Jak správně zaplatit první příspěvek za čtvrtletí po přijetí

x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
x
Pravidla fóra
x
x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
Mnoho informací naleznete na webu http://www.pvfree.net
x
x

Jak správně zaplatit první příspěvek za čtvrtletí po přijetí

Příspěvekod atomic » 03 lis 2005 (čtv), 15:33

Dne 2.11.2005 jsem se stal členem sdružení. Děkuji tímto radě za přijetí a chci se zeptat jak zaplatit mé první čtvrtletí. Sestavení variabilního symbolu mi je zcela jasné. Jenom nevím když se má platit tak, aby byly dokončeny platby za čtvrtletí jestli nevyvstane problém, když zaplatím teď do konce 4 čtvrtletí 2005 částku 320,- Kč?
atomic

Příspěvekod catman » 03 lis 2005 (čtv), 21:32

myslím, že je to tam napsáno srozumitelně, ale vysvětlím to znovu:

- příspěvky se platí vždy do konce čtvrtletí.
- příspěvky platí členové ( nečlen nemá UID a není právně nárok na
vymáhání příspěvků)
- povinnost platit příspěvky vzniká dnem připojení ( nepřipojený člen
neplatí žádné příspěvky)

příklad: jste připojena od 11. měsíce - budete tedy paltit s VS
xxxx051120 částku 320,-Kč ( 11-12 )

další platby už jsou vždy do konce čtvrtletí 3x160 (1-2-3,4-5-6 atd.
)
nebo pololetně 6x160 ( 1-2-3-4-5-6, 7-8-9-10-11-12 atd. )

nebo na 3 čtvrtletí 9x160 (1-9, 10-6 atd )

nebo na celý rok 12x160.

Variabilní symbol vždy označuje počátek období splatnosti
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod neighbour » 03 lis 2005 (čtv), 22:20

catman píše:- povinnost platit příspěvky vzniká dnem připojení ( nepřipojený člen neplatí žádné příspěvky)

a pripojeni na zkusebni obdobi? kdyz se pripojim na zkousku treba 20.10. a clenem se stanu 3.11., platim i za rijen?
neighbour

Příspěvekod lyon667 » 03 lis 2005 (čtv), 22:23

neighbour píše:
catman píše:- povinnost platit příspěvky vzniká dnem připojení ( nepřipojený člen neplatí žádné příspěvky)

a pripojeni na zkusebni obdobi? kdyz se pripojim na zkousku treba 20.10. a clenem se stanu 3.11., platim i za rijen?

Nemuzes platit za obdobi, kdy nejsi clenem, Tudiz az od listopadu.
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod atomic » 03 lis 2005 (čtv), 22:30

Díky za objesnění. Jestli jsem se někoho dotknul tak se omlouvám. Chtěl jsem mít jasno a raději se zeptám než způsobím někomu kdo provádí zaúčtování problémy s nejasností platby. Zítra provádím platbu čtvrtletního příspěvku a těším se na zprovoznění.
atomic

Příspěvekod neighbour » 04 lis 2005 (pát), 1:08

lyon667 píše:
neighbour píše:

Nemuzes platit za obdobi, kdy nejsi clenem, Tudiz az od listopadu.

jo, to byla snad posledni nejasnost, ktera me trapila :lol:
neighbour

Příspěvekod mardeni » 04 lis 2005 (pát), 9:15

Ve zpávě, která mi došla na e-mali od Občanského sdružení PVfree.net byly uvedeny povinnosti pravidelného členského přízpěvku (jasná záležitost). Nedočetl jsem se , ale o vstupním členském jednorázovém přízpěvku 1200.- Kč. Mám tuto částku zaplatit s měsíčními členskými přízpěvky a nebo mám čekat na výzvu? Prohledal jsem fórum, ale odpověď jsem asi přehlédl.
mardeni
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod Franta61 » 04 lis 2005 (pát), 9:29

Jsem li připojen k síti a stal jsem se členem tak při pvní platbě členských příspěvků musím zaplatit i vstupní členský příspěvek.

