Situace ve Smržicích

Přístupové body ve Smržicích

Situace ve Smržicích

Příspěvekod lyon667 » 05 led 2004 (pon), 17:10

Zatím není definitivně rozhodnuto, jak bude realizováno připojení obce Smržice, v podstatě se ale rýsují dvě alternativy:

1) Kostel - výhodná pozice z hlediska dostupnosti a viditelnosti, může teoreticky fungovat i jako retranslace do vzdálenějších končin. Na druhé straně instalovat hardware do věže kostela je velmi namáhavé na techniku a realizace bude náročnější než jiné alternativy.

2) anténa umístěná v objektu šlechtitelské stanice - realizace by neměla představovat, dle slov odpovědného člověka, větší problem, proto přikládám větší naději na realizaci tohoto nodu na prvním místě. Otázkou zůstává jeho dostupnost z odlehlejších částí Smržic.

Z dosud přihlášených zájemců má většina viditelnost na AP č.2 zajištěnou. Další zájemci, nechť se mi prosím ozvou prostřednictvím tohoto fóra a nezapomneou vložit puntík do mapy na stránkách http://www.pvfree.net/

Z hardwaru zatím mám připraven jeden SW router na bázi iPentium; nákup wifi karet a stavba antén se plánuje zhruba na únor. Dovolí-li počasí a především finanční podmínky, mohly by se Smržice stát právoplatnou součástí PVfree na jaře '04.
Naposledy upravil lyon667 dne 23 led 2004 (pát), 20:42, celkově upraveno 1
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod Baron » 05 led 2004 (pon), 21:41

tak zrovna ta Slechta pro me moc idealni neni ... radeji kostel 8)
Baron

Příspěvekod lyon667 » 05 led 2004 (pon), 22:46

Jen priznej, ze nevidis ani ten kostel ;o)
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod Baron » 05 led 2004 (pon), 23:20

kostel v poho ... dyt si to videl taky :wink:
Baron

Vez kostela byla dobyta

Příspěvekod yenik » 26 led 2004 (pon), 12:26

:pvfree5: VEZ KOSTELA BYLA DOBYTA :pvfree5:

Dne 24.1.2004 jsem se osobne setkal s fararem smrzickeho kostela. Jmenuje se Dan (jeho ovecky mu rikaji "otec Dan") a je to mlady, velmi prijemny a moderni clovek. Proste na me udelal mod dobry dojem.

Podstatne je, ze SOUHLASIL s umistenim naseho zarizeni na vez kostela za mesicni najem 0,- Kc + cena spotrebovane energie.

Dalsi vec je, ze tam nebudeme sami. V Praze je docela bezne, ze se na vyhodne pozici setka vice provozovatelu, takze se toho nemusite obavat. S jednim z nich mame rekneme pratelske vztahy (Vahal) tak predpokladam dohodu a koordinaci z hlediska pouziti kanalu za realnou.

Takze vzhuru na vez, smrzicaci. Predbezne mi Dan umoznil se na vez kdykoliv dostat prostrednictvi rodiny Spurnych, kteri bydli pobliz a chodi pravidelne natahovat kostelni hodiny. (Neni to romanticke? Mohli by treba pravidelne chodit natahovat i nas router :joker: )

(PS: Monrico, prosim, posli mi ty vyhledy, at je muzeme zverejnit. Dik.)
yenik

Příspěvekod radekpv » 05 úno 2004 (čtv), 16:34

ahoj,
jestli můžu poprosit, počítejte s jednou anténou na spoj do Ohrozimi ( já s ní počítám) a druhou (jestli mi vyjdou plány) směrem na Držovice. Pomalu by se tak mohl uzavřít první vetší okruh ONE - Ohrozim - Smržice - Držovice - ONE.
Do mapy jsem ten bod zatím nedal, protože ještě to není domluveno s majiteli domu.
radekpv
radekpv

Příspěvekod lyon667 » 05 úno 2004 (čtv), 19:18

Ahoj, pocitame zatim se tremi kartami:
1 - spoj kostel-ONE
2 - spoj kostel-Ohrozim
3 - AP kostel

O Drzovicich nic nevim, co mas s nimi za lubem?

PS: zbyde ti to jedno sito?
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod radekpv » 06 úno 2004 (pát), 8:49

s tím sítem uvidíme - jedno mi uteklo, sháním další a další a další ...
v garáži mám pouze jedno.
na který směr to síto potřebuješ?
radekpv
radekpv

Příspěvekod lyon667 » 06 úno 2004 (pát), 19:42

Ve smeru na OP budeme pravdepodobne jako klient, takze potrebujem co nejsilnejsi smerovku (plechovka se mi nejevi jako idealni). Na AP jeste nevim a smerem Ohrozim podle toho, jestli tam budes ci nebudes provozovat AP.
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod radekpv » 07 úno 2004 (sob), 13:12

Pokud by to bylo možné, tak bych rád spojil Smržice a Ohrozim vyhrazeným spojem s dvěmi směrovkami (no a v garáži mám akorát jednu :-). Na OP plechovka stačit nebude určitě - od Jirky Hadaše z Ruďáku mám na ONE dost slabý signál. Ještě se pokusím vyjednat něco v těch Držovicích.
radekpv
radekpv

Příspěvekod lyon667 » 07 úno 2004 (sob), 17:47

Myslim, ze nejlepe by bylo dat na OP taktez smerovku, protoze sterbinovka na to fakt neni prilis idealni. S vyhrazenym spojem se samozrejme pocita
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Velmi hruby rozpocet na vybudovani AP-Kostel-Smrzice

Příspěvekod monrico » 12 úno 2004 (čtv), 0:10

Protoze finance se jevi jako nejvetsi prekazka, dovolil jsem si nacrtnout neco, co jsem snad vystizne pojmenoval v subektu zpravy. :?
Vim totiz o lidech kteri jsou ochotni na vybudovani naseho AP prispet, ale pokud neuvidi konkretni cisla, tezko o nejake prostredky zadat.

2x smerova antena na OP a Ohrozim - 3000,-
1x XI626 - 2200,-
1x PC x
1x UPS (APC-500 ?) x
2x XI626 - 4400,-
1x antena 180° (sever, vychod) - 2000,-

15m H125 - 150,-
3x N na RG58 - 180,-
3x vzp (vocas z prasatka :) - 600,-
1x rack - 500,-
---------------------------------=======
Celkem= 13030,-

13530/4(zatim)=3258,-

takze, kritizujte, namitejte, navrhujte ...
snazil jsem se nase potreby radeji naddimenzovat; pocitam, ze i jene polozky snad brzo namisto X,- oznacime x (-mame, nebo si udelame)
monrico

Kostelec nh

Příspěvekod Caky » 26 úno 2004 (čtv), 22:14

Zdarecek!!neslo by nejak propojit Kostelec se Smrzicema???
Caky

Příspěvekod lyon667 » 26 úno 2004 (čtv), 22:17

Vzhledem ke vhodne poloze Smrzic bych toho rad vyuzil k retranslaci smer S a Z. Uvidime, co zvladne sterbinovka, ale na Kostelec by silu mohla mit.
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Kostelec

Příspěvekod Caky » 29 úno 2004 (ned), 20:07

To by bylo v klidku!bydlim na Smrzicke a na kostel taky primo vidim!mozna jsou tam nejaky vetve ale jinak pohoda!! :D
Caky

Další

Zpět na 4, 33-Smržice