Šíření signálu přes překážky

Postup, pravidla, doporučení a vnitřní standardy, které dodržujeme.

Šíření signálu přes překážky

Příspěvekod CZlubyK » 25 led 2005 (úte), 13:42

Chtěl bych se zeptat, jak moc vadí signálu v cestě stromy, resp. listí. Chtěl bych se připojit z Tylovy ulice č.18 na Šárku, ale v cestě mi z části stojí vysoký strom. Pokud by mi někdo chtěl poradit, můžu mu poslat foto s pohledem z AP.
CZlubyK

Příspěvekod lyon667 » 25 led 2005 (úte), 14:36

Strom sam o sobe ani tak ne jako mokre listi za deste. To uz bohuzel *je* problem. Jinymi slovy, ted v zime by to fungovat mohlo, ale maximalne par mesicu.
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod CZlubyK » 26 led 2005 (stř), 16:47

A se signálem přes komín to bude zřejmě ještě hořší ??
Ještě bych se rád zeptal, jestli někdo nemá fotku vysílače na Šárce. Jsem úplný začátečník a nevím přesně, jak tam AP vypadá a co mám přesně hledat :(
CZlubyK

Příspěvekod catman » 21 led 2007 (ned), 20:33

signál se šíří přímkou, respektive jeho průběh je dán tzv. Fresnelovou zónou. Čím více je zóna narušena, tím více potíží lze očekávat.

Narušit může signál např. strom, budova, kopec, vedení vysokého napětí, ale také okenní sklo (plastová okna mají pokovená skla). Podmínkou připojení, která je striktně stanovena, je Musí být zaručena přímá a ničím nezastíněná viditelnost na vysílač a Fresnelova zóna nesmí být narušena ! .
:!:
Praktiky komerčních firem, které v honbě za ziskem připojují klienty přes stromy a odrazem od budov, jsou zcela nepřípustné a je to profesionální chyba člověka, který takovou montáž provede :evil:

http://wiki.pvfree.net/index.php/Navody Popis v podmenu Antény
Naposledy upravil catman dne 22 lis 2007 (čtv), 10:19, celkově upraveno 2
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod david » 21 led 2007 (ned), 20:45

CZlubyK píše:A se signálem přes komín to bude zřejmě ještě hořší ??
Ještě bych se rád zeptal, jestli někdo nemá fotku vysílače na Šárce. Jsem úplný začátečník a nevím přesně, jak tam AP vypadá a co mám přesně hledat :(

Ano, komin je velky problem. Osobne jsem nedavno predelaval podobny spoj, jehoz prenosova rychlost byla kominem snizena na 1/3.
david
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Zpět na Jak se připojit