Navrh: slouceni hubu

Jak to udělat, aby si kamarád mohl stáhnout třeba moje fotky z dovolené nebo jiné soubory, a také jak si já mohu stáhnout kamarádem nabídnuté soubory

Navrh: slouceni hubu

Příspěvekod Santa-Claus » 28 pro 2005 (stř), 22:02

Mel bych takovy navrh...

Co takhle dva nase DC huby sloucit do jednoho? Dva jsou zbytecne, je to dobre jedine v pripade ze nekde spadne linka, nicmene kdyz nejede pul site tak jsou imho dulezitejsi veci jak P2P, takze je to stejne jedno...

Navrhuji tedy, aby zustal hub bezici na VerliHubu (jak jinak, ze, kdyz je muj, ze... :twisted: ). Duvody pro to mam ciste technicke:
- OpenDChub je zastaraly soft, coz by ani tak nevadilo. Co ale vadi vic je to, ze nema rad nektere DC klienty, napriklad Valknut. A my linuxaci nemame prakticky jinou alternativu...
- Pokud spadne spojeni na hub, nick zustane "viset", pokud vim, tento problem se s OpenDChubem neda resit...
- Asi bych nasel i dalsi, ale mam este jinou praci...

Prosim o vyjadreni vsechm, co k tomu maji co rict...
Santa-Claus
Člen skupiny správců sítě

Příspěvekod morpheus » 28 pro 2005 (stř), 23:04

ja bych nechal oba, na 10.133.10.1. pouze aktualizovat stavajici 'open dc hub' na vyssi verzi nebo nahradit verlihubem...
morpheus
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod lyon667 » 28 pro 2005 (stř), 23:23

Bud sloucit, nebo nahradit necim jinym, nez OpneDC. Ten je tragickej.
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod Santa-Claus » 28 pro 2005 (stř), 23:31

Nejakej duvod proc nechat oba?

BTW posledni verze OpenDChubu vysla 2003-11-06 :twisted:
Santa-Claus

Příspěvekod neighbour » 29 pro 2005 (čtv), 0:59

Santa-Claus píše:Nejakej duvod proc nechat oba?

online muzes byt na obou zaraz, neni problem, ale pri tom poctu lidi to neni spatnej napad... taky bych byl pro verlibu :wink:
neighbour

Re: Navrh: slouceni hubu

Příspěvekod hank » 29 pro 2005 (čtv), 10:18

Santa-Claus píše: - OpenDChub je zastaraly soft, coz by ani tak nevadilo. Co ale vadi vic je to, ze nema rad nektere DC klienty, napriklad Valknut. A my linuxaci nemame prakticky jinou alternativu...

Mně pomohlo ve Valknutu nastavit Rychlost na Cable (předtím jsem měl Wireless). Pak už mě to na Open DC hub (10.133.10.1) pustilo bez problémů. Ale Santovi to prý nepomohlo.
hank
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod Jiri.Hadas » 29 pro 2005 (čtv), 10:51

hank píše:Mně pomohlo ve Valknutu nastavit Rychlost na Cable (předtím jsem měl Wireless). Pak už mě to na Open DC hub (10.133.10.1) pustilo bez problémů. Ale Santovi to prý nepomohlo.

Tohle už se tu probíralo snad 100x, OpenDC nemá rád, když má klient nastavenou rychlost Wireless...
Dejte si tam klidně třeba Lan T1 nebo Cable, stejně je to jen informační hodnota, nic neovlivní...
Jiri.Hadas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod Jiri.Hadas » 29 pro 2005 (čtv), 11:02

A ještě k tematu:

1. OpenDC mi tu jede na jednom hóódně starém křápu, na kterém by asi Verliba nejela. (A mám ho tu pod stolem už víc než rok, aniž bych na něj musel šáhnout... ) 8)

2. A nezdá se mi, že by fungoval až tak moc špatně...

Nicméně pokud se většina shodne na tom, že jim překáží, můžu ho vypnout... :(

Eventuelně - pokud má někdo hardware s nainstalovanou Verlibou, a nechce ho provozovat doma, může si ho klidně postavit u mě na Spojencích místo toho stávajícího OpenDC...

Howgh !
Jiri.Hadas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod hank » 29 pro 2005 (čtv), 11:20

Jiri.Hadas píše:Tohle už se tu probíralo snad 100x, OpenDC nemá rád, když má klient nastavenou rychlost Wireless...
Dejte si tam klidně třeba Lan T1 nebo Cable, stejně je to jen informační hodnota, nic neovlivní...

