Jabber server - výpadky

Seznam aktuálně spuštěných síťových služeb uvnitř PVfree.net insfrastruktury (DNS, WWW, jabber,..)

Příspěvekod ondrag » 12 čer 2006 (pon), 19:30

catman píše:...volali či psali tomu (dnes už bývalému) předsedovi/správci/radnímu a že ani neodpověděl nebo jim odepsal, že se ani na hnoják nehodí?!

Laskavě nelži, ano?!?

Lyon se, když jsem rezignoval na radního, divil: "Proč, vždyť ti nečiní problém poslat každého do prdele..." - u některých lidí mi to prostě nešlo, Catman, Radek etc.

Ale tady mi to už půjde:
catman píše:Jen na okraj poznámky:
- ani v jednom zápise rady není psáno, že bych měl jakýkoliv zákaz na síti cokoliv dělat

Tak s tímto běž laskavě do prdele!!! Zákaz jsi dostal ústně (slyšela to většina radních i hosté) na zasedání rady v Irisu, když už jsi na mé prosby (v průběhu celého roku a víc) z vysoka ****.

Celou dobu mi zabíralo ohromné množství času věčně po tobě opravovat chyby. Nepomáhalo vysvětlování (těch hodin školení jsi ode mě nedostal málo!), spíš celou situaci to ještě zhoršovalo: nabyl jsi dojmu, že když znáš syntaxy několika příkazů, tak že máš celou dynamickou síť v malíčku.
A jako chuťovku jsi začal i svévolně likvidovat moji práci - jsem úplně ve stejné situaci, jako by za tebou po stavbách někdo chodil a vyměňoval tvoje konektory za ty hezky rozpadající se... :evil: A to jen proto, že by nevěděl proč je kus izolace pod převlečným kroužkem.
Slovo odpovědnost ti nic neříká - začínáš úspěšně dělat z funkční sítě nefunkční.

Ještě poznámka: nějak jsem alergický když moji práci někdo ničí.

Požadavek na radu: Vydání a zaprotokolování zákazu jakékoliv administrátorské činnosti Catmana (má i tak dost práce v HW, tj. v oblasti které rozumí) a dohled na dodržováním tohoto zákazu.
ondrag
Člen rady a skupiny správců

Příspěvekod catman » 12 čer 2006 (pon), 20:26

hodiny školení? ne náhodou pár ukázek, jak jsi něco instaloval nebo konfiguroval a pak jen kusé informace o té či oné funkci? školení má za cíl žáka neco naučit a ne žákovi ukázat že to pan profesor umí na výbornou.

A že mi lidi volají a jsou nasraní tvými odpovědmi - to je fakt

Na ničení práce jsem alergický i já a ostaní správci a radní a věřím že i hodně aktivních členů, dělej to tedy tak, aby jsme se to mohli naučit a spravovat to kvalifikovaně a nedělej z členů rokojmí svojí umíněnosti. Tak, jak se Lyon snaží psát manuál pro správce, popiš i ty výsledky výzkumu a strukturu funkcí sítě a diagnostiky. Čím víc jsi se začal uzavírat okolí za hradby výzkumu, tím víc jsi směroval lidi na moji hlavu a díky oslabené komunikaci jsi mě donutil něco dělat na vlastní triko. Chyby mě netěší, ale bez nich se to nenaučíme, protože to jinak nejde :-(.

Jestli vědomosti chceš předat a předáš je, je na tobě, my všichni se na každé písmenko vědomostí těšíme.
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod ka-spel » 12 čer 2006 (pon), 21:32

catman píše:nechápu ...

Dávám ti za pravdu. Aby stála celá síť na jednom člověku, to nelze. Zastupitelnost je víc než nutná.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod ondrag » 12 čer 2006 (pon), 22:06

ka-spel píše:

Dávám ti za pravdu. Aby stála celá síť na jednom člověku, to nelze. Zastupitelnost je víc než nutná.

A teď mluvíš o čem? Síť nestojí na jednom člověku...
Dokumentace? Hmm, málo jsem napsat návodů a seznamů zde v konferenci... :? Většinou to bylo úplně bez odezvy. Ale faktem je, že není zdokumentováno vše; většina ale ano.

Kolikpak napsal dokumentace RadekPV, když ji tak moc ode mě chce?

