Výzva nepřipojeným klientům

Přístupové body ve Smržicích

Příspěvekod zdesed » 20 lis 2004 (sob), 16:22

Děkuji catmanovi za odpověď.
Ty poplatky mi byli jasné, jen jsem hned nepochopil, že internetová brána Catman
je soukoromá a placená catmanovi a že údaje, které jsem zaslal na
internet@catman.info jsem posílal zbytečně a že můžu využívat jen Šárku.

jerry:
Pokud se nějaký nováček v tomto sdružení zeptá na něco co už bylo někde napsáno,
co četl a čemu nerozumí = nesmyslný dotaz.
Jak ale může někdo pracovat aktivně, když o tom nic neví a když se chce něco
dovědět "tak se jen ptá a ptá a ptá" a má nesmyslné dotazy.
Aby se jerry náhodou nedostal na "hlavové oddělení", tak už se asi raději nebudu
na nic ptát a zůstanu jen pasivním platícím členem.

P.S.
Jinak si vážím všech členů rady a těch co aktivně něco dělají a rozumí tomu.
Díky.
zdesed
Newbie
Newbie

Příspěvekod catman » 20 lis 2004 (sob), 17:34

zdesed píše:.... a že údaje, které jsem zaslal na

:!: I na té Šárce jsme připojeni k nějakému providerovi a naše zodpovědnost vůči němu má určitá pravidla a máme nějaké povinnosti vyplývající ze smlouvy.
Pokud totiž nechaáme internetovou konektivitu bez dozoru, aby si žila vlastním životem, tak při problémech nás provider jednoduše odpojí, protože nebudeme schopni říci, že víme o škůdci a zajistíme, aby se to neopakovalo.
:arrow: Jen se podívejte, jaké údaje musí uživatel poskytnout providerovi, když se připojuje individuálně ! A každý je povinen dodržovat nějakou smlouvu. To, že vůči providerovi vystupujeme jako nějaká skupina, nás nezbavuje zodpovědnosti !!!
:idea: Cílem činnosti adminů není škodit uživatelům, ale dělat věci tak, aby byly ku prospěchu všech. Demokracie je totiž prosazování zájmů většiny nad zájmy jednotlivce . (To definovaly hlavy pomazané :roll: )
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod ondrag » 20 lis 2004 (sob), 18:03

zdesed píše:Děkuji catmanovi za odpověď.
Ty poplatky mi byli jasné, jen jsem hned nepochopil, že internetová brána Catman
je soukoromá a placená catmanovi a že údaje, které jsem zaslal na

Opravdu zbytečně? Na Šárce je teď neplacená linka 128kbit a u Catmana je uvolněno zbylé pásmo z 512kbit jako free...
iGW Šárka je neřízená - proto prakticky nejede a je obrovská chyba, že tamní správce tvrdě nevyžaduje identifikaci všech uživatelů (ale to asi brzo skončí)
iGW Catman je řízená - proto jede špičkově. Je to placená konektivita a někdo to platí z vlastní kapsy. Je zde třída "freenet", za kterou majitel brány kupodivu něco chce: identifikaci...
Ale mám deja-vu, že jsem tohle už psal... :?

A teď trochu pro všechny, obecněji:
... všechno je popsáno v konferenci, důležité věci dokonce na úvodní stránce www.pvfree.net a případné chybové hlášky jsou česky...
Z vlastní zkušenosti vím, že uživatelé nejen že neumí číst, ale jsou líní číst:
- "Mě to nefunguje, vyhodilo to chybu"
- "A co tam byl napsaný za chybovou hlášku?"
- "Jak to mám vědět!!! Já to nečetl..."

Takže doporučení od hlavního BAfH: 8)
Číst, číst, číst... Potom je možné se ptát. A prakticky povinně sledovat konferenci.

... a nebo si zaplatit odborný servis, poradenství; upozorňuji, že nikdo z aktivních členů (proč je jde pořád spočítat na prstech???) nic podobného není schopen (hlavně časově) a ochoten dělat a už vůbec ne zadarmo: "kdy mě postavíte blízko APčko a kdy mě ten internet zadarmo přijdete konečně zapojit?" :(
ondrag
Člen rady a skupiny správců
Člen rady a skupiny správců

Příspěvekod jerry » 20 lis 2004 (sob), 22:40

2 Ondrag a Catman & all, who are able to understand:

Dík, vše jste řekli vlastně za mne a už nemusím tomu člověku vlastně odpovídat. Jinak to platí obecně.
Jsem však smutný, že to někomu musíme vysvětlovat :(

:idea: Na druhou stranu, kdyby si ostatní vzali toto poučení k srdci, :) To by se nám fungovalo a budovalo :D

Takže vlastně onen problém, že někteří ( a to většina ) lidí neumí číst jsem vlastně nevyřešil a dle pana ZDESEDA asi všichni patříme do ordinace MUDr. Chocolouška

No nic pánové, čekají nás pěkné časy :cry:

Thank You for Your Attention.
Best regards to All
jerry

Příspěvekod lyon667 » 20 lis 2004 (sob), 22:59

Zadny osobni flame v tomto threadu, plz, nebo budu mazat!
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod jerry » 20 lis 2004 (sob), 23:01

:idea:

:evil: :twisted:

:shock: :shock: :shock:

Že by Deja - vu ?
jerry

Příspěvekod zdesed » 21 lis 2004 (ned), 19:01

Už jsem v této otázce v obraze, a z tohoto pohledu uznávám, že mé některé dotazy
byly nesmyslné (a že neumím číst). Proto se omluvám všem, co se mnou promarnili
čas. Také bych se chtěl omluvit jestli jsem se někoho nějak dotknul
a poděkovat těm, od kterých jsem se něco dověděl (catman, lyon667 a ondrag)

Zdeněk Sedlačík
zdesed
Newbie
Newbie

Příspěvekod jerry » 21 lis 2004 (ned), 23:16

Odpuštěno, sorry, nechal jsem se unésti a omluvy si vážím, nápodobně
8)
jerry

Příspěvekod ka-spel » 23 lis 2004 (úte), 14:32

Trochu se zdeseda zastanu. Pokud by u některých starých a už neplatných informací byla poznámka, že už neplatí, tak by to přispělo přehlednosti fóra. Stejně tak tématičnost příspěvků, což je dost často problém dodržet. Původně by mě třeba vůbec nenapadlo se podívat do tématu Smržice, ale nakonec zde nacházím informace, které se týkají všech.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod jerry » 23 lis 2004 (úte), 15:29

2 Ka_spel:

Při návštěvě fóra klikni na " Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy " vpravo nahoře a víš vše o všem novém ve VŠECH tématech :lol:
jerry

Příspěvekod ka-spel » 23 lis 2004 (úte), 15:42

To je sice pravda, ale to se týká především těch pravidelných návštěvníků. Ten kdo chodí do fóra sporadicky nebo je tam poprvé, tak logicky zamíří do otázek a odpovědí nebo do jak se připojit, kdo jsme atd. a tam nejčerstvější informace nejsou. Těžko někdo napoprvé třeba půjde do rubriky igwcatman, protože mu to nic neřekne. :roll: Je to však problém všech diskuzí. Prostě když je toho hodně, tak jsou lidi líní to celé číst a tak se rovnou ptají.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Předchozí

Zpět na 4, 33-Smržice