DVD přehrávač s DivX

Diskuze na témata, která se přelévají od někud někam a nelze je uchopit jednoznačným názvem.
Pravidla fóra
Toto forum je sice virtuální hospoda, ale tak jako v té skutečné nemůžeš vypouštět z úst cokoliv, neb bys přes ně dostal, tak i zde nemůžeš plácat cokoliv.
Za urážlivé, vulgární, politické, rasistické či xenofobní příspěvky přijde nepochybně reakce adminů = smazání příspěvku nebo i smazání tvého přístupu na fórum.
Na takové plkání si najdi jiný prostor a duše. které jsou tomu nakloněny - např. http://www.dfens-cz.com
Hranici, kde končí humor, dokáže jistě rozumný člověk rozpoznat.

DVD přehrávač s DivX

Příspěvekod ka-spel » 01 led 2007 (pon), 23:47

Vybírám přehrávač s plnou podporou všech formátů, českých titulků a možností upgrade firmware. Uvažuji o těchto:

PHILIPS DVP5960/12, USB, HDMI
Xoro HSD-8410 HDMI Black
Biostek XE-320 Pro, DivX, HDMI
CyberHome DVD 635, DivX
H&B DX-3255, DivX
Yamada DVD-Mi220X, DivX, HDMI
SiGMATek XM-330 Pro!
SiGMATek XM-380 Pro!
SiGMATek XM-400 Pro!
OPPO OPDV971H

Kdo má zkušenosti?
Naposledy upravil ka-spel dne 02 led 2007 (úte), 1:34, celkově upraveno 1
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod P.V.-KILLER » 01 led 2007 (pon), 23:56

Nemam zkusenosti, ale v CHIPU bylo v poslednim cisle testovane DVD/Divx prehravace a vyhral to GoGEN DX208 (1390 Kč) druh byl Sencor SDV-9408 (1799Kč) treba to pomze.
P.V.-KILLER
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod ka-spel » 02 led 2007 (úte), 0:01

P.V.-KILLER píše:Nemam zkusenosti, ale v CHIPU bylo v poslednim cisle testovane DVD/Divx prehravace a vyhral to GoGEN DX208 (1390 Kč) druh byl Sencor SDV-9408 (1799Kč) treba to pomze.

Ten první mě nic neříká a o Sencor jsem nečetl nic dobrého (hodně reklamací na mechaniku). Mrknu na to.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod honza2 » 02 led 2007 (úte), 12:50

Ahoj.Pokud jsi dostal pod stromek obálku tak doporučuji tohle. http://computerweb.cz/dvd-prehravace/de ... p?prod=969
honza2
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod ka-spel » 02 led 2007 (úte), 14:20

honza2 píše:Ahoj.Pokud jsi dostal pod stromek obálku tak doporučuji tohle. http://computerweb.cz/dvd-prehravace/de ... p?prod=969

Znám, ale tolik do přehrávače nechci vrazit (streamovat z netu nepotřebuji, ani další wifi). Navíc to má furt ještě nějaké mouchy jak je vidět z příspěvků ve fóru na acomp.cz
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod rsvejk » 02 led 2007 (úte), 14:33

sel bych do toho Philipse,ale asi bych vybral model s 5.1 analogovym vystupem.
PS: mam doma Philips 720SA uz 2roky a maximalni spokojenost, prechrousta i DivX 6.0

rsvejk
rsvejk
Člen skupiny správců sítě

Příspěvekod ka-spel » 02 led 2007 (úte), 16:06

rsvejk píše:sel bych do toho Philipse,ale asi bych vybral model s 5.1 analogovym vystupem.
PS: mam doma Philips 720SA uz 2roky a maximalni spokojenost, prechrousta i DivX 6.0

rsvejk

A jak je na to s češtinou v titulcích. Zkoušel jsem v obchodě tuším Philips 5140. Sice divx přehrál, titulky měl pěkně čitelné, ale až na ě aj. diakritiku, místo které měl čtverečky. Původně uvažovaný Panasonic DMR-EH55EP-K s HDD toto DVD ani nenačetl, stejně tak DVD+RW s fotkama, které chtěl jen formátovat. Ještě jsem zkusil Oravu 561, ale ta se neustále kousala při rychlejším posuvu.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod abrandecky » 02 led 2007 (úte), 18:05

Záleží hodně na čipu a firmware!

