Výzva nepřipojeným klientům

Přístupové body ve Smržicích

Výzva nepřipojeným klientům

Příspěvekod lyon667 » 30 říj 2004 (sob), 11:53

Žádám majitele karet s níže uvedenými MAC adresami, aby se laskavě přihlásili správci AP ve Smržicích, pokud skutečne mají zájem se připojit! Vzhledem k šifrováni WEP klíčem a použití macfiltru se vám to pravděpodobně nepovede.

00:60:B3:65:xx:09
00:60:B3:65:xx:DD
00:60:B3:65:xx:03
00:60:B3:65:xx:8D
00:60:B3:6E:xx:7F
Naposledy upravil lyon667 dne 14 lis 2004 (ned), 15:55, celkově upraveno 2
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod zdesed » 14 lis 2004 (ned), 14:41

Ta druhá adresa by mohla být moje pokud místo xx dosadím 1A.
Tuto sestavu (kartu, koax a quad anténu) jsem používal asi 3týdny v červnu
na zkoušku v Prostějově. Na 800m jsem i při opačné polarizaci něco chytil
(Network Stumbler -95 dBm), ale ve Smržicích na 80m nic. Vím, že bych ji musel
o 90° otočit, ale i tak si myslím, že by se tam mělo něco dostat.
(smrzice.pvfree.net mi tam naskočili jen jednou, když jsem instaloval XP.)
V Prostějově jedu přes PVfree.net a ve Smržicích (zde jsem spíš jako instalatér)
přes smrzice-01 (kanal 6 vertikalne Network Stumbler -73 dBm).
Musel bych platit členské příspěvky i za Smržice, když už platím v Prostějově?
Dnes dopoledne jsem zkusil stahovat ve Smržicích (smrzice-01) - 50 až 65 KB/sec
a za hodinu v Prostějově (one.pv.czfree) 4 až 8 KB/sec. Když to někdy jede
kolem 15 KB/sec tak jsem spokojen, protože občas je to i na nule.
Jen 3.10. to valilo i přes 100 KB/sec (Až163)
Nejde mi o stahování (to moc nepoužívám a když něco většího potřebuji stáhnout,
tak si to stáhnu v práci), ale o rychlost internetu.
Proto mi není jasné, proč občan Smržic, který chce jen internet, by měl využívat
smrzice.pvfree.net, když smrzice-01 je daleko rychlejší a zadarmo (placena obcí)?
Také mi není jasné, jak je to na věži kostela, zda používáte pro obě sítě např.
společné antény, protože žádné nové jsem si nevšiml.
zdesed
zdesed
Newbie
Newbie

Příspěvekod lyon667 » 14 lis 2004 (ned), 16:36

Zdravim,
v prve rade dekuji za identifikaci adresy karty.

zdesed píše:Na 800m jsem i při opačné polarizaci něco chytil
(Network Stumbler -95 dBm), ale ve Smržicích na 80m nic. Vím, že bych ji musel
o 90° otočit, ale i tak si myslím, že by se tam mělo něco dostat.
(smrzice.pvfree.net mi tam naskočili jen jednou, když jsem instaloval XP.)
V Prostějově jedu přes PVfree.net a ve Smržicích (zde jsem spíš jako instalatér)
přes smrzice-01 (kanal 6 vertikalne Network Stumbler -73 dBm).

Pokud jde o silu signalu smrzice.pvfree.net, anteny maji velice stazen vykon, ale i tak si myslim, ze pripojit se by nemelo cinit zadne potize. Zatim jsem nemel moznost otestovat dostupnost z ruznych smeru, ale sam bydlim od anten cca 500 m a prestoze pri opacne polarizaci nezachytim ani paket, pri spravne orientaci klientske anteny neni problem prenos rychlosti pres 400 kB/s od AP k uzivateli o obracene (vyzkouseno s quadem, plechovkou i dalsimi typy).
V co nejblizsi dobe se pokusim vypujcit potrebne zarizeni a trosku to promerit.

zdesed píše:Musel bych platit členské příspěvky i za Smržice, když už platím v Prostějově?

