Tablet - doporučení

Diskuze na témata, která se přelévají od někud někam a nelze je uchopit jednoznačným názvem.
Pravidla fóra
Toto forum je sice virtuální hospoda, ale tak jako v té skutečné nemůžeš vypouštět z úst cokoliv, neb bys přes ně dostal, tak i zde nemůžeš plácat cokoliv.
Za urážlivé, vulgární, politické, rasistické či xenofobní příspěvky přijde nepochybně reakce adminů = smazání příspěvku nebo i smazání tvého přístupu na fórum.
Na takové plkání si najdi jiný prostor a duše. které jsou tomu nakloněny - např. http://www.dfens-cz.com
Hranici, kde končí humor, dokáže jistě rozumný člověk rozpoznat.

Tablet - doporučení

Příspěvekod Alva » 30 říj 2012 (úte), 23:12

Ahoj všem.
Uvažuju o koupi nějakyho tabletu. Ale nechtěl bych zas do toho nějak moc investovat. V podstatě by mi stačilo, aby na tom šel NET, mělo to třeba i USBčko... Jen nevím, jestli na všech by šlo surfování "plnohodnotně". Třeba jestli to zvládá FLASHovy aplikace a tak. Zrovna teď sem četl v letáku, že Sencor Element má zvládat i flash 11. Takže pokud by nějaké levnější nebyl schopen zvládat flash aplikace, tak bych to nechtěl. Tady v těch věcech, co mají jako OS Android se vůbec nevyznám, takže nevím, jako moc se liší prohlížení NETu v tabletu od NTB/PC.
Stačil by mi nějaké za 2-3 tisíce.
Díky za odpověď! :wink:
Alva
Pisálek
Pisálek

Re: Tablet - doporučení

Příspěvekod ondrag » 31 říj 2012 (stř), 1:35

Alva píše:Třeba jestli to zvládá FLASHovy aplikace

Flash přestal být podporován, od verze 4.0.(4?) -- konečně pozitivní počin :) a doufám že začne houfně mizet i z webů...

A doporučení? Levný nevím - nejlíp si to ošahat někde na prodejně, pročíst recenze a zkušenosti...
ondrag
Člen rady a skupiny správců

Příspěvekod Badla » 31 říj 2012 (stř), 2:12

ondrag píše:Flash přestal být podporován, od verze 4.0.(4?) -- konečně pozitivní počin :)

coz se nerovna tomu, ze neni provozovatelny na techto verzich.. proste se musi jen stahnout rucne z Google Play... zdali je to pozitivni pocin by se dalo diskutovat... rozumna platfoma, ktera by flash nahradila ku spokojenosti milionu bfu neexistuje... ze je to bezpecnostni dira se obecne vi(ale co nativniho dnes neni, ze? ;) ), ale bambiliony lidi to vubec nezajima.. oni chteji svoje videa na "idnes-ka je tam prdlajs", Youtube, chteji hrat online flashove hry, atd. atd. atd.
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod Alva » 31 říj 2012 (stř), 9:17

Badla píše:... rozumna platfoma, ktera by flash nahradila ku spokojenosti milionu bfu neexistuje... ze je to bezpecnostni dira se obecne vi(ale co nativniho dnes neni, ze? ;) ), ale bambiliony lidi to vubec nezajima.. oni chteji svoje videa na "idnes-ka je tam prdlajs", Youtube, chteji hrat online flashove hry, atd. atd. atd.

Já osobně bych se bez flashu obešel (ta tam sou ty časy kdy šly videa na webech přehrávat ve WM playeru a nemusely se jak teď co chvila stahovat nějaky novy verze flash playerů...), ale to nadělám, když to cpou všude?
Alva
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod ondrag » 31 říj 2012 (stř), 15:06

Alva píše:
Badla píše:... rozumna platfoma, ktera by flash nahradila ku spokojenosti milionu bfu neexistuje... ze je to bezpecnostni dira se obecne vi(ale co nativniho dnes neni, ze? ;) ), ale bambiliony lidi to vubec nezajima.. oni chteji svoje videa na "idnes-ka je tam prdlajs", Youtube, chteji hrat online flashove hry, atd. atd. atd.

Já osobně bych se bez flashu obešel (ta tam sou ty časy kdy šly videa na webech přehrávat ve WM playeru a nemusely se jak teď co chvila stahovat nějaky novy verze flash playerů...), ale to nadělám, když to cpou všude?

Flash je velmi rychle nahrazován html5 a na většině velkých webů již chodí. V androidu to přehrává bez zadejchání (narozdíl od flashe, který prováděl při trhaném obrazu zahřívání CPU).
Flash sice ještě lze stáhnout z marketu, ale není aktualizován a má být brzo odstraněn - viz. varovný popis přímo od adobe :yeahyeah:

Takže pojem "cpou to všude" již není relevantní.

Ještě k doporučení: určitě rozlišení nejméně 1024x780 a min. 7" _kvalitní_ lcd; CPU min. 1GHz (pozor na verzi CPU/ARM, dohledat si omezení jednotlivých typů) a min 1GB RAM

Když jsem dával všechna + a - dohromady a rozhodoval se zda koupit něco za 6 nebo 7kKč, nakonec jsem si řekl proč se omezovat a pak nadávat co je pomalé, neumí a tak; a přestal jsem se koukat na cenu (když už jsou ty vánoce) a mám to druhé nejdražší (nechtěl jsem říct nejlepší ;) ) na světě hned po jáPlacka: Ťamťung Note 10.1 -- spokojenost, výkon a kapacita "zatím" až moc; obrovské plus: S-Pen - kapacitní pero s malou špičkou a velkou přesností (nechápu jak funguje)
ondrag

Příspěvekod Alva » 31 říj 2012 (stř), 15:28

ondrag píše: Ťamťung Note 10.1 -- spokojenost, výkon a kapacita "zatím" až moc; obrovské plus: S-Pen - kapacitní pero s malou špičkou a velkou přesností (nechápu jak funguje)

Tak to věřím, to je mašinka, "ále,.. na to moje hraní...", by stačilo i něco menšího.
Alva
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod ka-spel » 18 lis 2012 (ned), 23:53

Jak říká Ondra. Levný krámy nekupuj. Sám jsem koupil loni děckám. :evil: http://tablety.heureka.cz/easy-pix-easy ... 7/recenze/

To raději mobil. Třeba Huawei Ascend http://mobilni-telefony.heureka.cz/huawei-ascend-g300/ nebo nástupce G330 http://mobilizujeme.cz/clanky/huawei-as ... -odhaleno/
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod lubsol » 10 lis 2013 (ned), 23:58

Alva píše:Ahoj všem.
Uvažuju o koupi nějakyho tabletu. Ale nechtěl bych zas do toho nějak moc investovat. V podstatě by mi stačilo, aby na tom šel NET, mělo to třeba i USBčko... Jen nevím, jestli na všech by šlo surfování "plnohodnotně". Třeba jestli to zvládá FLASHovy aplikace a tak. Zrovna teď sem četl v letáku, že Sencor Element má zvládat i flash 11. Takže pokud by nějaké levnější nebyl schopen zvládat flash aplikace, tak bych to nechtěl. Tady v těch věcech, co mají jako OS Android se vůbec nevyznám, takže nevím, jako moc se liší prohlížení NETu v tabletu od NTB/PC.
Stačil by mi nějaké za 2-3 tisíce.
Díky za odpověď! :wink:

Za 3k asi nejlepší volba.

http://www.czc.cz/prestigio-multipad-8- ... qqsjc3asve
lubsol
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Zpět na Virtuální Hospoda