A vůbec, kde jsou zdokumentovány poslední radikální změny v síti? Cože? Nikde?!? ... hmm, aha... :(

... ale: proč se tady všichni snažíte řešit důsledky a mnou poukazované příčiny problémů mlčky přecházíte? Neuposlechnutí příkazu, nezodpovědnost... Já jsem se to snažil řešit už dlouho (pro rejpaly, vnitřní problémy byly řešeny vnitřně dokud to šlo), bez pozitivního výsledku (jen další plané sliby) a bohužel bez podpory...

A teď mi někdo vysvětlete maličkost: proč bych pro sdružení měl ještě něco dělat, když v tom nemám podporu a výsledky práce jsou více méně znehodnoceny? :(
ondrag

Příspěvekod Badla » 12 čer 2006 (pon), 23:27

Vite kluci, je mi po precteni historie tohoto vlakna trochu vic, nez smutno... zkusim Vam neco navrhnout - co kdyby jste OBA DVA (pavel i ondra) zkusili udelat za minulosti tlustou caru a odstartovat znovu? Mozna tim i date potencialnim zajemcum o nasi sit vzorovou ukazku toho, ze nase sdruzeni ma smysl, ze jsou v nem dobre myslenky a rozumni lide, kteri i pres nekdy znacne rozdilne nazory se umi dohodnout? Bodove shrnu to, co je meritem veci vcetne posledniho smirliveho navrhu:

Stav:
- catman se zacina hrabt v siti, protoze se chce neco naucit, ale pritom dela chyby, ma ale nemalou snahu se techto chyb vyvarovat
- ondra neni ochoten delat dale spravu site, jelikoz se v ni rype catman, ktery dela chyby(coz se ondrovi pochopitelne nelibi-musi po nem chyby opravovat, coz bere dost casu), protoze presne nevi, co jak kde na zaklade ceho funguje
- situace pripomina situaci - co bylo driv - slepice nebo vejce? jeden zatrvrzele tvrdi jedno, druhy zase to druhe...
- ondra mu jednostranne zakaze tuto cinnost na jednani rady a vydava tento zakaz za rozhodnuti rady (coz se mi IMHO nelibi, ale pravda mel jsem se tehdy ozvat, coz jsem neucinil a ted toho lituji)
- catman si na sebe bere vic, nez je schopen zvladnout a diky tomu dela v dusledku stresu dalsi chyby
- oba dva maji uz pouze jedinou spolecnou vec - oba chteji siti nejak pomahat - vysledek je zcela vsak kontraproduktivni

Navrh:
- oba dva zapomenou v prve rade na minulost, tzn. ze ondra se bude tvarit, ze catmanovi nic nevysvetloval a bude se mu a popr. i ostatnim postupne snazit popsat jednotlive dosud nepopsane funkcionality site a catman nebude nadale experimentovat s ostrou verzi site
- catman zvolni tempo a bude se nadale venovat jen vecem ohledne staveb... pokud bude potrebovat delat zasahy do spravy site, bude toto konzultovat bud s Ondrou, radkem ci lyonem (o nikom jinem, kdo siti jakztakz rozumi nevim, pripadne se neuvedemu omlouvam, ze jsem na nej zapomnel) - tito mu budou napomocni v ramci svych moznosti vyjit mu a dalsim aktivnim clenum vstric... pokud se bude jednat o informaci, ktera by mela byt sdelena sirsimu obecenstvu, budou tyto veci resit ve foru a nasledne vysvetleny postup bude nekterym z nich zanesen do znalostni databaze
- pokud nemuze ondra z casovych duvodu delat dokumentaci k siti, bude to delat vice lidi, kteri budou postupne zasvecovani do fungovani site (sam mam zajem se dale v techto vecech vzdelavat a nejsem asi sam)
- ondra se vrati k centralnimu spravovani site a bude se dale snazit o vylepsovani site, ale nezapomene pritom komunikovat s ostatnimi spravci a radou
- zacneme se k sobe chovat slusne, bez invektiv, urazek, vztekani se apod... proste jako kamaradi a pratele

Kdyz jsem pred vice jak rokem do sdruzeni vstupoval, myslel jsem si, ze se naucim nove veci, seznamim se s novymi lidmi, navazu nova pratelstvi, ziskam nove pratele a budu mit trochu vic radosti z byti na tomto svete.... chtel jsem doplnit sve volnocasove aktivity tak, abych si odpocinul praci pro sdruzeni od narocneho zamestnani... a po roce jsem ve stavu, kdy misto, abych z toho mel radost, jsem na mekko z toho, ze musim resit malichrnosti a nesvary mezi temi, kterem jsem mezitim pojal za sve pratele... :( :(

