Ukončení členství ve sdružení.

x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
x
Pravidla fóra
x
x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
Mnoho informací naleznete na webu http://www.pvfree.net
x
x

Ukončení členství ve sdružení.

Příspěvekod David_SLK » 27 zář 2007 (čtv), 9:09

Mohl by mi někdo pomoct s tím, jakým způsobem ukončit členství v pvfree? Díky
David_SLK

Re: Ukončení členství ve sdružení.

Příspěvekod Franta61 » 27 zář 2007 (čtv), 9:30

David_SLK píše:Mohl by mi někdo pomoct s tím, jakým způsobem ukončit členství v pvfree? Díky

Jednoduché - poslat žádost o ukončení členství (písemně) radě, nebo některému z radních dodat osobně.

Co tam má být napsaáno:

Jméno a příjmení , adresa, číslo člena, od kdy žádá ukončení členství, stav jeho příspěvků (musí být vše v pořádku) při přeplatku uvést číslo účtu pro vrácení přeplatku. Podpis

Franta61 (člen rady Pvfree.net)
Franta61

Příspěvekod Tronik » 20 pro 2007 (čtv), 13:42

Chci se zeptat, jak to mám udělat v případě, že vím dopředu (ještě před zaplacením členského příspěvku), že budu chtít využívat internet pouze na měsíc dopředu(leden)?
Musím zasílat čtvrtletní platbu?(zbytečně mi bude muset pokladník zasílat přeplatek zpět)...nebo stačí zaslat měsíční platbu a upozornit na to e-mailem pokladnika(pokladnik@pvfree.net)?

Děkuji za odpověď
Tronik

Příspěvekod ondrag » 20 pro 2007 (čtv), 18:13

Ty jsi zde nový???

Tronik píše:Musím zasílat čtvrtletní platbu?

Nekompromisně ANO. S užíváním nebo neužíváním internetu to totiž nemá vůbec nic společného.
ondrag
Člen rady a skupiny správců

Příspěvekod Tronik » 20 pro 2007 (čtv), 22:43

Nejsem zde nový... jen jsem chtěl ušetřit práci pokladníkovi.(omlouvám se, už to neudělám). A děkuji za odpověď
Tronik

Příspěvekod radekpv » 20 pro 2007 (čtv), 22:51

Tronik píše:Chci se zeptat, jak to mám udělat v případě, že vím dopředu (ještě před zaplacením členského příspěvku), že budu chtít využívat internet pouze na měsíc dopředu(leden)?
Musím zasílat čtvrtletní platbu?(zbytečně mi bude muset pokladník zasílat přeplatek zpět)...nebo stačí zaslat měsíční platbu a upozornit na to e-mailem pokladnika(pokladnik@pvfree.net)?

Děkuji za odpověď

Pokud hodláš zažádat (radu) o přerušni členství od 1. 2.2008, pak ano, je to správný postup. Nesmíš ale zapomenout napsat pokladníkovi.
radekpv

Příspěvekod Badla » 20 pro 2007 (čtv), 22:53

Tronik píše:Nejsem zde nový... jen jsem chtěl ušetřit práci pokladníkovi.(omlouvám se, už to neudělám). A děkuji za odpověď

nic neustetrite...pokud nebude platba min. ve vysi 3 mesicu (aktualne tedy 570,-), tak nebude platba zapsana do databaze... financni rad a pokladnik je v tomto nekompromisni...

PS> priste prosim bez tech invektiv, nikdo Vam nenadava, pouze Vam bylo odpovezeno...

Badla, radni PVfree. Prijemne svatky
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod ondrag » 20 pro 2007 (čtv), 23:02

radekpv píše:
Tronik píše:Chci se zeptat, jak to mám udělat v případě, že vím dopředu (ještě před zaplacením členského příspěvku), že budu chtít využívat internet pouze na měsíc dopředu(leden)?

Děkuji za odpověď

Pokud hodláš zažádat (radu) o přerušni členství od 1. 2.2008, pak ano, je to správný postup. Nesmíš ale zapomenout napsat pokladníkovi.