Ne, to urcite ne. PVfree je jeden celek a kazdy clen ma pravo osobne vyuzivat kterehokoliv pristupoveho bodu, domluvi-li se se spravcem prislusneho bodu.

zdesed píše:Dnes dopoledne jsem zkusil stahovat ve Smržicích (smrzice-01) - 50 až 65 KB/sec a za hodinu v Prostějově (one.pv.czfree) 4 až 8 KB/sec. Když to někdy jede kolem 15 KB/sec tak jsem spokojen, protože občas je to i na nule.
Jen 3.10. to valilo i přes 100 KB/sec (Až163) Nejde mi o stahování (to moc nepoužívám a když něco většího potřebuji stáhnout, tak si to stáhnu v práci), ale o rychlost internetu.

Pokud to nekde jede rychlosti okolo 5 kB/s, nastesti to neznamena, ze je na vsech pristupovych bodech situace stejne neidealni. Pro zajimavost jsem pred chvili zkousel stahovat skrz PVfree a rychlost se drzela stabilne na 45 kB/s, coz myslim neni zase tak spatny vysledek za situace, kdy dosud nemame porizenou oficialni konektivitu a spojeni se svetem nam ze sve vlastni iniciativy umoznuje Catman na sve brane catman.pvfree.net. Tim chci naznacit, ze v nasem zajmu je nakoupit vlastni rychlou konektivitu, ktera bude - prestoze nekomercni a takrka "amatersky" sirena - konkurenceschopna a hlavne pouzitelna lepe nez jine, v soucasnosti dostupne prostredky.

zdesed píše:Proto mi není jasné, proč občan Smržic, který chce jen internet, by měl využívat
smrzice.pvfree.net, když smrzice-01 je daleko rychlejší a zadarmo (placena obcí)?

Nikdy nikdo netvrdil ze musi :) PVfree vznikla jako komunitni sit predevsim pro potreby jejich uzivatelu a nabidce a vyuziti vsech jejich moznosti a vnitrnich sluzeb. Moznost spolecneho pripojeni do internetu vykrystalizovala jako takovy vedlejsi efekt, ktery se vsak stal velice zadoucim a nabizi moznost levneho internetu i tam, kde to zajemci maji podstatne slozitejsi nez my tady, ve Smrzicich.

zdesed píše:Také mi není jasné, jak je to na věži kostela, zda používáte pro obě sítě např. společné antény, protože žádné nové jsem si nevšiml.

Vzhledem k tomu, ze se siti smrzice-01 nemame nic spolecneho, samozrejme tak ani anteny nejsou spolecne. Zadnych novych anten si skutecne vsimnout nelze, protoze videt nejsou ;)

lyon

PS: pokud mate zajem o pripojeni do PVfree i ve Smrzicich, samozrejme neni problem. Staci poslat mail ci soukromou zpravu tady pres forum a mohu priradit adresu a povolit pristup.
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod zdesed » 17 lis 2004 (stř), 17:35

Zdravim,
a diky za obsáhlou a srozumitelnou odpověď.
Musím se přiznat,že tu rychlost stabilně na 45 kB/s můžu jen závidět.
V Prostějově na OP na ONE mi to jelo předevčírem 0-4KB/s, včera
to samé a od 18:30 do 23:45 jsem se na internet vůbec nedostal.
Přitom ping na One i Šárku a kdekoli do PVfree v pohodě, jen nešel internet.
Už jsem si myslel že mně Catman odpojil, protože podle emailu jsem zaměnil
specifický x konstantní symbol. Také jsem měl podle emailu zaplatit do 30.11.
a najednou v novinkách 15.10. - Termín plateb dnes vyprší, budeme odpojovat...
(Jinak jsem platil v České pojišťovně již 10.11.)
Asi jsem něco špatně pochopil, protože jsem si myslel, že platící členové budou
mít přistup do internetu o něco rychlejší a spolehlivější než neplatící
a neregistrovaní, a že to bude nějak regulované, aby to jelo všem stejně rychle
(nebo pomalu?). Když to jede ve Smržicích tak rychle a ze Šárky přes ONE tak
pomalu nejde o nějakou chybu v nastavení na Šárce (nebo ONE)? Jde přece o stejnou
síť. Také nevím zda moje adresa je již napevno (10.133.1.63) a zda to může mít
na něco vliv ( v síť. připojení hlásí: zapůjčení IP na 1 hod.).
(Asi jsem se měl s těmito otázkami obrátit na jiného člena rady, tak se omlouvám.)
zdesed
Newbie
Newbie

Příspěvekod ondrag » 17 lis 2004 (stř), 18:38

zdesed píše:Zdravim,
a diky za obsáhlou a srozumitelnou odpověď.
Musím se přiznat,že tu rychlost stabilně na 45 kB/s můžu jen závidět.
V Prostějově na OP na ONE mi to jelo předevčírem 0-4KB/s, včera
to samé a od 18:30 do 23:45 jsem se na internet vůbec nedostal.
Přitom ping na One i Šárku a kdekoli do PVfree v pohodě, jen nešel internet.