Pokud ani toto nepomuze, zasahne rada - i kdyz zatim zadny oficialni vystup rady zatim neni, radni to mezi sebou velmi intenzivne resi - a verte, ze navrhovane reseni bude velmi bolestive a tvrde pro vsechny!!! Rada sdruzeni jako nejvyssi organ nedopusti, aby sdruzeni i s temer tisicovkou clenu bylo rozvraceno jednotlivci.. IMHO je to prave rada, kterou si clenove kvuli podobnym situacim zvolili a prave temto clenum se bude na pristi VH zodpovidat a vysvetlovat sve kroky.
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod ka-spel » 12 čer 2006 (pon), 23:51

ondrag píše:
ka-spel píše:

A teď mluvíš o čem? Síť nestojí na jednom člověku...

O tobě, prostě připadá mě, že bez tebe se to ani nehne. To nemyslím nijak zle. Že ke konfiguraci sítě nikoho nepustíš. U Catmana mám pocit, že by do toho rád víc pronikl a když mu to sám nevysvětlíš, tak to zkouší na vlastní pěst. Jak velkou pohromou jsou jeho zásahy nemůžu kvalifikovaně posoudit, ale podle ohlasů tady ve fóru to zase taková pohroma nebyla (i když jsem tím posledním byl sám postižený) a záměr byl pochopitelný - pročistit síť od vetřelců.

Spíš by mě zajímalo, jestli to co dělá Catman je zbytečné nebo nedodělané případně zda-li by jsi to dělal jinak.

EDIT: Teď až čtu Badlu a souhlas - podejte si ruce a nebuďte jak dva kohouti.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod bony » 13 čer 2006 (úte), 7:14

Badla píše:Vite kluci, je mi po precteni historie tohoto vlakna trochu vic, nez smutno... IMHO je to prave rada, kterou si clenove kvuli podobnym situacim zvolili a prave temto clenum se bude na pristi VH zodpovidat a vysvetlovat sve kroky.

Můsím v plném rozsahu souhlasit s tím co napsal Badla. Má to svojí hloubku a smysl.
bony
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod radekpv » 13 čer 2006 (úte), 8:08

ondrag píše: Zákaz jsi dostal ústně (slyšela to většina radních i hosté) na zasedání rady v Irisu, když už jsi na mé prosby (v průběhu celého roku a víc) z vysoka ****.

Požadavek na radu: Vydání a zaprotokolování zákazu jakékoliv administrátorské činnosti Catmana (má i tak dost práce v HW, tj. v oblasti které rozumí) a dohled na dodržováním tohoto zákazu.

ad zákaz: Ano, zákaz jsi Catmanovi dal. Jenže jestli si dobře pamatuju, několikrát jsem ti říkal, že na takový zákaz nemáš pravomoc. A rada ten zákaz nijak nepodpořila, natož aby ho schválila.

Ad požadavek: Rada ho projedná jako žádost na svém příštím zasedání.
radekpv

Síť

Příspěvekod Franta61 » 13 čer 2006 (úte), 8:50

Po přečtení tohoto vlákna je mě nějak divně, souhlasím s Badlou je potřeba se spojít a pracovat v kolektivu. Každý máme na určitou věc svůj názor a ten nemusí být vždy ten nej.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zásahy do funkčnosti sítě navrhuji vést nějaký deník, kde bude zaznamenáno co kdo přesně udělal.
Např:zhasl jsem světlo na chodbě-Franta61,
Rozsvítil jsem světlo na chodbě (musí svítit nebo se tan někdo zraní Ondrag)
Tady jsem udělal názorně co myslím, je to také nějaké vodítko kde hledat chyby, proč to tak musí být, případně pokračovat v tom kde druhý skončil.

Jinak nevím zda je to vůbec technicky možné něco takového vést to musí posoudit jiní co problematiku znají přesně.
Franta61

Příspěvekod ondrag » 13 čer 2006 (úte), 10:31

Jen na vysvětlenou:

Badla píše:- ondra mu jednostranne zakaze tuto cinnost na jednani rady a vydava tento zakaz za rozhodnuti rady

Ano? Kdy jsem to vydával za rozhodnutí rady??? Vždy jsem tvrdil, že zákaz jsem vydal ! A jako předseda a správce jsem k tomu měl právo (nebo by snad měly být povinnosti bez práv?), zvláště když zbytek rady na vzniklou situaci nereagoval.

