On-line vysílání TV a rádia

Pravidla pro využívání provozu do internetu

On-line vysílání TV a rádia

Příspěvekod ADHIRAJ » 18 lis 2006 (sob), 16:23

V souvislosti s provozním řádem bych měl dotaz na správce sítě pvFree. Pokud je na špatném místě, klidně ho smažte.

V době špičky (16-24hod), což je mimochodem asi jediná doba, kdy normální člověk na netu je; je zakázáno stahování většího objemu dat. Naprosto s tím souhlasím. (i když nevím co je to větší objem dat v dnešní době...)

O co mi jde? Pokud si pustím on-line vysílání rádia nebo TV, tak se to vpodstatě po delší době rovná stahování většího objemu dat. Jsou někde daná kriteria, jaký trvalý datový tok je ještě tolerován?

Podobně na tom jsem při vzdáleném připojení do práce. Data sice nestahuju, ale je neustále přenášena aktivita ze vzdáleného počítače. V tomto případě ani nevím jak vlastně změřit datový tok...

Díky za vaše odpovědi
ADHIRAJ

Re: On-line vysílání TV a rádia

Příspěvekod Badla » 18 lis 2006 (sob), 17:10

ADHIRAJ píše:Pokud si pustím on-line vysílání rádia nebo TV, tak se to vpodstatě po delší době rovná stahování většího objemu dat. Jsou někde daná kriteria, jaký trvalý datový tok je ještě tolerován?

Podobně na tom jsem při vzdáleném připojení do práce. Data sice nestahuju, ale je neustále přenášena aktivita ze vzdáleného počítače. V tomto případě ani nevím jak vlastně změřit datový tok...

radio i TV (predpokladam, ze s max. tokem cca 400kbit) je jeste tolerovatelna... vice problematicky je traffic v pripade p2p siti (zevnitr i zvenku), tam neni tolerovan tok vice jak cca 100-200kbit.. ale neber to zavazne, presna cisla zatim nebyla spravci explicitne stanovena... ale vzhledem k castejsim dotazum to asi zrejme budeme muset udelat.

... vzdalena plocha je naprosto ok.. tam tecou radove jednotky kBza sekundu...
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod ADHIRAJ » 18 lis 2006 (sob), 18:30

Díky za vyjádření.
U P2P apod souhlas, všichni dobře víme na co to většina lidí používá ,-)
ADHIRAJ

Příspěvekod ka-spel » 19 lis 2006 (ned), 0:32

Pokud jde o to stahování ve špičce - copak to nemůže místo hlášek řídit QoS? Jinak pokud jde o to online vysílání - může to nějak pozitivně ovlivnit proxy cache. Řekl bych, že v tomto případě má narozdíl od P2P vliv.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod Santa-Claus » 19 lis 2006 (ned), 1:08

ka-spel píše:Jinak pokud jde o to online vysílání - může to nějak pozitivně ovlivnit proxy cache.

Dobrej joke :D
Santa-Claus
Člen skupiny správců sítě

Příspěvekod ka-spel » 19 lis 2006 (ned), 1:10

Santa-Claus píše:
ka-spel píše:Jinak pokud jde o to online vysílání - může to nějak pozitivně ovlivnit proxy cache.

Dobrej joke :D

:lol: No nebylo by to špatný - samo že s časovým posuvem :lol:
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod ADHIRAJ » 24 lis 2006 (pát), 8:30

Mohl bych prosím dostat ještě vyjádření, co je to stahování většího objemu dat v době špičky?

Nejde mi ani tak o mě, já nestahuju, ale mám v domě připojené 4 lidi a chtěl bych, aby věděli, jak se mají chovat, ať za mnou pak nelítají, že je někdo odpojil.

Díky
ADHIRAJ

Příspěvekod ka-spel » 24 lis 2006 (pát), 9:39

ADHIRAJ píše:Mohl bych prosím dostat ještě vyjádření, co je to stahování většího objemu dat v době špičky?

Nejde mi ani tak o mě, já nestahuju, ale mám v domě připojené 4 lidi a chtěl bych, aby věděli, jak se mají chovat, ať za mnou pak nelítají, že je někdo odpojil.

Díky

Nestahovat kvanta ve špičce - myšleno trvalý datový tok.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod ADHIRAJ » 24 lis 2006 (pát), 10:55

Jasně, takže aby prostě pravidelně dvě hodiny v kuse a více něco ve špičce nestahovali....

Díky
ADHIRAJ

on line hry

Příspěvekod Pavel Koukal » 04 pro 2006 (pon), 0:45

Chtěl bych se prosím zeptat, pokud bych hrál hru s někým po netu(např Need for speed..), je to stahování většího množství dat?? Je možné hrát tímto způsobem ve špičce? :roll: Nerad bych porušoval pravidla. Díky za odpověď.
Pavel Koukal

Příspěvekod Santa-Claus » 04 pro 2006 (pon), 0:53

Provoz sitovych her neni velky, je to radove par kilobajtu za sekundu... ET na GameZone se hraje prakticky dycky ve spicce a jeste nam nikdo nevynadal ;)
Santa-Claus

Zpět na Řízení provozu