Nastavení routeru

x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
x
Pravidla fóra
x
x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
Mnoho informací naleznete na webu http://www.pvfree.net
x
x

Nastavení routeru

Příspěvekod Lukec » 02 pro 2010 (čtv), 17:48

Zdravím lidi. Snad mi někdo pomůžete. Mám router TP-Link TL-WR543G.
Kód: Vybrat vše
http://www.obchudecek.cz/detail.php?zbozi=V16556_TP-Link+TL-WR543G%2C+router
Zaregistroval jsem si v připojením jeho mac adresu a nastavil podle návodu, ale nic. Potřeboval bych vědět jestli není nějaký specielní postup ro instalaci routeru u pvfree. Hledal jsem na foru, ale nic jsem nenašel. Popřípadě jestli máte někdo podobný router a nebo jestli jste měli podobné problémy velice bych uvítal pomoc.
Lukec

Re: Nastavení routeru

Příspěvekod Karlos » 02 pro 2010 (čtv), 17:52

Je to hrozne jednoduchy. Kabel co byl v PC se zapoji do WAN rozhrani(modrej port) a PC se se pripoji do nektereho zluteho portu. Potom se TPlink nastavit jako jako AP router ale neni nutne, jen pokud chces vyuzit wifinu pro mobil ci NB.
Pak se prihlasis do is.pvfree.net pod svym nickem a pozadas o zmenu MAC, uvedes MAC puvodni(PC) a MAC novou(TPLINK).
Napsal jsem to srozumitelne?

Pokud sis zaregistroval jeho MAC a zadost byla spracovana tak ti to musi, pokud si uvedl spravnou MAC, fungovat.
Ve statusu to vypisuje jak IP tak MAC pro LAN i WAN rozhrani.
Karlos
Člen skupiny správců sítě

Příspěvekod Lukec » 02 pro 2010 (čtv), 18:09

Dík moc. dokonce trefils barvy tak máš asi taky nějakej TP-Link doma. už to jede problém byl v MAC. MAC na routeru je jiný jako pro WAN takže to házelo problémy.
Lukec

Příspěvekod bony » 02 pro 2010 (čtv), 18:22

Lukec píše:Dík moc. dokonce trefils barvy tak máš asi taky nějakej TP-Link doma. už to jede problém byl v MAC. MAC na routeru je jiný jako pro WAN takže to házelo problémy.

U TP linku je mac např: .......:8a LAN a pro WAN je ..........8b nebo 8c LAN a pro WAN je 8d - vždy na konci je písmenko o jedno dle abecedy dál.
bony
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod Karlos » 02 pro 2010 (čtv), 22:59

Lukec píše:Dík moc. dokonce trefils barvy tak máš asi taky nějakej TP-Link doma. už to jede problém byl v MAC. MAC na routeru je jiný jako pro WAN takže to házelo problémy.

Nemam doma ani jeden. Jen jsem jich uz par desitek nastavil,posledni vcera zrovna. :ok:
Karlos

Zpět na Otázky a odpovědi - NEAKTUALNI-UZAMČENO !!