Adresa IP koliduje s jiným systémem v síti

x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
x
Pravidla fóra
x
x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
Mnoho informací naleznete na webu http://www.pvfree.net
x
x

Příspěvekod IvoLorencik » 01 úno 2006 (stř), 13:13

Dobrý den, potřeboval bych poradit, zda nedělám nějakou chybu, nebo nemám vadné zařízení. Mám Ovislink WL-5460AP. Nastavení TCP/IP musím mít natvrdo nastaveno se všemi IP, maskami atd. Problém je, že po cca 10-20min se internet zablokuje ( objeví se hláška Windows- Adresa IP koliduje s jiným systémem v síti). Po zadání Opravit v kartě síťová připojení vše zase funguje.
Pokud v nastavení TCP/IP zaškrtnu Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky, nefungují ww stránky.
Ivo Lorenčík
nick IvoLorencik
UID 1438
IP 10.133.25.167
Připojení na AP Husák

Děkuji mnohokrát.
Naposledy upravil IvoLorencik dne 01 úno 2006 (stř), 15:07, celkově upraveno 2
IvoLorencik

Příspěvekod romanmil » 01 úno 2006 (stř), 13:25

Je to nekonečný seriál, na úvodní stránce je návod, jak postupovat, pokud oznamuješ nějaký problém, baterie do věšteckých koulí jsou nedostatkové zboží, tak to zkus ještě jednou, ale tentokrát o jakou IP adresu jde a další podrobnosti uvedené v sekci Otázky a odpovědi na Titulní stránce
romanmil
Diskutér
Diskutér

Příspěvekod Karlos » 01 úno 2006 (stř), 17:55

TO znamena ze IP adresa kterou tam mas uz je uz v siti pouzita.Takze bud ji tam mas blbe nebo ti ju nekdo ukradl.
Karlos
Člen skupiny správců sítě

Re: Adresa IP koliduje s jiným systémem v síti

Příspěvekod Franta61 » 02 úno 2006 (čtv), 0:14

[quote="IvoLorencik"]Dobrý den, potřeboval bych poradit, zda nedělám nějakou chybu, nebo nemám vadné zařízení. Mám Ovislink WL-5460AP. Nastavení TCP/IP musím mít natvrdo nastaveno se všemi IP, maskami atd. Problém je, že po cca 10-20min se internet zablokuje ( objeví se hláška Windows- Adresa IP koliduje s jiným systémem v síti). Po zadání Opravit v kartě síťová připojení vše zase funguje.
Pokud v nastavení TCP/IP zaškrtnu Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky, nefungují ww stránky.
Ivo Lorenčík
nick IvoLorencik
UID 1438
IP 10.133.25.167
Připojení na AP Husák
============================================
Potřeba překontrolovat : Mac LAN : 00:11:d8:f9:16:39
Přidělená IP adresa : 10.133.25.167

MAC Wifi :00:4f:62:05:1c:9c Hlásí se jinou než co je psaná!!!!
Pro Wifi IP adresa : 10.133.25.174
Musí být zadána jiná IP adresa v Ovislinku (ta pro Wifi!!!) Karta LAN si ji načte podle MAC adresy.

Nastavení pro Ovislink
IP adresa 10.133.25.174
Subnet Mask 255.255.255.192
Default Gateway: 10.133.25.129

DHCP: Disabled
802.1d Spanning Tree: Enabled

Na kartě LAN : Načíst z DHCP serveru!!!

Po tom by to mělo být OK!!! Zda ne provést kontrolu ( příkazový řádek napsat: ipconfig /all
Po zadání se vypíše nastavení LAN a překontrolovat přidělenou IP adresu!!! Zda bude jiná než přidělená od správce sítě kontaktovat ho a zdělit chybu.

Nevím co je nastaveno Tx Power Level: doporučím LOW!!! jste dost silný!!! Zde se najdete
http://10.133.0.25/cgi-bin/wifimon.cgi signál je optimální 20-30 nastavit tak aby se to nepřekračovalo (několikrát měření opakovat).
Franta61

Příspěvekod IvoLorencik » 02 úno 2006 (čtv), 20:33

Děkuji za Vaše odpovědi. Vše jsem nastavil dle rad ( mimo MAC Wifi, ale už jsem poslal email správci, zda je to možné opravit). Při nastavení na kartě Lan : Načíst z DHCP severu mi to chvíli funguje ( tak 10min), potom to opět hlásí Adresa IP koliduje s jiným systémem v síti a připojení se přeruší. Po zadání Opravit v kartě síťová připojení už to ovšem obnovit nejde.
Vše funguje jen s natvrdo nastavenou IP adresou zase jen chvíli, ale dá se na kartě síťového přípojení opravit.
Je možné , že to může být špatně zadanou MAC Wifi zařízení?

Ivo Lorenčík
nick IvoLorencik
UID 1438
IP 10.133.25.167
Připojení na AP Husák

Děkuji mnohokrát
IvoLorencik

Příspěvekod Karlos » 02 úno 2006 (čtv), 20:39

MAC se neda nestavit!!!Jen IP.Jsi si jisty ze mas IP na ovisu dobre??Kdyztak si dej na ovisu aby si nacetl IP z DHCP sam.
Karlos

Příspěvekod IvoLorencik » 02 úno 2006 (čtv), 20:50

Děkuji za Vaše odpovědi.

Mac Wifi nepotřebuji opravit, jen jsem jej při registraci špatně zadal a teď bych potřeboval dát správné MAc do připojení v pvfree.net.

IP adresu a vše jiné mám správně, ale nefunguje to.

Pokud dám v nastavení Automatické načítání z DHCP serveru, tak to za chvíli spadne a funguje to až po nastavení všech adres natvrdo.

Ivo Lorenčík
nick IvoLorencik
UID 1438
IP 10.133.25.167
Připojení na AP Husák

Děkuji mnohokrát za Vaši další radu
IvoLorencik

Příspěvekod lyon667 » 02 úno 2006 (čtv), 20:51

Poslete mi do soukrome zpravy MAC Ovise i MAC PC, zkontroluju to.
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod Návštěvník » 02 úno 2006 (čtv), 22:20

Děkuji za velmi obětavou pomoc Franty61.

Vše funguje perfektne.

Ivo Lorenčík
Návštěvník

Zpět na Otázky a odpovědi - NEAKTUALNI-UZAMČENO !!