Brána iGW Catman vymáčkne max. něco přes 60kB/s, zde je to samozřejmě zlým správcem regulované...
Myslím. že Lyon tím myslel spiš min. rychlost páteře Smržice - Prostějov

zdesed píše:Už jsem si myslel že mně Catman odpojil, protože podle emailu jsem zaměnil specifický x konstantní symbol.

Catman moc nee, já jsem ten zlej co většinu odpojuje :twisted:

zdesed píše: Také jsem měl podle emailu zaplatit do 30.11.
a najednou v novinkách 15.10. - Termín plateb dnes vyprší, budeme odpojovat...
(Jinak jsem platil v České pojišťovně již 10.11.)

1) Díky za včasnou platbu - jeden z mála co chápou že datum splatnosti neznamená "zaplať až ten den"
2) mejly jsou dobře, posílám je totiž já 8) (pokud se nespletu :oops: ) - splatnost 15.11. je pro stávací, dlouho připojené; 30.11. je pro listopadové nováčky...

zdesed píše:Asi jsem něco špatně pochopil, protože jsem si myslel, že platící členové budou
mít přistup do internetu o něco rychlejší a spolehlivější než neplatící
a neregistrovaní, a že to bude nějak regulované, aby to jelo všem stejně rychle (nebo pomalu?). Když to jede ve Smržicích tak rychle a ze Šárky přes ONE tak pomalu nejde o nějakou chybu v nastavení na Šárce (nebo ONE)? Jde přece o stejnou síť.

iGW Catman je již částečně řízená a hlavně má dohled od dvou přísných BAfH
iGW Šárka je 128kbit free, vydaných na pospas vlkům - nikdo si nestěžoval :arrow: nebyl důvod tam "načerno" dávat řízení linky (vím že si lidi stěžují u piva jak to nejede, ale to mě nezajímá pokud se to neobjeví v konferenci)

zdesed píše:Také nevím zda moje adresa je již napevno (10.133.1.63) a zda to může mít na něco vliv ( v síť. připojení hlásí: zapůjčení IP na 1 hod.).

Ano, v tomto rozsahu jsou již stálé IP členů (pevná IP je poněkud zavádějcí pojem)

zdesed píše:(Asi jsem se měl s těmito otázkami obrátit na jiného člena rady, tak se omlouvám.)

Ale nee, dobře, správně je primárně se obracet s problémy na konferenci :)
ondrag
Člen rady a skupiny správců

Příspěvekod lyon667 » 17 lis 2004 (stř), 18:51

ondrag píše:Brána iGW Catman vymáčkne max. něco přes 60kB/s, zde je to samozřejmě zlým správcem regulované...
Myslím. že Lyon tím myslel spiš min. rychlost páteře Smržice - Prostějov

V ten moment to jelo skutecne tech 45 kB/s i z internetu, ovsem to je idealni situace - bez omezeni a bez dvaceti navesenych uzivatelu. Nicmene mas pravdu v tom, ze jsem tim chtel naznacit hlavne to, ze ne vsude je ta situace tak spatna.

Navic je vlastne na ONE principielne mozne zvolit si branu do internetu, bude-li to Sarka nebo Catman. Jako klient na ONE si kazdy muze nastavit vychozi branu bud na 10.133.1.252, coz je Sarka, nebo 10.133.1.238, coz je Olomoucka - obe adresy jsou v podsiti klienta ONE a pritom kazda smeruje implicitni provoz jinam, takze pokud je na to Sarka prave hodne spatne, staci posilat pozadavky pres Olomouckou (vyzkouseno v Drzovicich, funguje to).
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod jerry » 17 lis 2004 (stř), 18:57

jj :)
jerry

Příspěvekod zdesed » 18 lis 2004 (čtv), 22:32

lyon667 napsal

Navic je vlastne na ONE principielne mozne zvolit si branu do internetu, bude-li to Sarka nebo Catman. Jako klient na ONE si kazdy muze nastavit vychozi branu bud na 10.133.1.252, coz je Sarka, nebo 10.133.1.238, coz je Olomoucka - obe adresy jsou v podsiti klienta ONE a pritom kazda smeruje implicitni provoz jinam, takze pokud je na to Sarka prave hodne spatne, staci posilat pozadavky pres Olomouckou (vyzkouseno v Drzovicich, funguje to).

