Anteny pro P2P spoj v 5GHz

Praxe, zkušenosti a dotazy - vše podstatné, co se týká použitého hardware
Pravidla fóra
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

INFORMACE OBSAŽENÉ V TOMTO VLÁKNĚ JSOU JIŽ V MNOHA PŘÍPADECH ZASTARALÉ.

AKTUÁLNÍ INFORMACE SI OVĚŘTE RADĚJI EMAILEM U SPRÁVCŮ

A NEBO PŘÍMO NA INFOLINCE 588 207 234

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Re: Anteny pro P2P spoj v 5GHz

Příspěvekod morpheus » 11 úno 2010 (čtv), 15:24

A přitom stačilo říct, že vám prostě chutná... :roll:
morpheus
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod Badla » 11 úno 2010 (čtv), 15:30

morpheus píše:A přitom stačilo říct, že vám prostě chutná... :roll:

takze dame jeste po vanicce? :yeahyeah:
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod mahud » 13 úno 2010 (sob), 16:50

Badla píše:... ta prasacka pajka pretavila za 5 sekund ocko s dratem 2,5mm2.. jen se to rozzhavilo do cervena a udelalo to psss ...

Není pájka vadná? Jinak souhlas, není nad hrotovku, třeba i na koleně vyrobenou z toho co bylo po ruce. I když "pravda", pájecí pero bylo koupeno.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mahud
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod Karlos » 13 úno 2010 (sob), 16:54

mahud píše:[quote="BadlaNení pájka vadná?

Neni, co by si cekal pri 120W po 6s na 1cm dlouhym a 1,5mm tenkym dratu? :D
Karlos
Člen skupiny správců sítě
Člen skupiny správců sítě

Příspěvekod mahud » 13 úno 2010 (sob), 16:58

Karlos píše:
mahud píše:[quote="BadlaNení pájka vadná?

Neni, co by si cekal pri 120W po 6s na 1cm dlouhym a 1,5mm tenkym dratu? :D

Aha, tam je 2,5mm2 tak to jo. Trošku "slabší" očko na takový výkon :)
mahud
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod catman » 13 úno 2010 (sob), 17:00

není drát jako drát... pokud ale použiješ na 100W pájku cca 3 cm dlouhý hrot z 1,5 nebo na 120W cca 4cm hrot z 2,5 Cu vodiče (např. z kabelu 3x2,5) tak to funguje. Nesledoval jsem celou dobu, ale imhoo to Badla dělal z 1,5 CU a relativně krátké očko - obě pájky od zakoupení fungovaly bezvadně a riziko poškození je minimální. Sám mám u rodičů pájku starou asi 40let, v novém obalu a pájí to dodnes bezchybně. Je to jen trafo se silným sekundárem

edit - Karlos asi viděl podobnou věc jak já :)
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod mahud » 13 úno 2010 (sob), 17:15

catman píše:....Sám mám u rodičů pájku starou asi 40let, v novém obalu a pájí to dodnes bezchybně.....
Neříkám že trafopájka je na pájení španá a vím jak ji použít, nevšiml jsem si že to byl drát o průřezu 2,5mm2, měl jsem za to že to byl drát o průměru 2,5 mm. Sám mám od zhruba 12 let trafopájku 110 W a jsem s ní spokojený. Na drobnější práce je ale podle mě pohodlnější regulovatelná hrotovka. I když trafopájkou se při troše "šikovnosti" taky dají zapájet drobné spoje u SMD. Ale to jen tak aby "řeč nestála". :)
mahud
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod Badla » 13 úno 2010 (sob), 22:32

jeste, ze je tady spousta odborniku, kteri vedi, jaky typ dratu, jaky prumer, jaka delka, apod. ... jeste, ze jste se na me divali, jak pera a sami si to nezkusili... stribrnej cin prvni 2 sekundy vubec nevedel, ze jsem na nej prilozil horky hrot.. a za dalsi 2 sekundy se rozhavil do cervena a upalil se... dlouhy byl dost (zbytek je stale na pajce), jinej, nez ta 1,5ka proste na klubovne nebyla... ale co se tady budu ohajovat, polibte mi treba rit, velebnosti...
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod mahud » 13 úno 2010 (sob), 23:14

Badla píše:....jeste, ze je tady spousta odborniku, ..... ale co se tady budu ohajovat, polibte mi treba rit, velebnosti...
Ale no tak, netřeba hned zbytečně "plýtvat" silnými slovy, nevšiml jsem si že by někdo někoho kritizoval.
mahud
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod catman » 14 úno 2010 (ned), 13:44

catman píše:není drát jako drát...

když udělám očko např. z jádra koaxu, tak se hned upálí. Když ho udělám z CYKY, tak je OK . Zkušenost např. při stavbě AP Mostkovice - nevzpomínáš, že jsme vyměnili 2 pájky a nebyl ani jedna OK, až pořádný drát to spravil ??

Badlo, nečerti se, že si dovolil někdo něco říct, co není tvým názorem. I já jsem už pájku někdy v ruce držel, dokonce možná častěji jak ty a zodpovědně říkám, že jsem vadné trafo(že by pálilo víc) ještě neviděl a neslyšel o tom. Ale patent na konečný verdikt si dnedělám....pokud to chceš vyhodit, rád si ji vezmu, budu mít jednu pro Stalkera.
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod Badla » 14 úno 2010 (ned), 18:00

catman píše:Badlo, nečerti se, že si dovolil někdo něco říct, co není tvým názorem. I já jsem už pájku někdy v ruce držel, dokonce možná častěji jak ty a zodpovědně říkám, že jsem vadné trafo(že by pálilo víc) ještě neviděl a neslyšel o tom. Ale patent na konečný verdikt si dnedělám....pokud to chceš vyhodit, rád si ji vezmu, budu mít jednu pro Stalkera.

ale ja se prece necertim, jen jsem pouzil jednu hlasku z filmu... a ani nechci vyhazovat tu 120W pajku... proste spatna kombinace toho tenkyho CYKY dratu a hlavne stribrneho cinu (kdo s nim kdy pajel, tak vi, co je to za hnus oproti staremu dobremu olovnatemu cinu)... a s tim jsem mel opravit odpareny kus vodive cesty na tistaku v prostoru 1x1mm mezi nozickama procesoru... pak se mi nemuzes divit, ze jsem byl v te chvili nasrany a chtel tu pajku hodit z vokna... hold jsem v takovych momentech nezdaru nervak, ja to o sobe vim i bez ripani od karlose :twisted:
Polemizovat s Tebou stran mnozstvi odpajenych hodin nebudu, nemame to ani jeden z nas za potrebi si dokazovat, kdo ho ma delsiho :)
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Předchozí

Zpět na Tech Hardware