A znovu NE! Přerušení členství povoluje rada jen na základě okolností vyžadujících zvláštní zřetel (a ne že někdo jede na dovolenou).
A teprve až rada kladně rozhodne, může i stanovit aktuální rozvrh příspěvků. Do té doby jsi povinen platit příspěvky na min. 3 měsíce.
1) rada pravděpodobně do konce roku zasedat nebude (nespoléhal bych na to, že by mi něco ještě do konce roku schválil)
2) jsou vánoce, konec roku a pokladník je člověk - hádej co se stane s příspěvkem (a zvláště pak v nestandardní výši), když přijde na Silvestra? Ano, nic - někdo ho zaúčtuje až někdy v lednu, do té doby je dotyčný neplatičem -- všichni včas dostali mejla.
ondrag

Příspěvekod Tronik » 20 pro 2007 (čtv), 23:44

Tak teď jsem chvíli nevěděl... jeden říkal tohle a druhý tamto. :roll:

Na dovolenou nejedu(netuším že bych něco takového zmiňoval), chci zrušit členství natrvalo...
Stačilo napsat, že to nejde... znovu zdůrazňuji, že jsem chtěl ušetřit pokladníkovi 5minut zpětným posílání přeplatku. Rozhodně jsem si nechtěl vymýšlet jak by to bylo (pro mne) lepší nebo něco podobného.

Vše je mi jasné, pošlu čtvrtletní platbu a v průběhu ledna žádost o ukončení.

Děkuji, příjemné svátky
Tronik

Příspěvekod Kočičák » 21 pro 2007 (pát), 3:48

ondrag píše:jsou vánoce, konec roku a pokladník je člověk - hádej co se stane s příspěvkem (a zvláště pak v nestandardní výši), když přijde na Silvestra? Ano, nic - někdo ho zaúčtuje až někdy v lednu, do té doby je dotyčný neplatičem -- všichni včas dostali mejla.

Obávám se, že takhle to nepůjde. Ve finančním řádu je psáno:

3.5 Platba pravidelných členských příspěvků se provádí kreditním (zálohovým) způsobem v násobcích schváleného měsíčního příspěvku dle bodu 3.2 (minimálně však na tři měsíce) tak, aby na bankovním účtu sdružení byla připsána před začátkem období-měsíce, za něž je platba určena.

Tzn, že i kdyby platba přišla na účet sdružení pět minut před půlnocí na Silvestra, nelze člena označit jako neplatiče a už vůbec ho odstřihnout. Určitě se najde způsob, jak dát pokladníkovi dost času, aby mohl příspěvky zaúčtovat a nemusel na Silvestra pocucávat šampáňo u sčotu.
Kočičák
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod Karlos » 21 pro 2007 (pát), 10:34

Kočičák píše:Určitě se najde způsob, jak dát pokladníkovi dost času, aby mohl příspěvky zaúčtovat a nemusel na Silvestra pocucávat šampáňo u sčotu.

To máš pravdu.
O tim se tady ostatní už dlouho bavi,hlavně ondra to napsal dost jasně.
Musí to zaplatit včas,tzn. NÉ na silvestra.V emailu to bylo jasně napsáno.
Karlos
Člen skupiny správců sítě
Člen skupiny správců sítě

Příspěvekod Kočičák » 22 pro 2007 (sob), 6:33

Asi jsi dostal jinej mejl. V tom, co jsem dostal já, je pouze to, že vzhledem k době trvání splatnosti by mohlo dojít k situaci, kdy Vaše platba příspěvků dorazí na účet sdružení až v lednu příštího roku
O tom, že platba nesmí přijít na Silvestra, nebo třeba, že musí být poslána do Mikuláše tam nic není. I kdyby bylo, tak stejně tímto způsobem nelze měnit finanční řád. Ten může měnit pouze Valná hromada.
Kočičák
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod kudrnac » 22 pro 2007 (sob), 10:54

