Omezení stahování přes DC++

Jak to udělat, aby si kamarád mohl stáhnout třeba moje fotky z dovolené nebo jiné soubory, a také jak si já mohu stáhnout kamarádem nabídnuté soubory

Omezení stahování přes DC++

Příspěvekod Luunni » 14 led 2007 (ned), 1:35

Muže mi sem někdo napsat přesny limity a zákazy ohledně používání dc++ jen v pfree a tunely do czfree atd.. kdy jak jakou rychlostí mužu stahovat kdy mě klesne rychlost připojení (případně odpojení) a všechny možny omezení co se toho týkají dik všem
Luunni
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Re: Omezení stahování přes DC++

Příspěvekod catman » 14 led 2007 (ned), 8:19

Radim píše:Muže mi sem někdo napsat přesny limity a zákazy ohledně používání dc++ jen v pfree a tunely do czfree atd.. kdy jak jakou rychlostí mužu stahovat kdy mě klesne rychlost připojení (případně odpojení) a všechny možny omezení co se toho týkají dik všem

Provozní řád říká, že nemáš stahovat velké objemy dat v provozní špičce. Není rozlišeno odkud kam, prostě omezuješ lidi na AP, na spojních atd. zrovna v domě, kdy děti přišly domů a dělají úkoly nebo hrajou hry, kdy lidi došli z práce a surfují nebo vybírají poštu, kdy třeba i správci opravují síť atd atd . Pokud máš potřebu updatovat Widlows od Mrkvosoftu, tak ti nikdo nebrání, ale pokud jsi se rozhodl stahovat instalační CD na nové Widle nebo svoji oblíbenou kapelu na novém CD, tak si to nechej až mimo tuto dobu. Od 22. do 15. je na to času habakuk.

Stropová rychlost do internetu je nastavena na iGW(aktuálně na 2048kbit). Priority přístupů na bránu řídí QoS Prometheus a ten posuszuje objem stažených či odeslaných dat za určitý časový úsek a pokud objem narůstá, je snižována priorita vyřizování požadavků na iGW. Pokud tedy budeš stahovat celý den, tak večer tvoje priorita bude hodně nízká a každý tě bude na bráně "předbíhat" . Pokud tam ale budeš sám, na rychlsti to nepoznáš, protože tě nemíže nikdo předbíhat. Tvůj provoz z předchozího dne se v noci v 02:00 vyhodnotí a pro dalších 24 hdin se stanoví jiná měřítka pro tvůj provoz na iGW. Pokud budeš "hodný" tak další den v noci budeš zase v té "normální" skupině.

Nechtěj přesná čísla, parametry se čas od času ladí-optimalizují a jejich vypsání zde stejně nemá žádný význam. Neorientuj se podle čísel, ale podle pravidel slušného chování.
Přirovnám to asi takto - máš magneťák a pokud budeš celý den řvát na celou vesnici, ostatní neuslyší vlastní rádio. Pak se naštve soused, přijde k tobě a dá ti přes hubu, že celý den ti zalehne ucho a nebudeš slyšet nic, takže nevcháš magič vypnutý a nebudeš otravovat ostatní. Příště si ho pustíš tak hlasitě, aby neobtěžoval ostatní no a večer si sedneš do křesla a dáš si na ušiska sluchátka a pustíš to naplno - všichni spí a díky sluchátkům to neslyší...
:twisted:
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod Luunni » 14 led 2007 (ned), 10:21

A ten objem stažených dat se řídí podle čeho podle toho že dejme tomu uvádím příklad v pvfree je např 100 členů každej něco stahuje nebo první si stahne trochu dat druhej víc atd a ten co je sté tak nejvíc tak sté bude met na dalších 24 nejpomalejší linku a první nejrychlejší nebo se to stahuje jen na AP
Luunni
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Zpět na Sdílení souborů