segmentové stahování

Jak to udělat, aby si kamarád mohl stáhnout třeba moje fotky z dovolené nebo jiné soubory, a také jak si já mohu stáhnout kamarádem nabídnuté soubory

Re

Příspěvekod honza2 » 04 říj 2005 (úte), 1:29

Ahoj Všichni.
Můj názor je takový.Pokud člen Pvfree.net je povinen zaplatit jednorázový vstupní příspěvek 1200Kč a měsíční příspěvky 160Kč dle stanov Pvfree.net a nic víc (proto,že ve stanovách nic víc nemáme) není fer po něm chtít další aktivitu.Bylo by dobré do stanov zakomponovat povinnost odpracovat min.10-20 hodin ročně práce potřebných pro udržování a další rozvoj sítě.Kdo nemůže(ze zdravotníchdůvodů) kopat základy pro stožáry, může třeba zajistit dopravu(nákladním autem, nebo pickapem,nebo osobním automobilem) nebo zajistit výrobu komponentů(svařování pozinkování a pod.)hromada možností se najde.Neberu v potaz tvůrce sítě kteří když pro Pvfree.net zrovna nic nedělají(což je málokdy) tak o ní mluví a když nemluví tak na ni myslí a v noci se jim o ní zdá ti to mají odmakáno na 100 let dopředu.Co se týká investic vybrat i za cenu,že by se musela snížit konektivita,za rok ti nikdo neuvěří,že 486 stála 10 litrů.Brzy bude další valná hromada a bylo by dobré kdyby to tam už bylo na odhlasování.Co vyna to členové Pvfree.netu
honza2
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod Santa-Claus » 04 říj 2005 (úte), 8:23

Mam dojem ze jste vsichni vedeli do ceho jdete, jestli ne, je to vase blbost. PVfree.net jasne rika ze neni ISP, je to amaterska sit, ktera bez lidi co ji stavi fungovat nebude.

A jestli se clenum nechce makat, tak bychom mohli zvednou mesicni prispevky, aby se z nich dala hradit prace lidi, co nam tu sit postavi. Ale takhle to asi nepujde. Kazdy clen by mel byt ochoten budovat sit, byt treba jen par hodin do roka, ale na stavbach jsou videt furt ti sami...

Je smutne, ze na to tolik lidi s*re...
Santa-Claus
Člen skupiny správců sítě
Člen skupiny správců sítě

Re: Re

Příspěvekod ondrag » 04 říj 2005 (úte), 9:06

honza2 píše:Můj názor je takový.Pokud člen Pvfree.net je povinen zaplatit jednorázový vstupní příspěvek 1200Kč a měsíční příspěvky 160Kč dle stanov Pvfree.net a nic víc (proto,že ve stanovách nic víc nemáme) není fer po něm chtít další aktivitu.

... zajímavé je, že ty ses dožadoval práce pro sebe od ostatních; ale to je asi fér. :shock:
ondrag
Člen rady a skupiny správců
Člen rady a skupiny správců

Příspěvekod lyon667 » 04 říj 2005 (úte), 11:55

honza2 píše:Ahoj Všichni.
Můj názor je takový.Pokud člen Pvfree.net je povinen zaplatit jednorázový vstupní příspěvek 1200Kč a měsíční příspěvky 160Kč dle stanov Pvfree.net a nic víc (proto,že ve stanovách nic víc nemáme) není fer po něm chtít další aktivitu.

Ty jsi asi dosud vubec nepochopil, co je to vlastne obcanske sdruzeni. Je to sdruzeni lidi, kteri se vlastnimi silami podileji nanejakych aktivitach, ze kterych mohou oni, pripadne i jejich okoli nejakym zpusobem tezit. Obcasnke sdruzeni je zalozeno na prancipu vzajemne spoluprace mezi, cehoz vysledkem je neco, co se da v nasem pripade oznacit za funkcni pocitacovou sit.

Pokud by melo obcanske sdruzeni fungovat dle tve logiky, jednalo by se o spolecnost, ktera by se starala o klienty, nechala si za to platit, jelikoz neco takoveho nelze delat dobrovolne. Jenze tomu se, mily Honzo, rika podnikani a nema to vubec nic spolecneho ani s PVfree, ani s jakymkoliv jinym obcanskym sdruzenim. Takova "firma" by totiz fungovala uplne stejne, jako stovky dalsich komercnich subjektu v okoli -Infos, WSC, LANservis atd.

