zateplení. Taky by to asi bylo dost nízko. Takže mám anténu na zábradlí nejvyššího společného balkonu, který je zcela volně přístupný. Věřím, že by pro mne bylo nejlepší toto nové zařízení, nicméně mi do půl roku, co jsem tam anténu umístil, byla tato odcizena.
Již jsem byl domluvený se sousedem, který má něco takového https://www.alza.cz/ubnt-airgrid-m5-23dbi-d188561.htm, ale nevím, zda přímo tohle, který přešel na kabel od Infosu, že mi to střelí za 500,- Kč. To bych tam ještě pověsil. Ale narazil jsem na pravidla PVfree. Takže asi takto. Proto se snažím přežít se svou starou sestavou a doufám, že se dočkám optického kabelu od PVfree :-). Nerad bych přecházel k Infosu. :-(
Máte-li někdo nějaký nápad, jak tuto situaci vyřešit, budu jen rád.
beerman
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod morpheus » 03 led 2018 (stř), 12:30

beerman píše:Již jsem byl domluvený se sousedem, který má něco takového https://www.alza.cz/ubnt-airgrid-m5-23dbi-d188561.htm, ale nevím, zda přímo tohle, který přešel na kabel od Infosu, že mi to střelí za 500,- Kč. To bych tam ještě pověsil. Ale narazil jsem na pravidla PVfree.
ano, pokud jde o airgrid, tak pripojeni timto zarizenim nebude povoleno
beerman píše:Proto se snažím přežít se svou starou sestavou a doufám, že se dočkám optického kabelu od PVfree :-). Nerad bych přecházel k Infosu. :-(
Máte-li někdo nějaký nápad, jak tuto situaci vyřešit, budu jen rád.
tak jako jinde... vysokorychlostni pripojeni pro cely dum neni problem, ale je potreba zajem a aktivni spoluprace clenu Spolku a smlouva o umisteni zarizeni s vasim SVJ
tzn. u vas v dome zahajit jednani s mistnim vyborem a potom predat Rade Spolku kontakt na nekoho s kym se doresi smlouva a detaily
vystavbu LAN a vlastni realizaci jiz zaridi a zafinancuje Spolek
morpheus
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod beerman » 03 led 2018 (stř), 13:26

Bohužel už tu má optiku INFOS ART. Údajně už byly nějaké pokusy se sem dostat, ale vedení baráku to vždy zamítlo s tím, že 1 poskytovatel stačí. Připadá mi, že jsem tady jediný člen PVfree. Každý, kdo se nastěhuje se obratem upíše Infosu. Asi ten finanční rozdíl neřeší. Je to o nějakých 130,- Kč/měs. Když zaplatíš na dýl, máš to ještě levnější. Už jsem se na to díval. Jen nevím, jak by to vypadalo s mým členstvím, když bych přešel k Infosu a tím pádem přestal posílat příspěvky. I když na druhé straně mi nikdo nebrání posílat členské příspěvky do PVfree a platit si připojení k internetu u Infosu, že? :lol:
beerman
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod morpheus » 03 led 2018 (stř), 18:52

namisto neoverenych informaci (udajne nekdy nekdo neco) se zeptej clenu predstavenstva vaseho SVJ primo ty a ted
prvotni impulz by mel byt vzdy od clenu, je to v jejich zajmu, znaji cleny vyboru svj/druzstev (minimalne od videni), chodi na schuze...

ve vetsine domu kde mame optiku a/nebo lan byl nekdo kdo proslapal cesticku ostatnim clenum, obesel lidi v dome, domluvil schuzku nebo vybehal smlouvy, nevzniklo to samo, i kdyz dostanes ostrou zamitavou odpoved, tak je to taky informace...

pokud jde o technologii - nemusi jit nutne o dokop (kabel v zemi)... rychlost "jako na optice" je mozno privest i vzduchem v jinych licencnich/bezlicencnich pasmech nez je 2.4/5GHz a vyhnout se tam zdlouhavym stavebnim povolenim

pokud s tim budes chtit nejak poradit, tak se zastav na klubovne a nebo se obrat na radu spolku
morpheus
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod beerman » 04 led 2018 (čtv), 8:17

Beru na vědomí. Ty informace zase tak neověřené nejsou, zajímal jsem se o optiku už, když jsem se nastěhoval a mám je od kompetentních členů spolku. V podstatě ten rozhovor skončil stejně. Ať to domluvím.
No, zatím se pokusím uvést do provozu své stařičké zařízení a příležitostně zjistím nějaké informace o možnosti příchodu dalšího "poskytovatele internetu". Jen nevím, čím bych mohl přesvědčit jak vedení, tak lidi, aby do toho šli.
Co se týká rychlosti připojení, asi by byla na min. stejné úrovni. Pokud jde o stabilitu, nevím, zda by vzdušný spoj mohl konkurovat optickému kabelu. Nerad bych pak poslouchal, že původní poskytovatel sice nebyl žádný zázrak, ale zase tolik nepadal. A další věc, neumím si představit, že lidi, kteří mají kabel od Infosu natažený až do bytu, budou chtít natáhnout druhý kabel vedle toho prvního vč. zásuvky. Ideální by bylo zbavit se původního poskytovatele, jenže tu zase máme jednotlivé smlouvy o připojení... :?
beerman
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod rsvejk » 05 led 2018 (pát), 12:55

Ahoj, dělám předsedu u nás v paneláku už hodně let.
Poskytovatele internetu, na žádost členů, máme asi všechny největší - Pvfree.net (vice nez 10 ), Infos (3) i Sprintel (1).
Prostě musíš vymyslet agrumentaci pro představenstvo družstva, aby tam povolili více poskytovatelů a umoznili si kazdemu clenovi vybrat.
A neni prece duvod presvedcovat ostatni ,aby zrusili Infos a sli do Pvfree.netu - pripojeni si res sam pro sebe !

PS: a samozrejme jim slib, ze bude jedna pripojka pro potreby druzstva zdarma :ok:
rsvejk
Člen skupiny správců sítě

Příspěvekod Kalibr » 05 led 2018 (pát), 15:41

rsvejk píše:Prostě musíš vymyslet agrumentaci pro představenstvo družstva, aby tam povolili více poskytovatelů a umoznili si kazdemu clenovi vybrat.
A neni prece duvod presvedcovat ostatni ,aby zrusili Infos a sli do Pvfree.netu - pripojeni si res sam pro sebe !
PS: a samozrejme jim slib, ze bude jedna pripojka pro potreby druzstva zdarma :ok:

Přesně Romane... děkuji.

S Pavlem jsem to už několikrát řešil a opravdu je nutné zahájit masáž zevnitř, protože z venku jsem to zkoušel a bylo to neprůchozí...
Je to jen na lidech v tom baráku, myslím, že při troše snahy by to šlo, ale...
Kalibr
Předseda sdružení
Předseda sdružení

Příspěvekod beerman » 05 led 2018 (pát), 17:00

Jsem ochoten to přednést jako požadavek do schůze. Myslím, že bývá někdy v březnu. Jen potřebuji nějaké šťavnaté argumenty. Mimochodem, už mi to zase funguje. :D
beerman
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod Karlos » 05 led 2018 (pát), 18:23

Hlavne by to chtelo vic lidi co rekne ze to chcou, aby si nebyl sam. Ve vysledku se muzes pripojit i sam, hlavne aby to pod natlakem proslo. Bude rozdil jestli prijdes s pozadavkem sam nebo vas bude 10. Nekolik clenu v tom bloku uz je s antenou.

Chce to jen pro to neco aktivne udelat a ne jen o tom mluvit. Priklad je treba to neustale stezovani si lidi na FaceBooku ze maji h___o pred barakem nebo spatne zaparkovany auto. :lol:

Argumentu je plno :

-stabilni a rychla sit ( ne ta hruza co ma infos se sprintelem)
-levny a rychly internet 55-100mbit (ostatni se pod 300kc nedostanou, casem se mozna bude zrychlovat ale je to zbytecny)
-TV zdarma ( ostatni si to nechaji zaplatit)
-rychly a kvalitni servis s HOT LINKou
-ruzne vyhody pro cleny ( skoleni, podpora a detske dny atd)

"konkurence" samozrejme tvrdi ze jsme uplne na h___o ale je to prave kvuli temu ze jsme lepsi jak oni :oD :ok:
Karlos

Příspěvekod beerman » 05 led 2018 (pát), 19:11

A kolik bydlí v Krokova 12 - 24 členů PVfree?
Naposledy upravil beerman dne 05 led 2018 (pát), 19:58, celkově upraveno 2
beerman
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod Karlos » 05 led 2018 (pát), 19:33

Ja osobne vim o dvou, verejne je psat nebudu.
Karlos

Příspěvekod beerman » 05 led 2018 (pát), 19:40

To chápu a jeden z nich jsem já, ne? :yeahyeah:
-stabilni a rychla sit ( ne ta hruza co ma infos se sprintelem)

Já kvalitu ostatních poskytovatelů neznám. Nikdy jsem nebyl připojený u jiného poskytovalele. Tudíž je nedokážu zodpovědně poplivat. :(
Priklad je treba to neustale stezovani si lidi na FaceBooku ze maji h___o pred barakem nebo spatne zaparkovany auto.

Této větě nerozumím.
Naposledy upravil beerman dne 05 led 2018 (pát), 19:57, celkově upraveno 1
beerman
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod Karlos » 05 led 2018 (pát), 19:56

Ne,nejsi. Stebou jsou to 3. :ok:
Karlos

Další