ČTU

Praxe, zkušenosti a dotazy - vše podstatné, co se týká použitého hardware
Pravidla fóra
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

INFORMACE OBSAŽENÉ V TOMTO VLÁKNĚ JSOU JIŽ V MNOHA PŘÍPADECH ZASTARALÉ.

AKTUÁLNÍ INFORMACE SI OVĚŘTE RADĚJI EMAILEM U SPRÁVCŮ

A NEBO PŘÍMO NA INFOLINCE 588 207 234

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

ČTU

Příspěvekod ondrag » 18 čer 2005 (sob), 21:33

ondrag
Člen rady a skupiny správců
Člen rady a skupiny správců

Re: ČTU

Příspěvekod monrico » 19 čer 2005 (ned), 16:08

ondrag píše:http://www.lupa.cz/clanek.php3?show=4210

Rozhodne doporucuju precist vcetne diskuze:
Pro odlehceni pridavam jeden nazor uzivatele pk202 :wink:

Od: pk202
Titulek: Re: ČTÚ musí být banda proradných ouřadů

Lidem v C-TUpu je uplne u prdele nejaka bandova strategie.
Jim jde o to co nejvic se zavdecit:
a) Socanum (momentalni zroj vyplaty) - Sranda Koss tesne pred vykopnutim prohlasil "Musime ten Internet dostat pod kontrolu, protoze se po nem prohani kdo chce a jak chce..." no a mistr vytloukani klinu klinem Pablbounek si jiste nepreje nic jineho:)

b) Ceskemu Teleutlumu (zdroj velmi prijemnych skoleni, inspekcnich cest a jinych prebend) - myslim, ze zniceni freesiti by bylo hezkym darkem pro zlutaska a konec koncu i pro ostatni telco operatory.

Takze dokument vznikal asi takto:
Na nejakem skoleni/sedanku/kontrole probihajici v lukrativnim rekreacnim stredisku se pro vinku klabosilo o evropske norme, a ze je velka skoda ze to tem "plechovkarum" nehodi klacky pod nohy. No a tak se vymyslelo a vymyslelo az se prislo na to jak ty kravicky dole zase trochu podojit pripadne pribrzdit. Pridame si tam antenky, vyrobci/dovozci budou muset certifikovat - z toho kapnou penizky, zavdecime se vsem z nichz neco kapne ... a je to...
monrico

Pripominkovat ci nepripominkovat ...

Příspěvekod monrico » 19 čer 2005 (ned), 16:18

A jeste jeden :shock:
Od: error
Titulek: Připomínkovat a připomínkovat

Všechna inteligentní občanská sdružení by měla okamžitě návrh připomínkovat a to ne na webu ale písemně do ČTÚ. ČTÚ je povinno připomínky projednat, zdůvodnit jejich případné zamítnutí. Je na to čas do 13. července.

Zajima me Vas nazor, zda si myslite, ze je to nutne?
monrico

Příspěvekod monrico » 19 čer 2005 (ned), 16:34

Od: Mirek <thunder.m@seznam.cz>
WWW: http://www.czela.net
Titulek: Re: Možné cesty jak s tím ?
Přihlásit se k odběru názorů:

Jsme OS s cílem distribuovat si mezi sebou internet, ve městě Čelákovice máme momentálně 479 připojených členů (fyzických, nebo právnických osob), tyto úpravy by naše OS prakticky zlikvidovaly, proto se určitě budeme snažit přijetí tohoto návrhu zabránit!

Samozřejmě nám vadí odstavce 6., 8., 15. který by bylo nejlepší zrušit, nebo upravit tak aby zněl například takto:

(6) Stanice mohou být vybaveny pouze vestavěnou anténou, nebo druhem / typem antény, který stanoví výrobce v návodu k obsluze, nebo anténou při jejiž použití nepřekročí výše uvedené omezující spektrální a maximální e.i.r.p. Stanice nesmějí být provozovány s přídavnými zesilovači výstupního vysokofrekvenčního výkonu.

(8) Nejasně definovaný, využívají, nebo musí využívat, je to nutné kriterium, nebo doporučené?

(15) Zcela odstranit.
monrico

Příspěvekod monrico » 19 čer 2005 (ned), 16:37

Od: pavel
Titulek: zákon 127/2005
Přihlásit se k odběru názorů:

Je zapotřebí si řádně přečíst Zákon č.127/2005. Troufám si tvrdit,že navrhovaným zněním ČTÚ tento porušuje nejméně v několika paragrafech. Přečtěte si tento zákon (např. www.sbcr.cz) a přijdete na to sami. Osobně se domnívám,že záměrem ČTÚ je především co nejvíce ZPOZDIT vydání příslušné GL, protože je jasné,že tento rozporuplný a protiprávní návrh vyvolá lavinu stížností a připomínek, které je nutno dlouze řešit - aneb "jak získat drahocenný čas po Česku".
Řešení: doporučuji všem ISP a jejich uživatelům (já jim nejsem,bohužel) vytvořit hromadnou akci - petici s co největším počtem signatářů a s pomocí právníka (který se určitě mezi WiFisty najde) učinit hromadnou "právně-rozkladnou" akci. ČTÚ totiž podle nového zákona MUSÍ svá rozhodnutí náležitě odůvodnit, musejí být v souladu s legislativou EU (soulad je i to,že výrobky jedné země - znak CE - jsou bez omezení použitelné i v druhé) a nesmějí brzdit rozvoj komunikačních technologií, atd. atd.
monrico