Badla píše:- catman zvolni tempo a bude se nadale venovat jen vecem ohledne staveb... pokud bude potrebovat delat zasahy do spravy site, bude toto konzultovat bud s Ondrou, radkem ci lyonem

To zní dobře, bohužel to zde již bylo :? a dokonce z návrhu Catmana, který to pak nedodržel.

Badla píše:- ondra se vrati k centralnimu spravovani site a bude se dale snazit o vylepsovani site, ale nezapomene pritom komunikovat s ostatnimi spravci a radou

ondrag píše:A teď mi někdo vysvětlete maličkost: proč bych pro sdružení měl ještě něco dělat, když v tom nemám podporu a výsledky práce jsou více méně znehodnoceny? :(

Franta61 píše:Vzhledem k tomu, že se jedná o zásahy do funkčnosti sítě navrhuji vést nějaký deník, kde bude zaznamenáno co kdo přesně udělal.
....
Jinak nevím zda je to vůbec technicky možné něco takového vést to musí posoudit jiní co problematiku znají přesně.

Teoreticky ano, prakticky ne... Proto jsem zde mluvil i zodpovědnosti. Nejlíp to vystihl Santa: neseru se do toho čemu nerozumím...
ondrag

Příspěvekod Mac » 13 čer 2006 (úte), 12:03

No stručně by se to dalo shrnout následovně, aniž bych rozebíral vše co se tu napsalo.
Nemohu se ubránit dojmu, že se jedná více či méně o organizační záležitosti. Je mi jasné, že Pvfreenet není organizace v pravém slova smyslu, ale je bezpodmínečně nutné, aby se alespoň nějakými zásadmi začala řídit. Nemohu se ubránit dojmu celkově organizačního chaosu. Čímž nechci absolutně nikoho napadat, udělalo se jistě hromadu práce.
Pokud se jedná o správu sítě, není možné aby správu sítě dělal jeden člověk, to je zřejmé. Musí ale fungovat jasně rozdělené pravomoci a zodpovědnosti a nějaká hierarchie, která by měla fungovat. To znamená, že hlavní správce sítě existovat musí, ať to bude kdokoliv. A bez konzultace s ním, by k zásahům do sítě docházet nemělo. Není nadále možné, aby si správci vzájemně lezli do nastavování sítě a navzájem se ignorovali. Na experimenty je síť už poměrně velká ! Průhlednost sítě, standartních postupů, nastavení a dokumentace je rovněž nezbytná. Bez ní se síť větších rozměrů asi spravovat nedá. Rovněž je nutná vzájemná zastupitelnost. Ale vše musí být jednoznačně organizačně vymezeno a určeno !!
Toto je pouze můj osobní názor
Mac

Příspěvekod Mac » 21 čer 2006 (stř), 10:26

Jabber server opět leží ? 21. 6. 2006 10.10 hod ???
Mac

Příspěvekod Badla » 21 čer 2006 (stř), 11:51

Mac píše:Jabber server opět leží ? 21. 6. 2006 10.10 hod ???

me jede v poho...
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod ka-spel » 21 čer 2006 (stř), 12:22

Badla píše:
Mac píše:Jabber server opět leží ? 21. 6. 2006 10.10 hod ???

me jede v poho...

Máš právdu. Jede v poho, ale jen ten jabber. ICQ a net ani ťuk.

Výpis trasy k nix.cz [195.47.235.3]
s nejvýše 30 směrováními:

1 749 ms 790 ms 789 ms ap.olomoucka.pvfree.net [10.133.17.129]
2 645 ms 1048 ms 800 ms 10.133.24.249
3 857 ms 1317 ms 1832 ms 10.133.25.18
4 1051 ms 1569 ms 1051 ms igw.husak.pvfree.net [10.133.25.3]
5 1055 ms 1305 ms 1061 ms 62.209.211.5
6 2395 ms 283 ms 261 ms mspv1--gtsnovera.generalnetworks.cz [213.29.95.1
3]
7 * * * Vypršel časový limit žádosti.
8 * * 18 ms gw4.nix.cz [194.50.100.245]
9 * * 19 ms info.nix.cz [195.47.235.3]
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod Mac » 21 čer 2006 (stř), 14:45

Ano teď už jede. Byl to krátkodobý asi dvacetimunutový výpadek.
Mac

PředchozíDalší

Zpět na Aktivní služby v síti