Kdyz uz jsme u ruseni clenstvi, jak se ma zachovat clovek, ktery uz asi pul roku prispevky neplati, protoze mu sit nejela a nijak to neresil? Pouze prestal platit prispevky. Podle toho, co pise Franta, musi mit pro ukonceni clenstvi vsechno uhrazeno, coz se asi nestane. To bude stale veden jako neplatic s narustajicim dluhem? Diky za odpoved..
kudrnac

Příspěvekod catman » 22 pro 2007 (sob), 13:30

Kočičák píše:Asi jsi dostal jinej mejl. V tom, co jsem dostal já, je pouze to, že vzhledem k době trvání splatnosti by mohlo dojít k situaci, kdy Vaše platba příspěvků dorazí na účet sdružení až v lednu příštího roku
O tom, že platba nesmí přijít na Silvestra, nebo třeba, že musí být poslána do Mikuláše tam nic není. I kdyby bylo, tak stejně tímto způsobem nelze měnit finanční řád. Ten může měnit pouze Valná hromada.

nejde o změnu FŘ - spíš jde o prováděcí předpis - usnesení rady či pokyn pokladníka. Pokud se někdo chce chovat jak BFU (Běžný Franta Uživatel) a bazírovat na tom, že jeho platba dorazila na účet 31.12. v 16hod, tak je to jeho věc. Všichni jsou obeznámeni s tím, že platby kontroluje automat podle dat, která vkládá pokladník. A z pohledu normálního člověka je jasné, že pokladník v 16:05 jnesedne ke sčotu a nebude klofat opozdilce. Proto všechny upozornil na to, že mají včas zaplatit. Pokud někdo chce a bude buzerovat, klidně jej pozvu na silvestra na klubovnu v 19 hopdin, aby přišel vkládat příspěvky do IS, aby to náhodou ty opozdilce o půlnoci neustřihlo. Asis i to stále nekteří neuvědomují, ale opravdu tady není vztah jako v nevolnictví, kdy jedni správci-pokladník musí skákat podle toho jak pískají ti chudáci obyčejní členové, co pravda nic neumí(alespon se před brigádama na to vymlouvají) ale pozooorr!! oni přece platí ty příspěvky, tak za to chtějí služby !!! Tak at to platí včas, když už nic jiného :evil: Že s tím máme práci navíc? - nemáme, on se o to opravdu stará automat.

Hezké Vánoce všem ! :wink:
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod Badla » 22 pro 2007 (sob), 22:03

kudrnac píše:Kdyz uz jsme u ruseni clenstvi, jak se ma zachovat clovek, ktery uz asi pul roku prispevky neplati, protoze mu sit nejela a nijak to neresil? Pouze prestal platit prispevky. Podle toho, co pise Franta, musi mit pro ukonceni clenstvi vsechno uhrazeno, coz se asi nestane. To bude stale veden jako neplatic s narustajicim dluhem? Diky za odpoved..

nefunkcnost site NAPROSTO nesouvisi s platbou prispevku... nebo jsi snad nekdy videl, ze by rybar neplatil rybraskemu svazu proto, ze mu neberou ryby? ... nebo zahradkar, ze mel letos spatnou urodu?.... nebo vcelar, ze je letos spatnej med? NE!!!!
Tk proc by mel nekdo kvuli tomu, ze mu neco nefunguje ( a notabene neda o tom ani vedet spravcum standardni cestou), neplatit clenske prispevky? Takze resenim je uhrada clenskych prispevku, protoze jinak je tento veden jako neplatic a clensky prispevek/prispevky po nem muzeme vymahat (i presto, ze jsme tak zatim nikdy neucinili). Kazdopadne jakmile bude neco chtit, tak jako neplatic se prakticky neceho nedocka.
DOPORUCUJI BUD ZAPLATIT, NEBO POZADAT RADU O PROMINUTI S UVEDENIM DUVODU A NASLEDNE BUD PRERUSIT CI UKONCIT CLENSTVI, pokud tedy nebude chtit nadale byt clenem a vyuzivat sluzby a produkty sdruzeni.
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Další

Zpět na Otázky a odpovědi - NEAKTUALNI-UZAMČENO !!