Zápočet plateb příspěvků při přerušení placení

Jak to v PVfree.net děláme s financováním

Zápočet plateb příspěvků při přerušení placení

Příspěvekod bocha » 22 lis 2007 (čtv), 18:21

Byl jsem z důvodu nepřítomnosti dočasně odpojen od služeb od dubna t.r.(což jsem radě mailem nahlásil) Nyní jsem zaplatil čtvrtletní platbu - připsána 21.11.2007 a platba se mi připárovala na období duben až červen s popiskem 0000155121 - 4-5-6/07.
Je to zajímavé, protože finanční řád stanoví, že se platí zálohově na aktuální kalendářní čtvrtletí a protože jsem tedy zaplatil asi pozdě, měly se platby připárovat k měsícům leden až březen 08 nebo max. prosinec 07 až únor 08 a ne zpětně, za měsíce, kdy jsem internet nepoužíval.
Velice bych si přál vysvětlení Vašeho postupu a provedení převodu poplatku na aktuální měsíce, tedy jako platbu předem.
Bocha
bocha

Příspěvekod Don_Carlos » 22 lis 2007 (čtv), 19:17

V databázi se žádná zmínka o tom, že jste měl přerušené členství nenachází = zadal jsem příspěvky od posledního zaplaceného měsíce. Z mého pohledu pokladníka jste byl dlužen na příspěvcích za dané měsíce.
Pokud rada rozhodla o tom, že máte členství přerušeno, pak máte samozřejmě pravdu v tom, co tu píšete. Je možné, že to databáze někdo jen zapoměl poznamenat. Jsme také jen lidé...

Otázka na radu: Bylo členství opravdu přerušeno?
Don_Carlos
Správa financí

Příspěvekod Badla » 22 lis 2007 (čtv), 22:53

Don_Carlos píše:Otázka na radu: Bylo členství opravdu přerušeno?

1. v zapisech zpetne az do VH2007 ani zminka
2. v emailu rady nalezena velmi cila korespondence s p. Vojackem(vojacek@accorp.cz), zaslano na email rady, pokladnikovi a dotycnemu clenovi... jasne z teto korespondence vyplyva, ze p. Vojacek si ukoncuje, prerusuje a obnovuje clenstvi na muj vkus az prilis casto a rada kolem toho musi neustale jen behat... kazdopadne posledni kontakt byl 14.1.2007 a neni zde ani znamka toho, ze by dotycny opet prerusoval clenstvi... p.Vojacku nezlobte se prosim na me, ale mam pocit, ze jsme Vam uz tolikrat vysli vstric, ze jakakoliv dalsi emailova korespondence ztraci smysl...
Navrhuji Vam tedy, aby jste se co nejdrive stavil na klubovne (kazdou stredu 16-17 hodin), nejlepe hned nasledujici stredu a osobne si s nekterym pritomnym radnim vysvetlite celou situaci.... dopisovani po emailu je jiz temer rok a pul k nicemu, protoze bud nerozumite Vy nebo my, co si navzajem snazime vysvetlit, nebo jsou emaily nekde po ceste ztraceny...
Do doby Vasi navstevy na klubovne bude stavajici stav zakonzervovan. Je tudiz ve Vasem vlastnim zajmu celou vec co nejdrive vyresit.
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod bocha » 26 lis 2007 (pon), 11:29

Opravdu pánové netuším, co je tak složitého k pochopení situace, že na určitou dobu - vesměs od jara do podzimu - odjíždíme na naši chatu, PC doma vypínáme a proto žádné připojení k internetu nepotřebujeme.
Rád bych si přečetl i názor normálního uživatele sítě pv free net, zda je mu tato situace jasná a pochopitelná.
Nicméně do klubovny samozřejmě přijdu. Není přece nad teplé lidské slovo.