Čipy ESS Vibratto jsou nejstarší, video s Packet Bitstream, QPEL - buď nepřehraje, nebo se nechutně trhá, nemluvím ani o GMC+DivX natožtak GMC+XviD. Mnohdy jsou titulky bez zvýraznění a špatně se zobrazuje česká diakritika, nemusí mít stejný název se souborem (vybírají se). Většinou sežere jen *.SRT, ale tady hodně záleží na firmware, dobrý firmware umí i *.SUB, *.TXT. Zoom - ve většině případů nemizí symbol Zoomu.

MediaTek - Packet Bitstream - trhá se - nedá se na to dívat, QPEL - nevím. GMC+DivX - nevím, ale spíš nepřehraje, GMC+XviD - nepřehraje. Externí titulky ve většině případů *.SUB, *.SRT, musí mít stejný název s video souborem. Zoom - ve většině případů nemizí symbol Zoomu, zoom mnohdy funguje jen u DVD.

Zoran Vaddis 776 přehraje toho nejvíc. Packet Bitstream bezproblémů, GMC+DivX přehraje, GMC+XviD - většinou přehraje, ale obraz se někdy "rozlévá". Externí titulky *.SRT, *.SUB, *. TXT, stejný název jako video. Titulky jsou skoro vždy na poloprůhledném pozadí. Zoomovat jde u DVD i DivX/XviD, symbol mizí.

SunPlus - nejnovější, moc přehrávačů jsem s ním neviděl, ten by měl přehrát úplně vše. Je prý vytvořený s těch nejlepších vlastností čipů Zoran a MediaTek. Záleží hodně na firmware! Mnohdy nečte ani českou diakritiku ani nemá žádné zvýraznění titulků, zoom je dán také firmware.

Pro mne byla jasná volba čip Zoran. Měl ho např. legendární Cyberhome CH-462/465, který byl hodně vychvalovaný, nynější typ 4620 má už v sobě MediaTek, obecně na fórech píší, že byl lepší 462/465 - přehrál toho víc.

Kdybych si měl vybrat, asi bych šel do Xora, ten má Zoran Vaddis 888, možná přehraje už i GMC+XviD, ale zkušenosti s tímto čipem nemám.
abrandecky

Příspěvekod rsvejk » 02 led 2007 (úte), 19:08

ka-spel píše:
rsvejk píše:sel bych do toho Philipse,ale asi bych vybral model s 5.1 analogovym vystupem.

rsvejk

A jak je na to s češtinou v titulcích. Zkoušel jsem v obchodě tuším Philips 5140. Sice divx přehrál, titulky měl pěkně čitelné, ale až na ě aj. diakritiku, místo které měl čtverečky. Původně uvažovaný Panasonic DMR-EH55EP-K s HDD toto DVD ani nenačetl, stejně tak DVD+RW s fotkama, které chtěl jen formátovat. Ještě jsem zkusil Oravu 561, ale ta se neustále kousala při rychlejším posuvu.

je pravda ze u Philipsu jsem musel hned po prineseni domu prehrat firmware,ale od te doby prehrava titulky v pohode v CZ kritikou.
Jinak myslim philips dodnes ceske titulky v DiVX nepodporuje,ale na netu se da najit CZ firmware.
rsvejk

Příspěvekod rsvejk » 02 led 2007 (úte), 19:11

jinak mrkni jeste sem:
http://www.ahc.cz/divx/
rsvejk

Příspěvekod ka-spel » 02 led 2007 (úte), 21:21

abrandecky píše:Kdybych si měl vybrat, asi bych šel do Xora, ten má Zoran Vaddis 888, možná přehraje už i GMC+XviD, ale zkušenosti s tímto čipem nemám.