Byl jsem přijat za člena v měsíci 11 tohoto roku zaplatim 1200Kč
V.S. UUUU051110,

Měsíšní členské příspěvky nusím doplatit do celého čtvrtletí (budu platit 11+12měsíc) 320Kč V.S. UUUU051120

Platí se čtvrtletně (měs 1 + 2 + 3) 3x 160 to je 480Kč.
(měs 4 + 5 + 6) 3x 160 to je 480Kč.
(měs 7 + 8 + 9) 3x 160 to je 480Kč.
(měs 10+11+12) 3x 160 to je 480Kč.
Je možné i zaplatit na celý rok.
Franta61

Příspěvekod Jana » 13 lis 2005 (ned), 15:30

Prosím o radu: CATMAN píše: "nepřipojený člen neplatí žádné příspěvky."
Členem jsem od 12.10.2005 a nevím od kdy jsem/nejsem/ připojena-v osobních údajích mám v kolonce "Připojen" nuly-takže nejsem připojena?!
Od kdy mám tedy prosím platit příspěvky.

A ještě prosím jednu věc: čtvrtletní/roční/ platby se platí do konce čtvrtletí/roku/-kterého? Mám tomu rozumět takhle?-Příklad: čtvrtletí 1-3/2006 zaplatím do konce března? Rok 2006 zaplatím do konce roku 2006? Nebo je třeba zaplatit předem do konce předchozího čtvrtletí /roku/? Bojím se zablokování. Děkuji. :oops:
Jana

Příspěvekod catman » 13 lis 2005 (ned), 18:33

pokud jste ještě nezadala povinné údaje do "Žádost o připojení", nemůžete být ano oficiálně připojena :wink:

Dlužno podotknout, že se jedná o připojení v Přemyslovicích, kde prozatím nefunguje filtrování neautorizovaných uživatelů. Brzy ale toto zapneme a většina obce bude bez inetu :P
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod Jana » 14 lis 2005 (pon), 21:26

Tak to je síla. Na obci nám nic neřeknou a my ženský tomu nerozumíme. Takže musím povolat odborníka, aby mi pomohl vyplnit Žádost o připojení /ty parametry jsou pro mne španělská vesnice/. Bude to až o víkendu,takže doufám,že to do té doby vydrží! Díky za radu CATMANE. Myslím,že takových lidí, co nevědí, co mají dělat, je hodně. Vyřídím to všem známým,tak mějte prosím strpení.Díky! Jana :cry:
Jana

Příspěvekod Kočičák » 15 lis 2005 (úte), 3:58

Jana píše: /ty parametry jsou pro mne španělská vesnice/.
Prosím zaregistrujte se do fóra.
http://www.pvfree.net/forum/profile.php?mode=register
Ať Vám je možno posílat soukromé zprávy. Zkusíme se nějak domluvit, jak na to.
Kočičák
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod Jana » 21 lis 2005 (pon), 22:00

Ahoj, v sobotu jsme zaslali tu Žádost o připojení /zda je vše dobře,nevím-snad jo/. Jak dlouho trvá její zpracování? Zatím mám osobní údaje beze změny-stále nepřipojen...
Po přečtení dnešního hromadného mailu mám už fakt bobky-netušila jsem,že tato akce bude takový nervák.Ale, co bych pro modernizaci naší domácnosti neudělala!!!Kdybych už aspoň měla jistotu,že mám vše O.K.. Ať můžu už jen platit příspěvky a mám klid.
:(
Jana

Příspěvekod David_SLK » 16 pro 2005 (pát), 15:00

Včera mi přišel mail že jsem přijat za člena. Myslím že v mailu je drobná chyba. Ve větě:

Svoji platbu proveď na účet v bankovním domě eBanka Císlo úctu : 1895647001-2400 Specifický symbol: 0558

Řekl bych že místo specifický symbol by mělo být Konstantní symbol zrovna toto číslo odpovída KS ostatní finanční platby.
David_SLK

Příspěvekod qwerty » 16 pro 2005 (pát), 15:10

Mas pravdu je to konstantni symbol, specificky symbol se nevypisuje. NJN nikdo neni neomylny
qwerty

Další

Zpět na Otázky a odpovědi - NEAKTUALNI-UZAMČENO !!