Nová databáze - jak s ní pracovat - kopie článku z webu k di

x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
x
Pravidla fóra
x
x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
Mnoho informací naleznete na webu http://www.pvfree.net
x
x

Nová databáze - jak s ní pracovat - kopie článku z webu k di

Příspěvekod catman » 24 říj 2005 (pon), 21:38

zkus začít číst zde: http://wiki.pvfree.net/index.php/Otazky_a_odpovedi

Řada uživatelů si klade otázku Kde se vlastně mám registrovat do které databáze a proč a jak?

Nový web v sobě sdružuje rozcestník k několika nástrojům, kdy každý vyžaduje svoji registraci:

WEBová prezentace - registrace v menu vlevo, po registraci a přihlášení má možnost uživatel přidávat komentáře k článkům, být informován o novinkách a pod.

Diskusní fórum (konference) - vstup přes odkaz Forum ve žlutém pruhu nahoře. Fórum vyžaduje speciální samostatnou registraci. - Zde po přihlášení uživatel píše svoje příspěvky, dotazy, komentáře atd. Fórum je základní komunikační a informační nástroj sdružení - zde hledejte nejdříve v předchozích otázkách a odpovědích a teprve když nenajdete odpověď, tak se ptejte. Pomůžete tak nejen sobě ale i ostatním, kteří se už nemusí ptát na totéž.

Členská databáze a Mapa http://www.pvfree.net/pvdb - společná registrace pro oba nástroje.
- V mapě uživatel najde grafické znázornění přístupových bodů, znázornění spojů, plánovaných bodů atd. Každý zájemce by zde měl vložit svůj plánovaný bod, každý připojený uživatel by zde měl vložit nebo upravit svůj bod jako aktivní (viz nápověda dole pod mapou).

- Ve členské databázi po přihlášení najde uživatel vlastní osobní údaje, možnost změny hesla, možnost vložit žádost o připojení, stav vlastních členských příspěvků.

Proč a jak se registrovat do databáze ??
Prakticky existují 3 fáze:
neregistrovaný nebo nepřihlášebný uživatel - vidí jen část položek, jako je Mapa sítě, Seznam členů, Seznam registrovaných uživatelů, Seznam čekatelů, Statistiky a pod. . Má možnost se registrovat, pokud už registrovaný není, nebo požádat systém o vygenerování zapomenutého hesla, které bude zasláno na vámi zadaný email (při registraci ).

registrovaný a přihlášebný uživatel vidí svoje osobní údaje, může prohlížet svoje připojení a může vyplnit žádost o nové připojení. Může zároveň doplnit i svoje osobní údaje a vyplnit tak přihlášku do sdružení. Po doplnění ji nahoře na odkaze Verze pro tisk zobrazí a z menu Soubor - Tisk může vytisknout, podepsat a doručit některému členovi rady. Teprve poté je zapsán do seznamu čekatelů (viz menu nahoře). Poté čeká na nejbližší zasedání rady, kde bude přijat za člena sdružení.

přihlášený člen - vidí stejné věci jako v předchozím odstavci, navíc může v seznamu členů vyhledat libovolného jiného člena a poslat mu z webu email.

V případě nového uživatele je postup jasný, ale v případě existujícího uživatele může nastat několik nestandartních situací, vždy ale platí - neprovádějte další registraci uživatele/člena !!

:arrow: Systém nebere moje heslo - v menu Zapomenuté heslo požádejte o vygenerování a zaslání nového hesla. Heslo je posíláno na emailovou adresu, kterou jsi zadal při registraci, proto musíš zadat opravdu funkční adresu !! Dočasné heslo ti může nastavit i správce, po přihlášení si ho sám změň.

:arrow: v tabulce připojení jsem nenašel žádný záznam o svých zařízeních - ve článku <a href="http://www.pvfree.net/pvweb/?q=node/102"</a> najdeš postup, jak vyplnit žádost o připojení (postup ještě budu aktualizovat, aby byl jednoznačný a jasný každému).

:arrow: změnil jsem některé z připojovacích zařízení - vyplň novou žádost o připojení a dole v poznámce napiš ZMĚNA ZAŘÍZENÍ.

:arrow: změnil jsem přístupový bod (AP) - vyplnit novou žádost o připojení a v poznámce dole napsat ZMĚNA AP

:arrow: změnily se některé osobní údaje (adresa, telefon, email ... ) - pošli email správcům spravci[zavináč]pvfree.net a požádej o změnu.
Naposledy upravil catman dne 21 led 2007 (ned), 15:05, celkově upraveno 1
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod ondrag » 24 říj 2005 (pon), 21:48

... jo, dobrý :)

ještě bych přidal odkaz mimo vlastní web přímo do db, je přece jen bez drupalu (grafické rozhraní) výrazně rychlejší
https://www.pvfree.net/pvdb
ondrag
Člen rady a skupiny správců
Člen rady a skupiny správců

Příspěvekod Milan V. » 09 pro 2005 (pát), 9:52

tato přeregistrace je pro mne hodně nepřehledná, protože jsem se nemohl dostat na svou původní registraci (Majk) a nevěděl co dál tak jsem byl zřejmně moc aktivní a abych byl zaregistrován tak jsem jsem vyrobil registraci novou. Jak mám teď správně postupovat? Na původní nick (majk) se nemůžu v žádným způsobem dostat a zřejmě příjdou problémy s dvěmi registracemi. V seznamu členů jsem pod Majk a v registraci pod Milan V.
Milan V.

Příspěvekod catman » 09 pro 2005 (pát), 10:44

dostat se můžeš svým jménem a heslem. Pokud jsi heslo zapoměl, můžeš si je nechat znovu vygenerovat a po přihlášení změnit.
Že jsi si vyrobil novou registraci ukazuje na to, že jsi se jako další nepozorní vykašlal na přečtení návodu :-/. Druhou registraci smažu a pokyny pošlu emailem. Díky za zmatky, příště si opravdu přečti pokyny a pak něco dělej
:wink:
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Zpět na Otázky a odpovědi - NEAKTUALNI-UZAMČENO !!