Měl by http://www.xoro.cz/products/hsd-8410.htm

...MPEG4 (DivX, XVid (včetně QPEL a GMC)

Jinak Mediatek by měl mít zase výhodu v bezkonkurečním čtení i poškozených médií, tak jak je to u jeho pc mechanik a dále v jeho hojně rozšířeném tunningu fw.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod ka-spel » 02 led 2007 (úte), 21:31

rsvejk píše:Jinak myslim philips dodnes ceske titulky v DiVX nepodporuje,ale na netu se da najit CZ firmware.

Co říkáš na Magnavox? Je to v US firma s dlouhou tradicí (jedny z prvních repro) koupená Philipsem.

MAGNAVOX MDV 436/12
http://www.eobchodnidum.cz/elektro/dvd- ... v-436.html
nejlevněji tady
http://avcshop.cz/index_kat.php?page=ma ... &offset=50

Magnavox MRV 810 H
http://www.eobchodnidum.cz/elektro/dvd- ... 810-h.html
nejlevněji tady http://avcshop.cz/?page=main/katalog&lo ... in/katalog

rsvejk píše:jinak mrkni jeste sem:
http://www.ahc.cz/divx/

díky za link
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod abrandecky » 02 led 2007 (úte), 23:06

ka-spel píše:Jinak Mediatek by měl mít zase výhodu v bezkonkurečním čtení i poškozených médií, tak jak je to u jeho pc mechanik a dále v jeho hojně rozšířeném tunningu fw.

Je fakt, že fw jsem ještě u Zoranu neviděl upravený, u MediaTeku je možné ho upravit "na míru".
U třech různých přehrávačů s čipem Zoran se mě ještě nestalo, aby nějaký disk nepřečetl!

Kdybych se teď rozhodoval, sáhl bych po Xoru HSD 8410. Kvalitní výstupy HDMI a VGA nejsou opravdu k zahození!!!
abrandecky

Příspěvekod ka-spel » 02 led 2007 (úte), 23:16

abrandecky píše:Kdybych se teď rozhodoval, sáhl bych po Xoru HSD 8410. Kvalitní výstupy HDMI a VGA nejsou opravdu k zahození!!!

Taky o něm silně uvažuji nebo
Biostek XE-320 Pro, DivX, HDMI
Yamada DVD-Mi220X, DivX, HDMI
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod abrandecky » 03 led 2007 (stř), 21:04

Xoro HSD 8410 vs. Biostek XE-320 Pro

Xoro HSD 8410 (Zoran Vaddis 888):
- někdy opožděné reakce z DO a z panelu (asi u všech čipů Zoran)
- tmavší obraz u HDMI (podle fóra)
- nepřehraje XviD+GMC

+ USB (některé Flash disky nechce číst)
+ čtečka karet
+ přehraje mp4
+ mizí symbol Zoomu při nazoomování, celkem plynulé stupně Zoomu
+ lepší obraz, než čip MediaTek (ve fórech jsem o tom četl)
+ Pro-Logic II

Předchozí model 8400 se stejným čipem byl označen Stereem & Videem za "Výhodný nákup"

Biostek XE-320 Pro (MediaTek 1389xx):
- nemá USB, čtečku karet
- nepřehraje XviD+GMC
- nepřehraje mp4
- podle fóra z HDMI nejde zvuk

+ dobře zpracované menu/firmware
+ Pro-logic II

Každý sám se musí rozhodnout, co je pro něho důležitější a z čeho sleví. Jen podotknu, že XviD+GMC se objevuje zřídka. Jsem majiteleme přehrávače s čipem Zoran Vaddis 776, tak v tom jsem si jistý.
Známý se také rozhoduje mezi těmito přehrávači. Pak kdyžtak napíšu poznatky
Naposledy upravil abrandecky dne 20 led 2007 (sob), 14:42, celkově upraveno 2
abrandecky

Další

Zpět na Virtuální Hospoda