Bocha
bocha

Příspěvekod baracuda » 26 lis 2007 (pon), 19:09

muj nazor: dle tveho prispevku mi situace neni jasna, hodne zalezi jak je dlouhe obdobi
,,že na určitou dobu - vesměs od jara do podzimu,,- trochu nepresny udaj. pokud se nejedna o dobu delsi nez 1 mesic nema to podle me cenu resit, odpovednym osobam to pridava praci a clensky prispevek na 1 mesic neni v tak zavratne vysi aby se to nedalo ozelet, pokud se jedna treba o pravidelne obdobi treba o delce 2 a vice mesicu nebylo by treba od veci se se spravci predem domluvit, zaplatit na cely rok minus zminovane obdobi a zapsat do databaze jen mesice ktere budes pripojeni vyuzivat samozrejme pokud je to tak technicky proveditelne.
baracuda
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod catman » 26 lis 2007 (pon), 20:16

nee, interní předpisy stanovují, že přerušení členství je možné nejméně na 3 měsíce. Přerušení členství je možné na základě písemné žádosti člena a schvaluje ho předem rada sdružení. tzn., že nějaké zpětné přerušení je nemožné. Ovšem....slušně formulovaná žádost doplněná rozumnými důvody je v radě určitě taky projednatelná ..... radní jsou taky lidi, že...

Vezmi to třeba takto - Telecom ti nájem neodpustí, že jsi na půl roku na letním bytě a na ten jejich krám se doma práší. Neplatíš nájem? - ŠMIK!! - chceš to znovu připojit? - jistěěě - ZAPLAŤ!!! . Jná situace je, když 14 dní před odjezdem zahlásíš, že chceš linku uspat . Pak tě to nestojí ani kačku.

To že to tady někdo dělá dobrovolně, neznamená, že ze sebe nechá dělat ...ehm...ehm...
Naposledy upravil catman dne 03 led 2008 (čtv), 21:42, celkově upraveno 1
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod Badla » 26 lis 2007 (pon), 20:32

catman píše:Přerušení členství je možné na základě písemné žádosti člena a schvaluje ho předem rada sdružení.

ztotoznuji se, jen upravim, ze zadost o preruseni muze byt i emailem... jen se pak clen nemuze divit, ze mu to zpetne nehodlame prerusit proto, ze email sice udajne odeslal(ne ze bych mu neveril), ale k nam se proste nedostal(doufam, ze nam veri)
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod baracuda » 26 lis 2007 (pon), 21:04

catman píše:nee, interní předpisy stanovují, že přerušení členství je možné nejméně na 3 měsíce

chybicka se vloudila :D ale muj nazor na situaci je z toho snad patrny omlouvam se matouci informace
baracuda
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod ondrag » 26 lis 2007 (pon), 21:41

Dobrý námět pro valnou hromadu: přerušení členství zrušit úplně nebo velmi zpřísnit podmínky. Původně to bylo myšleno jako řešení pro mimořádné situace u členů, ale lidi toho začali celkem dost užívat, řekl bych až zneužívat...

Přirovnání:
zahrádkáři: napadl sníh, nic neroste - za co mám platit členské příspěvky?
rybáři: zamrzl rybník, tak proč mám platit?
ondrag
Člen rady a skupiny správců

Příspěvekod Badla » 27 lis 2007 (úte), 0:09

ondrag píše:Přirovnání:
zahrádkáři: napadl sníh, nic neroste - za co mám platit členské příspěvky?
rybáři: zamrzl rybník, tak proč mám platit?

trocha pro uvolneni atmosfery :wink: :
- hasici - nehori, neplatime.... hori!!! jenze nemam zaplaceny clenske prispevky, nemuzu jit dobrovolne hasit
- vcelari - uleteli mi vcely, seru na clenske prispevky
- sachisti - vcera mi nekdo sebral krale, odmitam dale platit, kdyz nemam s cim hrat
- ochranci prirody - dosla mi inspirace :(
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod romanmil » 27 lis 2007 (úte), 0:57

Osobně bych se přimluvil za ta 3 měsíce, pokud to bude zdůvodněno a nsmozřejmě podloženo v hotsanicu
romanmil
Diskutér
Diskutér

Příspěvekod ondrag » 27 lis 2007 (úte), 1:52

romanmil píše:podloženo v hotsanicu

Hmm, a tohle je už ale prodej internetu!!! Nesosáš = neplatíš? Ale fuj.

Členství není závislé na používání sítě

BTW: zkuste si spočítat kolik tyto žádosti o prominutí příspěvků, nízkých!, stojí radu člověkohodin - co takhle zavést manipulační poplatek?
ondrag

Příspěvekod radekpv » 27 lis 2007 (úte), 8:54

Myslím, že už toto téma není potřeba dál extrémně rozpitvávat, všechny důležité informace již padly.
Takže: je zapotřebí poslat mail na radu s žádostí o přerušení členství. Rada na svém zasedání buď žádost schválí nebo neschválí. Jak prosté.
radekpv

Zpět na Finance