Výhody / Nevýhody

x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
x
Pravidla fóra
x
x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
Mnoho informací naleznete na webu http://www.pvfree.net
x
x

Výhody / Nevýhody

Příspěvekod Croober » 10 kvě 2004 (pon), 19:33

Zajímalo by mě jaké jsou výhody a nevýhody tohoto projektu. Myslím tím připojení k internetu. Je výhodnější se připojit přes vás, nebo například přes Infos, který mě nainstaluje veškeré potřebné věci (anténa atd..) za celkem výhodnou cenu. Bydlím na Okružní 75, což je blízko vaší antény.
Croober
 

jak to teda je...

Příspěvekod yenik » 17 kvě 2004 (pon), 19:50

Poz. webmastera: tento příspěvek je zastaralý a neaktuální. Nevystihuje přesně podstatu sdružení ani jeho ekonomicko-provozní mechanismy.

V úvodu podotýkám, že PVfree.net NENÍ komerčním poskytovatelem internetu. My stavíme a spravujeme pouze segment sítě, jehož prostřednictvím lze přenášet data (internetová nevyjímaje).

Zdá se to nepochopitelné, ale rozdíl spočívá v tom, že neděláme "nakoupit a prodat", ale že internetovou konektivitu lze u nás získat jako produkt činnosti sdružení nebo si ji lze prostřednictvím produktu sdružení (našeho segmentu sítě) odebírat od třetího subjektu (od komerčního poskytovatele internetové konektivity) na základě smluvního vztahu klienta a komerčního poskytovatele čehokoliv (třeba se do naší sítě připojí pekárna a bude nabízet rozvoz pečiva do domu tak, jak to funguje třeba v obci Zubří poblíž Valašského Meziříčí).

Pokud se zajímáš pouze o připojení k Internetu (naše snažení nemá jen tento jediný cíl), zredukuje se pravděpodobně porovnání těchto dvou variant na dvě porovnatelná hlediska:

a) výše jednorázového výdaje (+co tím získám)
b) pravidelný měsíční výdaj

U nás platí přibližně toto:

a) 2000- 3000 Kč...(cena za vybavení, které je tvým majetkem)
1200.................příspěvek na páteřní spoje (pokud odejdeš, dostaneš je zpátky)

b) dnes 0 Kč/měs, v budoucnu 80 (inet-economy) nebo 200 Kč/měs (inet-standard)+ možnost každého člena aktivně všechno ovlivňovat hlasováním na valné hromadě sdružení

U komerčního ISP platí zřejmě toto:
a) 6000 Kč , vybavení je majetkem ISP, 12 měsíců MUSÍŠ platit měsíční poplatek

b) 690 Kč/měs za 128/256 kbps (den/noc) v agregaci cca 10 (tj. vaši trubku do internetu sdílíte s dalšími 9 lidmi; teoreticky v nejnevýhodnější situaci dostanete 1/10 celkové rychlosti)

Ještě mě napadá jedno hledisko;
My jsme nezisková organizace. Naším cílem je provozovat síť. Všechny ekonomické pohyby je možno sledovat on-line a podrobit je náležité revizi. Nevzniká tím pohyblivá součást ceny "za cokoliv", která by vytvářela nadhodnotu v podobě zisku. Tento princip je zakotven v našich stanovách.

Oproti tomu - cílem komerčního poskytovatele je vytvářet zisk, nikoliv poskytovat službu.

Vyhodnocení nechávám na čtenáři.
yenik
 


Zpět na Otázky a odpovědi - NEAKTUALNI-UZAMČENO !!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron