segmentové stahování

Jak to udělat, aby si kamarád mohl stáhnout třeba moje fotky z dovolené nebo jiné soubory, a také jak si já mohu stáhnout kamarádem nabídnuté soubory

segmentové stahování

Příspěvekod honza2 » 03 říj 2005 (pon), 13:56

Dobrý den.Ahoj.
Jak je to s používáním segmentového stahování u nás v síti?Třeba Strong to umí a počet slotů v dc.pvfree.net není omezen.Na netu je mnoho názorů pro používání i mnoho proti.Strong si najde alternativy a pokud je na hubu u více lidí stejný soubor začne současně stahovat z více zdrojů a rychlosti se sčítají,tak,že stáhnutí je podstatně rychlejší ale blokuje tím volné sloty pro jiné zájemce.Je u nás v síti segmentové stahování doporučeno,nedoporučeno,povoleno,zakázáno?Díky Všem za info.honza2
honza2
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod ka-spel » 03 říj 2005 (pon), 14:35

Ty máš fakt dotazy. :roll: Nechceš přijít na nějakou brigádičku, tam by jsi o tom mohl taky pokecat.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod Santa-Claus » 03 říj 2005 (pon), 15:03

A muzu mit otazku k cemu chces v nasi siti provozovat segmenty?

Chapu to na netu, kde ma skoro kazdej linku a uploadem radove 4x nizsim nez downloadem, takze je to sosani nekdy krapet pomalejsi. Je to sice prasarna, pac to fakt zere sloty, ale dost lidi to ma rado. Ale nektery by se za to taky dalo strilet, kdyz treba na GPRS (zazracna to technologie, ale na p2p absolutne nevhodna, mno tak me napada, jestli je na net vubec vhodna...) si nekdo pusti stronga se segmentama. Jo pekny, taham co to da... 6kB/s (kdyz ma stesti), treba od peti lidi, takze sezere pet slotu, na kterejch by mohl tahat nekdo rychlejc.

Ale to uz jsem odbocil, takze zpet...

V PVfree.netu neni rychlost v ramci vnitrni site omezena, tak nevidim duvod proc se snazit stahovat od vice lidi naraz. To s tim stahovanim tak pospichas?

Jasne, kazdej si muze otevrit 10 slotu a sosat treba 5 segmentama, ale nevyjde to nahodou stejne jako kdyz si kazdej otevre dva sloty a bude sosat jen jednim? Mam dojem ze matematicky to vyjde nastejno, teda spis segmenty asi vyjdou hur, protoze se tam posila vice dat kvuli tomu ktery kousek chce klient zrovna sosat.

Dame si priklad:

Pripad prvni:
Mame 10 lidi s uploadem treba 2Mbit.
Kazdej si otevre dva sloty.
Kazdej sosa jen jednim vlaknem.
Tzn. ze kdyz sosa, tak minimalne 128kB/s (2048kbit / 2 sloty / 8 (kbit>kB/s)).

Pripad druhy:
Opet 10 lidi s uploadem 2Mbit.
Kazdy ma ale 8 slotu.
A stahuje ctyrmi segmenty.
Takze kdyz bude tahat, tak od jednoho minimalne 32kB/s (2048kbit / 8 slotů / 8).
Ale stahuje od 4 lidi, takze 4 x 32 = 128kB/s.

Takze to vyjde celkem nastejno, ja segmenty nedoporucuju.

Jo a az se vam se strongem behem sosani kus stazenyho ztrati, tak se nedivte... ;o)
Santa-Claus
Člen skupiny správců sítě

Příspěvekod ka-spel » 03 říj 2005 (pon), 16:28

Santa-Claus píše:Jo a az se vam se strongem behem sosani kus stazenyho ztrati, tak se nedivte... ;o)

Což se kolikrát stane i u nesegmentového.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod Santa-Claus » 03 říj 2005 (pon), 16:35

ka-spel píše:
Santa-Claus píše:Jo a az se vam se strongem behem sosani kus stazenyho ztrati, tak se nedivte... ;o)

Což se kolikrát stane i u nesegmentového.

Mno, to se ti stane mozna tak kdyz ti padne dc a smazou se ti nedokoncene soubory, ale ze sosas, mas treba 80% a pak najednou 60%, tak to se stava u segmentu... ;o)
Santa-Claus

re

Příspěvekod honza2 » 03 říj 2005 (pon), 18:23

Ahoj.
Jak jsem psal jsou dva tábory lidí, jedni pro druzí proti.S tou rychlostí to asi tak nebude,že je to jedno proto,že pokud Ti síť dovolí stahovat třeba z Držovic 20kb/s a strong si najde alternativu třeba z Italské která ti dovolí také "jen" 20kb/s tak stahuješ 40kb/s tentýž soubor.Jinak se samozřejmě dá segmenové stahování vypnout nebo nastavit na dva segmenty.Proto jsem se ptal jak je to unás.
honza2
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod catman » 03 říj 2005 (pon), 18:54

heh, že bychom to povolili i do inetu pro třídu "aktivní" ?? docela by si to zasloužili. Těch neaktivních je mnohonásobná přesila....
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Re: re

Příspěvekod Santa-Claus » 03 říj 2005 (pon), 19:11

honza2 píše:Ahoj.
Jak jsem psal jsou dva tábory lidí, jedni pro druzí proti.S tou rychlostí to asi tak nebude,že je to jedno proto,že pokud Ti síť dovolí stahovat třeba z Držovic 20kb/s a strong si najde alternativu třeba z Italské která ti dovolí také "jen" 20kb/s tak stahuješ 40kb/s tentýž soubor.Jinak se samozřejmě dá segmenové stahování vypnout nebo nastavit na dva segmenty.Proto jsem se ptal jak je to unás.

