Veřejné AP v obci?

Přístupové body ve Smržicích

Veřejné AP v obci?

Příspěvekod lyon667 » 21 led 2004 (stř), 14:34

Podle nejnovějších informací smržické zastupitelstvo schválilo bezplatný bezdrátový přístup na internet v rámcí celé obce. Během tohoto týdne zjistím co a jak a napíšu víc.
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod lyon667 » 23 led 2004 (pát), 0:30

Tak informace potvrzena z oficiálních zdrojů. Ve Smržicích bude k dispozici zdarma 64 kBit linka s přístupovým bodem na kostele či OÚ. Přípojku financuje Obecní Úřad Smržice.
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod radekpv » 29 led 2004 (čtv), 22:26

ahoj lyone,
mohl bys být, prosím, ještě konkrétnější. V zásadě je mi to jasné, ale mám zpracovat co by to mělo být, kolik by to mělo stát, jestli a jak se počítá s propojením na pvfree atd. a šlo by to do zastupitelstva jedné obce.
můžeš to poslat i na mail
předem dík
radekpv
radekpv

Příspěvekod lyon667 » 29 led 2004 (čtv), 23:49

Radek: promiň, ale nějak jsem nepochopil o čem mluvíš..
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod Hraboš » 06 úno 2004 (pát), 12:01

Mě by to taky zajímalo co tam má být za připojení a s jakým dosahem. na webu smržic nic není. Jestli chcete kostel nasměrovat na sever tak by pro mě mohlo být řešení spojení téhle síě s free.netem. Ale neměli by pak přístup k netu přes smržice všichni z Freenetu?

Hraboš :lol:
Hraboš

Příspěvekod lyon667 » 06 úno 2004 (pát), 19:49

Zarizeni od Vahalu by melo byt na kostele uz velice brzo. Se starostkou jsem o nasi siti mluvil a myslim, ze pripadne propojeni PVfree s volnym smrzickym AP by bylo mozne, ovsem platila by jista pravidla, jako routovani na free web pouze pro smrzicaky (a to navic jen urcite porty) a podobne.
Na webu Smrzic to zatim neni, az to bude v provozu, ohlasi se to verejne a dam to i tam.
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod Hraboš » 18 úno 2004 (stř), 15:11

A bude to AP od Vahalu všesměrka nebo bude směřovat jenom na část obce?
Hraboš

Příspěvekod lyon667 » 18 úno 2004 (stř), 16:48

Dle poslednich informaci ja na kostele od Vahalu pouze HW AP s dvema integrovanymi antenkami, takze netusim, co s tim zamysli..
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

...

Příspěvekod yenik » 18 úno 2004 (stř), 17:43

Tak tam už dáme ten náš poč a kartu, kterou pořídí(il?) Monrico, ne?
Ať alespoň snížíme náskok o jednu anténu :)
yenik

Obecni AP na zacatku roku 2005

Příspěvekod monrico » 19 bře 2005 (sob), 1:29

V soucasne dobe je na verejne AP essid:smrzice-01 pripojeno uz nekolik desitek lidi a kvalita sluzeb tak vyrazne klesla. Nastava cas, kdy jednotlivi obcane nemaji zajem o "zadarmovy internet" a radeji premysleji o vstupu do PVFreeNET.
K memu prekvapeni spousta techto lidi slysi i na tema intranetovych sluzeb v PVFeeNET a nezajima se jen o "internet" 8)
monrico

Příspěvekod catman » 19 bře 2005 (sob), 7:21

takže je taky načase vyplodit zložní linku nebo výrazně zkvalitnit stávající, aby unesla zatížení a dovolila retranslaci dál na Kostelec, Celechovice atd.

Napadají mě MMDS antény a Bazyho ozařovače, satelitní paraboly a pod.
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod lyon667 » 19 bře 2005 (sob), 18:59

Tak nejak pocitam s tim, ze by se udelal propoj z me strechy nekam do kostelce a take bych rad presel na 5 GHz pater do PV, az to bude umoznovat legislativa a dostupnost zarizeni.
Rovnez me vyhledove napada jedne ze sterbinovek za sektorove anteny pro vykryti vychodni strany, jelikoz soucasny stav neni prilis univerzalni. Ale to vse az casem.
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod monrico » 19 bře 2005 (sob), 20:05

lyon667 píše:... Rovnez me vyhledove napada jedne ze sterbinovek za sektorove anteny pro vykryti vychodni strany, jelikoz soucasny stav neni prilis univerzalni. Ale to vse az casem.

Soucasne umisteni dvou sterbinovek ve vezi neni idealni. Bude nutne jeste provest (minimalne) nasmerovani obou soucasnych anten. Uz aby bylo teplej a notebook k dispozici :wink:
monrico

Zpět na 4, 33-Smržice