Port 80 smerem dovnitr a QoS

Pravidla pro využívání provozu do internetu

Port 80 smerem dovnitr a QoS

Příspěvekod lyon667 » 16 črc 2007 (pon), 18:39

Jak je resen QoS pri pristupu zvenci na port 80 (a pravdepodobne i vsechny ostatni) pro stroje s delegovanou verejnou IP?

Mam konkretni priklad: Jedne prostejovske kapele jsem slibil dat k dispozici nejaky webovy prostor na merlinovi pro umisteni nejakych ukazkovych materialu v MP3, textu, not apod. Pristup na web merlina zvenci je vsak hodne pomaly, max. 32 kB/s, coz mi pripada, jako kdyby to padalo do streetu. Pritom opacnym smerem, tedy (nejen) na web ve svete to jde down i up to jede az 8 MBit (viz ruzne speedtesty).

Jediny problem v soucasnosti je ve verejne adrese, kterou ma merlin na Ohrozimi, ale default jde na Kost, nicmene i kdyz byla driv default na Ohr, chovalo se to v podstate stejne.

Je tam omezeni pro verejne IP pri zapocnuti spojeni zvenku umele, nebo chybi nekde v QoSu prislusne pravidlo?
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Re: Port 80 smerem dovnitr a QoS

Příspěvekod ondrag » 16 črc 2007 (pon), 20:15

lyon667 píše:Pristup na web merlina zvenci je vsak hodne pomaly, max. 32 kB/s, coz mi pripada, jako kdyby to padalo do streetu. Pritom opacnym smerem, tedy (nejen) na web ve svete to jde down i up to jede az 8 MBit (viz ruzne speedtesty).

Mno a nastavil jsi mu rychlost pro všechny jeho adresy???
ondrag
Člen rady a skupiny správců
Člen rady a skupiny správců

Re: Port 80 smerem dovnitr a QoS

Příspěvekod lyon667 » 16 črc 2007 (pon), 21:06

ondrag píše:Mno a nastavil jsi mu rychlost pro všechny jeho adresy???

Aaa, tak odtud vitr vane :o)
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Zpět na Řízení provozu