Mno v pripade ze nekdo bude omezovat upload na 20kB/s tak s nim asi celkem vymetem... ;o)
Santa-Claus

Příspěvekod Alva » 03 říj 2005 (pon), 19:28

Santa-Claus píše:Mno v pripade ze nekdo bude omezovat upload na 20kB/s tak s nim asi celkem vymetem... ;o)

Někdy nemusí ani omezovat a stejně to jede pomalu... :(
Alva
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod Santa-Claus » 03 říj 2005 (pon), 19:34

t-alva píše:
Santa-Claus píše:Mno v pripade ze nekdo bude omezovat upload na 20kB/s tak s nim asi celkem vymetem... ;o)

Někdy nemusí ani omezovat a stejně to jede pomalu... :(

Nezbyva nez doufat ze linky budou stale lepsi...

BTW ty ses pripojenej na italskou, ze?
Santa-Claus

Příspěvekod Alva » 03 říj 2005 (pon), 19:39

Santa-Claus píše:

Jo jo, to jsem. Myslíš, že je to jen rušením? Třeba od člověka, co je taky připojen na It. to jede taky mizerně...
Alva
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod Santa-Claus » 03 říj 2005 (pon), 19:56

t-alva píše:
Santa-Claus píše:

Jo jo, to jsem. Myslíš, že je to jen rušením? Třeba od člověka, co je taky připojen na It. to jede taky mizerně...

Ne, ja se ptal z jineho duvodu, zkus pro italskou vyvinout nejakou aktivitu, mam dojem ze je tam toho dost co delat, konecne by z toho mohlo byt poradne APcko jako vetsina ostatnich. I s optickou pateri atd.

Bud tak hodny, kdyz neco chces, tak pro to neco udelej...
Santa-Claus

re

Příspěvekod honza2 » 03 říj 2005 (pon), 20:50

Ahoj.
Ted zrovna stahuji 16kb/s a pochybuji,že by tento limit měl někdo nastavený prostě je to co síť dovolí,a hlavně odkud.Ode mne teď začal stahovat a rozjelo se to to 600kb/s a drží to 300kb.Abych řekl pravdu tak se mi stalo jen jednou,že Strong našel alternativu proto,že když je na hubu deset lidí tak je svátek a že by tam byl třeba dvakrát nebo vícekrát stejný film se stane asi málokdy.
honza2
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod Santa-Claus » 03 říj 2005 (pon), 21:27

Ano, otazka je odkud. Hold nektere body jsou na tom lepe a jine hure...

Ale mam dojem ze sit si stavime sami... Takze kdyz neco neni jak bychom chteli, tak se zapojime do zlepseni, proste zacneme vyvijet jakoukoliv aktivitu. Bohuzel to vetsina lidi stale nechape a bere pvfree.net jako providera, to je ale spatne!

Co si postavime, to mame... Kdo si pamatuje zacatky nasi site, ten vi, ze tehdy to taky nebylo nic extra, ale dulezity pro nas bylo a stale je, ze ta sit je nase, ze jsme ji vybudovali... Mozna jsme byli banda blaznu, ale to uz dnes neplati, dnes jsme banda kteri maji moc prace, pac zbytek, co se k bande pripojil, nejsou takovi blazni aby behali o vikendech po strechach... Skoda...
Santa-Claus

nostalgická vzpomímka

Příspěvekod honza2 » 03 říj 2005 (pon), 23:49

Zaslal: 03 březen 2005 (čt), 2: Předmět: Nastavení DHCP

--------------------------------------------------------------------------------

Zdravím všechny příchozí.
Před pár dny jsem se dozvěděl,že všichni členové PvFree.netu by měli mít nastaveno DHCP na automatiku.Jsem přesvědčen,že je to u drtivé většiny naopak.To znamená,že když mám nastavenou DHCP na automatické přidělení IP adresy tak mi při startu až dvě minuty PC hledá IP adresu což mne už po ránu naštve.Pokud mám nastavenou pevnou adresu tak je to vteřina. Následně :když jsem připojen přes ONE:dám stáhnout poštu a mail stahuji super rychlostí 12B/sec.Ťuknu si stránky PvFree.netu a během hodiny se dozvím,že konektivita v síti PvFree.net byla navýšeny z 512 na 1024Kb/sec.
Vydržel jsem to půl roku.Poslední kapka byla mail od brášku z Německa s jednou fotografii který jsem stahoval 4 a půl hodiny.
Patřím k těm šťastným kteří mají možnost se připojit jinam v rámci sítě.

DNes jsem na GJW a bavíme se o segmentovém stahování a o tom,že kdyby někdo měl limit na staven na stahování jen 20kb/sec tak,že by jsi s ním vyběhl.... a to je půl roku. bomba,že
honza2
Pisálek
Pisálek

Další

Zpět na Sdílení souborů