Asi je to dobrá rada, ale jede mi to jen na vychozi branu 10.133.1.252 . Na 10.133.1.238 nic.

Myslím, že napsal catman,ale nemohu to najit protože je to strašně pomalé
V internetovém prohližeči můžete nastavit proxy server 10.133.13.1 port 3128

To mi zobrazí stránku, že nemám zaplaceno nebo že nejsem člen.
To nemohu ?
Zdesed
Zdeněk Sedlačík
zdesed
Newbie
Newbie

Příspěvekod lyon667 » 18 lis 2004 (čtv), 22:38

zdesed píše:To mi zobrazí stránku, že nemám zaplaceno nebo že nejsem člen.

V tom pripade bude nutne kontaktovat Catmana.
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod catman » 18 lis 2004 (čtv), 23:22

Ano, já jsem Vás odpojil a v tom případě budu muset napsat to, co jsem tento týden psal mnohokrát a dokazuje to jen to, že uživatelé najdou fórum, až něco nejde, jnak život sdružení zajímá jen pár lidí.
Takže moje rada je zde: http://www.pvfree.net/forum/viewtopic.php?t=325 .
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod richie » 19 lis 2004 (pát), 13:56

catman píše:Ano, já jsem Vás odpojil a v tom případě budu muset napsat to, co jsem tento týden psal mnohokrát a dokazuje to jen to, že uživatelé najdou fórum, až něco nejde, jnak život sdružení zajímá jen pár lidí.
Takže moje rada je zde: http://www.pvfree.net/forum/viewtopic.php?t=325 .
Podle mne je úplně normální, že někdo chce jen internet a zbytek okolo sdružení ho vůbec nezajímá. Je přece každého svobodná volba jestli přidá ruku k dílu. Navíc čím víc členů v Pvfree bude, tím víc bude těch "uživatelů internetu".
richie

Příspěvekod ondrag » 19 lis 2004 (pát), 15:24

richie píše:Podle mne je úplně normální, že někdo chce jen internet a zbytek okolo sdružení ho vůbec nezajímá.

Nee, Catman tím chtěl říct, že lidi nejen že nečtou podmínky připojení na úvodní stránce iGW, ale dokonce ani chybovou hlášku, která se jim objeví... :?
ondrag

Příspěvekod zdesed » 19 lis 2004 (pát), 17:45

Stránky čtu, ale všemu asi nerozumím. Nejsem takoví profík jako vy. Asi jsem je
nepřečet všechny (když jen catman a ondrag mají 900 příspěvků) a stydím se za to,
že nejsem odborník na Linux a moc toho nevím ani o WiFi sítích (jsem začátečník
a samouk). Taky nevím, kdo by na to měl nervy, když se mu stránka zobrazuje 2 až 3 minuty.
Byl jsem i na těch stránkách catmana (již dříve a několikrát), ale netušil
jsem, že bych to mohl třeba někdy potřebovat, až mě na ně odkázal opět v tomto
příspěvku catman.
Jsem registrovaný a platící člen (Jméno, přezdívku, adresu, telefon, ICQ,
IP adresu a MAC adresu už přece musíte mít). Jedu skrz ONE, kde v aut.nast.
byla přidělena výchozí brána 10.133.1.1 a při ručním 10.133.1.252 internet jede
ze Šárky. Tak jsem si jen myslel, že pokud je na tom Šárka právě hodně špatně,
že bych si mohl vybrat Olomouckou 10.133.1.238, jak mi poradil lyon (zatím jediný,
komu zatím rozumím - díky). Omlouvám se, že jsem netušil, že musím také všechny své
údaje zaslat zvlášť také catmanovi nejpozději do 13.11.(To už asi nestihnu, tak
nevím jestli to má ještě cenu.)
Také tam catman píše něco o 300Kč za měsíc. To mám chápat, že bych platil
160Kč + 300Kč za měsíc, když pojedu občas skrz ONE na Olomouckou?
Nebo jde o sdružení ve sdružení?

S pozdravem
zdesed
Zdeněk Sedlačík
Vl. Ambrose 5 796 02 Prostějov
zdesed
Newbie
Newbie

Příspěvekod catman » 19 lis 2004 (pát), 20:22

Ten post, kde je uvedeno 300Kč, je už hodně starý a není tudíž aktuální.

Pokusím se ještě jednou nějak "čitelně" vysvětlit strukturu poplatků. Vstupní jednorázový členský příspěvek je 1200. Měsíční příspěvek se skládá ze dvou částí - příspěvek na provoz sítě=nájmy, elektřina, režijní náklady atd. a pak je to 100Kč na SPOLEČNOU konektivitu do internetu. Sdružení ale zatím společnou konektivitu nemá, tudíž je zbytečné na ni vybírat.
Ale - existuje internetová brána Catman, kudy lze do internetu jít, ale je to brána soukromá a tudíž příspěvek na " rychlý " internet je aktuálně cca 200Kč. Je to individuální dohoda mezi mnou a uživatelem, tudíž se přispívá do kasičky mě. Protože ale i další lidé chtějí internet využívat, uvolnil jsem malou část konektivity pro " pomalý " internet, který má podstatně menší rychlost a co nevidět budou ještě očesány dostupné služby ( zřejmě jen web a ICQ ). V každém případě je provoz na bráně řízený tak, že jsou stanoveny limity, kdy jede linka naplno, od jakého objemu dat začne linka ořezávat rychlost atd. Každopádně platí pro všechny pravidlo, že jsou zakázány služby typu Direct Connect - naše linka na to není stavěná a dopadlo by to jak na Šárce, kde jeden nezodpovědný člověk tahá z inetu skoro pořád a ostatní mají smůlu.
Vzhledem k tomu, že já jsem smluvně vázán určitými pravidly vůči providerovi ( který takovýto způsob distribuce svojí konektivity nikde jinde nepraktikuje- a to má cca 15000klientů ), jsem povinnen mu kdykoliv doložit, kdo a oodkud porušoval nějka pravidla slušnosti nebo dokonce zákony ( spam, viry, hacking atd. ). Proto vyžaduji od každého účastníka, který přes moji bránu hodlá procházet, aby se identifikoval. Jak bylo uvedeno, je to pouze pro potřeby Rady ( protože je to řídící orgán sdružení ) a údaje neslouží k ničemu jinému, než k evidenci a s poskytnutými daty se zachází ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů.
Pokud někdo údaje neposkytne, nemůže služeb brány využívat.
Jediný možný způsob poskytnutí těchto údajů je formou emailu na adresu internet@catman.info . Jinou formu neakceptuju, zbláznil bych se z toho, abych to hledal na 4 různých místech.

P.S. proč se stydět za to, že neznáte Linux? Každý je tak trochu odborníkem na jinou oblast a obsáhnout všechny systémy a vše kolem nich je prostě nemožné. Třeba dobře vaříte nebo malujete nebo umíte spravit auto. A tohle zase neumí ti " počítačoví guru ". :D

P.P.S. Diskusní fórum je základní informační nástroj našeho sdružení. Každý si může zvolit, jaké téma chce sledovat a co jej nezajímá. Všichni by ale měli sledovat alespoň to, co se týká minimálně těch služeb, které využívají.

P.P.P.S. Doufám, že to nebudu muset vysvětlovat zase znovu někomu dalšímu :oops:
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Vysvětlení

Příspěvekod jerry » 20 lis 2004 (sob), 10:20

2 Catman:

Tak tohle bych dal na titulní stránku fóra. Tleskám.Správně, jak jsi řekl, každý člověk je v podstatě tvor líný a nechce se mu ani číst, takže nás neustále bombardují nesmyslnými dotazy na věci již popsané a vysvětlené pořád dokola.

Jednou se z tohoto důvodu setkáme u MUDr. Chocholouška na hlavovém oddělení, nebo se na tuto aktivitu vykašleme a ukončíme členství. Jsem zvědav, kdo potom bude budovat síť, když při počtu členů 100 pracuje aktivně 5-9 z nich a ostatní se jen ptají a ptají a ptají a ...........čekají, že někdo vše udělá za ně :evil:
jerry

Další

Zpět na 4, 33-Smržice