Příspěvekod monrico » 19 čer 2005 (ned), 16:43

... a imho to nejdulezitejsi na konec
Od: George
Titulek: Re: zákon 127/2005

Prezentujte svůj názor o "nekompatibilitě" daného opatření přímo v diskusi na webu ČTÚ (http://www.ctu.cz/main.php?pageid=19&page_content_id=962), které je oficiálním místem k uplatnění připomínek. Je však nutno dodržet podmínky diskuse (viz. http://www.ctu.cz/1/download/Pravidla_final.pdf), aby ČTÚ byl povinen Váš podnět vzít v potaz. TÍMTO VYZÝVÁM I VŠECHNY OSTATNÍ, KTEŘÍ MAJÍ A CHTĚJÍ K PROBLÉMU CO ŘÍCI, ABY POSTUPOVALI VÝŠE UVEDENÝM POSTUPEM !!! Je to totiž jediný možný oficiální postup, jak se k věci vyjádřit !!!
monrico

Příspěvekod ka-spel » 21 čer 2005 (úte), 15:13

Tady je o tom diskuze na http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=39183

...Zde je k podpisu petice za odstranění toho nesmyslného omezení použití antén na typy doporučované výrobcem. Já jsem podepsal, je to moje freeneťácká povinnost , ostatním doporučuju. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat dát na wifi AP jinou anténu, než přibalenej 2 dBi pendrek.

http://www.alpi.cz/vyzvactu/index.php ....
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod ka-spel » 23 čer 2005 (čtv), 7:43

Teď s tím přišlo i živě, jak vždy jsou rychlí :lol:
http://www.zive.cz/h/Bleskovky/AR.asp?ARI=124391
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod ADHIRAJ » 23 čer 2005 (čtv), 13:36

ADHIRAJ

Příspěvekod catman » 15 črc 2005 (pát), 16:18

trošičku z jiného soudečku o výkonech a jejich počítání:

http://czfree.net/forum/showthread.php? ... post143654
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

výkon

Příspěvekod bubacek » 20 črc 2005 (stř), 11:34

Hezký den,
dostal jsem se na stránku: * Access Denied- zakázaný přístup pro překračování povolených vyzařovacích limitů Wi-Fi pro pásmo 2.4GHz. Teď jsem snížil výkon na nejmíň, co to jde. Jak poznám jestli ještě překračuju nebo už ne? Vy to nějak poznáte? Jestli je možnost, dejte mi prosím vědět, případně jak dál snížit výkon.
Díky
bubacek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Re: výkon

Příspěvekod ka-spel » 20 črc 2005 (stř), 11:45

bubacek píše:Hezký den,
dostal jsem se na stránku: * Access Denied- zakázaný přístup pro překračování povolených vyzařovacích limitů Wi-Fi pro pásmo 2.4GHz. Teď jsem snížil výkon na nejmíň, co to jde. Jak poznám jestli ještě překračuju nebo už ne? Vy to nějak poznáte? Jestli je možnost, dejte mi prosím vědět, případně jak dál snížit výkon.
Díky

To je fakt, že na Olomoucké jsi pálil suverénně nejvíc. Mrkni na wifimon.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod catman » 20 črc 2005 (stř), 12:20

Jaké máš zařízení - MAC ? Podle evidence máš Edimax atudíž nemáš regulaci. Pokud jsi nenahlásil změnu hardware, je to tvoje chyba...
Kdykoliv zjistíme cizí zařízení ( neevidované ) na síti, odpojíme.

MAC PC a MAC WIFi pošli emailem spravci@pvfree.net .
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod bubacek » 20 črc 2005 (stř), 13:25

Píšu odpověď sem, protože přes mejl se mi to vrací jako že nelze doručit.

mac wireless: 00-03-2f-18-35-02
mac ethernetu: 00-03-2f-19-1d-76
mac síťovky: 00-40-f4-92-c5-e2

Doufám že je to správně. Typ: TP-LINK TL-WA200+

Dá se s tím výkonem nějak manipulovat? V nastavení jsem to dal na nejmíň. Prosím poraďte.
bubacek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod jerry » 20 črc 2005 (stř), 16:12

Poradím Ti. ZRUŠIT TO TVOJE HOVADSKÉ SÍTO !!! Už jsem Tě chtěl několikrát kontaktovat. Řveš na AP jak šílenec a já ho mám 20m před sebou a mám problémy !!! :twisted:
jerry

Další

Zpět na Tech Hardware