Jak to, že to nic neovlivní? Když tam mám např. to Wireless, tak se s Valknutem na Open DC hub nepřipojím. To je docela značný vliv, ne? :)
hank
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod Jiri.Hadas » 29 pro 2005 (čtv), 11:34

Santa-Claus píše: - Pokud spadne spojeni na hub, nick zustane "viset", pokud vim, tento problem se s OpenDChubem neda resit...

Tohle se opravdu stává, v takovém případě pomůže přihlásit se jiným nickem - a pak po odhlášení je možné znovu použít ten původní.

U Verliby k tomuhle nedochází ?
Jiri.Hadas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod Jiri.Hadas » 29 pro 2005 (čtv), 11:45

hank píše:Jak to, že to nic neovlivní? Když tam mám např. to Wireless, tak se s Valknutem na Open DC hub nepřipojím. To je docela značný vliv, ne? :)

Tak tos mě dostal... :)

http://www.pvfree.net/forum/viewtopic.php?t=197
Jiri.Hadas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod Santa-Claus » 29 pro 2005 (čtv), 14:58

Jiri.Hadas píše:
hank píše:Mně pomohlo ve Valknutu nastavit Rychlost na Cable (předtím jsem měl Wireless). Pak už mě to na Open DC hub (10.133.10.1) pustilo bez problémů. Ale Santovi to prý nepomohlo.

Tohle už se tu probíralo snad 100x, OpenDC nemá rád, když má klient nastavenou rychlost Wireless...

Ano, nicmene to nechodi, zkousel jsem kdeco, furt nemuzu prijit na to, co ho stve... Zkousel jsem si i prekompilovat Valknuta, ale malem jsem si podrbal system, ale az bude cas a chut, zkusim to zase, aby se tvaril jako slusne DC++... :twisted:

Jiri.Hadas píše:1. OpenDC mi tu jede na jednom hóódně starém křápu, na kterém by asi Verliba nejela. (A mám ho tu pod stolem už víc než rok, aniž bych na něj musel šáhnout... ) Cool

Mohu poprosit o blizsi info o tom krapu?

Jiri.Hadas píše:2. A nezdá se mi, že by fungoval až tak moc špatně...

A kdo rekl ze jo? Ja jenom zminil jeho jista specifika.

Jiri.Hadas píše:Nicméně pokud se většina shodne na tom, že jim překáží, můžu ho vypnout... Sad

Jsem nerekl ze prekazi, akorat me stve, ze me tam nepusti, at delam co delam... Opravdu nemohu prijit na to co mu vadi...

Ale dle meho nazoru je zbytecne mit dva huby, ktere slouzi ke stejnemu ucelu.

Jiri.Hadas píše:Eventuelně - pokud má někdo hardware s nainstalovanou Verlibou, a nechce ho provozovat doma, může si ho klidně postavit u mě na Spojencích místo toho stávajícího OpenDC...

Ja bych mel masinku s Verlibou primo na pateri, akorat tam mam malo lidi... :twisted:

Jiri.Hadas píše:
Santa-Claus píše:- Pokud spadne spojeni na hub, nick zustane "viset", pokud vim, tento problem se s OpenDChubem neda resit...

Tohle se opravdu stává, v takovém případě pomůže přihlásit se jiným nickem - a pak po odhlášení je možné znovu použít ten původní.

Dochazi, ale je tam reseni. Pokud se pripoji clovek se stejnym nickem jako ma nekdo na hubu, toho co tam je to odpoji a pusti toho co chce dovnitr.
Santa-Claus

Příspěvekod neighbour » 29 pro 2005 (čtv), 16:05

Santa-Claus píše:
Jiri.Hadas píše:
Santa-Claus píše:- Pokud spadne spojeni na hub, nick zustane "viset", pokud vim, tento problem se s OpenDChubem neda resit...

Dochazi, ale je tam reseni. Pokud se pripoji clovek se stejnym nickem jako ma nekdo na hubu, toho co tam je to odpoji a pusti toho co chce dovnitr.

spolehlivym resenim je registrace
neighbour

Příspěvekod neighbour » 02 led 2006 (pon), 22:57

servery se prestehovaly nebo je zase vypnute dc kvuli spatnemu stavu site? od zacatku roku se nemuzu pripojit ani na 10.133.9.5 ani na 10.133.10.1... :?
neighbour

Příspěvekod morpheus » 03 led 2006 (úte), 1:28

neighbour píše:e vypnute kvuli spatnemu stavu site
morpheus
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Další

Zpět na Sdílení souborů