Vzhledem k tomu, ze stale nedokazes pochopit zakladni rozdily mezi sdruzenim a firmou, doporucuji ti vystoupit a zaridit si nejakou komercni sluzbu. Ta by totiz lepe vyhovovala nejen tvym potrebam, ale i tvemu intelektu.
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod ka-spel » 04 říj 2005 (úte), 12:59

lyon667 píše:Vzhledem k tomu, ze stale nedokazes pochopit zakladni rozdily mezi sdruzenim a firmou, doporucuji ti vystoupit a zaridit si nejakou komercni sluzbu. Ta by totiz lepe vyhovovala nejen tvym potrebam, ale i tvemu intelektu.

A samozřejmě si za svoji neochotu, pohodlí, lenost (vyber si co ti pasuje) připlatíš.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod richie » 04 říj 2005 (úte), 14:53

Proč jsou aktivní členové nespokojení s tím, že je příliš pasivních? Nebo jsou aktivní nespokojení s tím, že pasivní jsou spokojení? Nemělo by být cílem vstupu do sdružení být spokojený? Proč jsou aktivní nespokojení, když dělají to co je baví :?:
richie

Příspěvekod lyon667 » 04 říj 2005 (úte), 14:58

Copak jsi dosud nepochopil, ze je pro nas prace prilis mnoho? Nebo jen absolutne nesledujes deni ve sdruzeni???

richie píše:Proč jsou aktivní členové nespokojení s tím, že je příliš pasivních? Nebo jsou aktivní nespokojení s tím, že pasivní jsou spokojení? Nemělo by být cílem vstupu do sdružení být spokojený? Proč jsou aktivní nespokojení, když dělají to co je baví :?:
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod david » 04 říj 2005 (úte), 15:11

richie píše:Proč jsou aktivní členové nespokojení s tím, že je příliš pasivních? Nebo jsou aktivní nespokojení s tím, že pasivní jsou spokojení? Nemělo by být cílem vstupu do sdružení být spokojený? Proč jsou aktivní nespokojení, když dělají to co je baví :?:

Spíš bych řekl, že aktivní členové jsou nespokojení s tím, že pasivní jsou pořád s něčím nespokojení a nehodlají pro to nic udělat :)
david
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod ka-spel » 04 říj 2005 (úte), 15:27

david píše:Spíš bych řekl, že aktivní členové jsou nespokojení s tím, že pasivní jsou pořád s něčím nespokojení a nehodlají pro to nic udělat :)

Přesně tak. Jinak jsou pasívní co se si vůbec nestěžují a jsou rádi, že mají levný net a pak pasívní co jsou věčně nespokojení. :(
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod richie » 04 říj 2005 (úte), 15:42

lyon667 píše:Copak jsi dosud nepochopil, ze je pro nas prace prilis mnoho? Nebo jen absolutne nesledujes deni ve sdruzeni???
  1. Čekal jsem spíš nějakou demagogickou odpověď nebo nějaký zlostný výpad. Příjemné překvapení.
  2. Teď jsem byl několik měsíců mimo dění a pomalu to zase začínám sledovat.
  3. Nemám žádný spásný nápad jak zlepšit situaci s pracovní morálkou, ale nebylo by lepší po sobě neštěkat a být nad věcí? Stejně až přiletí Aštar Šaran s milionem vesmírných korábů, tak bude ta naše síť podružná :shock: Přijde mi jakýkoli zlostný výpad pěkně nechutný vzhledem k myšlence freenetu.
  4. Přemýšleli jste někdy o expertních systémech? Tedy ne o systémech jako takových, ale spíš o podstatě, která spočívá v uchovávání a předávání zkušeností dál. Na VŠ taky musí učitelé vyvíjet jistou publikační činost, aby předávali své vědomosti dál.
  5. Ještě jsem neobědval, takže možná mluvím z hladu :roll:
richie

Příspěvekod catman » 04 říj 2005 (úte), 20:39

1. pokud ti chybí, poskytnu
2. to jsi pořád
3. zkus trávit každou volnou chvíli prací pro sdružení a poslouchad pak učené kydy "jak by se to mělo dělat" - pak jistě budeš nad věcí :-/ ( dnes jsem měl dovolenou a celý den jsem seděl nad papíry pro sdružení a skákal po střeše až do tmy )
4. hahaha .........vědomosti předávám při práci na střeše nebo v dílně. Na psaní čas není . Pokud tvůj učitel bude furt jen učit a učit, nikdy nenapíše ani školní rozvrh :?-(
5. já už jsem se naobědval před chvílí
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod richie » 06 říj 2005 (čtv), 13:02

1. Právě jsi mi ji poskytnul.
richie

Předchozí

Zpět na Sdílení souborů