Rychlost připojení/konektivita pro členyPřipojené naKlienta

x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
x
Pravidla fóra
x
x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
Mnoho informací naleznete na webu http://www.pvfree.net
x
x

Rychlost připojení/konektivita pro členyPřipojené naKlienta

Příspěvekod Emil » 10 led 2005 (pon), 16:19

Chci se zeptat na věc,kterou jsem zatím nikde nenašel.
Jak je to s rchlostí připojení+internetu v případě,že je/bude (právě jsme to rozchodili) na můj bod (AP v režimu klient) připojen další platící účastník?
Na střeše mám AP ASUS WL-500g v režimu client. Na toto je připojeno moje PC. Za Asusem je na UTP kabelu AP EDIMAX v režimu AP s anténou na 2.účastníka.Ten se k němu připojuje pomocí WiFi karty. Asus tím že jede jako klient,má jedinou IP adresu,a my jsme jakoby v síti.
Umí AP PVFree.netu přidělit tomuto klientovi odpovídající konektivitu,když vystupuje pod 1 IP adresou?
Dá se to nastavit jinak,aby bylo připojení pro členy připojené na tohoto klienta stejně rychlé jako běžné koncové klienty (jediný klient připojený na AP Pvfree.netu) ?

Děkuji za odpověď
Emil
Newbie
Newbie

Příspěvekod catman » 10 led 2005 (pon), 18:27

pokud je za jednou IP adresou schováno více klientů ( NAT ), dostanou tito klienti jednu společnou rychlost - vůči AP to bude rychlost limitovaná kvalitou trasy AP-klient, přes iGW to bude rychlost pro jednu IP=jednoho klienta.
Pokud tedy chceš, aby každý klient dostal svoji internetovou rychlost=svoji IP adresu, musí být přenos adresy od klienta k AP transparentní (=bez NATu ), AP pak přidělí každému klientovi jeho vlastní adresu z rozsahu PVfree .
Stačí takto? :wink:
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod lyon667 » 10 led 2005 (pon), 19:37

To je ten pripad na Sportovni, kdy zajemce nevidi na AP Kostelecka? No myslim, ze kvuli jednomu cloveku to nebude az tak nutne resit, pokud se dohodnete, ze odpovednost za chovani pod spolecnou IP vezmete na sebe oba. Casem se snad podari AP nekde pobliz, treba na E. Benese apod.
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Konektivita

Příspěvekod Emil » 11 led 2005 (úte), 11:01

Ano je to ten případ Sadová-Sportovní.

Zrovna včera večer jsem zapnul PC a síť (PvFree) nejede. Sadová-Sportovní nevím,protože když je Petr v práci,má to vypnuté.Asus totiž přestal komunikovat.Nereaguje na pingy.Nic nepomáhá,ani vypnutí el.proudu. Budu muset na střechu.
:(

Asus utility(Device Discovery) ho najdou vypíšou,ale nerozjede se přes www rozhraní.Nepomůže nic,vypnutí proxy v nastavení připojení Exploreru,.. Nic.Přitom EDIMAX,který je za Asusem normálně po UTP komunikuje.
1 den to jelo,druhý už ne.Jestli to tak bude dělat pořád,tak to má u mě nahnuté. Dokud byl "sám" nikdy se to nestalo. Má natvrdo IP adresu 192.168.2.1 (výrobce má default 192.168.1.1-...1.255), DHCP zakázáno, EDIMAX za ním na UTP má 192.168.2.2. Moje síťovka 2.3 a na Sportovní je na WiFi kartě 2.4.
Ještě mě napadá možnost kolize MAC adres.
Emil
Newbie
Newbie

Zpět na Otázky a odpovědi - NEAKTUALNI-UZAMČENO !!