DC server s přístupem do inetu

Jak to udělat, aby si kamarád mohl stáhnout třeba moje fotky z dovolené nebo jiné soubory, a také jak si já mohu stáhnout kamarádem nabídnuté soubory

DC server s přístupem do inetu

Příspěvekod catman » 26 črc 2005 (úte), 18:54

Napadla mě myšlenka - bránil jsem se jako lev, ale nakonec jsem podlehl :oops: : Postavit PC s Widlema a DC klientem, nainstalovat PCanywhere nebo RealVNC jako klienty dálkového přístupu a tuto mašinku umístit např. na internetovou bránu. Pověřená osoba ( nebo max. 2 osoby ) by měla přístup k tomuto stroji a mohla by jej na dálku ovládat. Klienti by dávali požadavky na "sehnání záloh" všeho, co DC ve světě nabízí. Správce by požadavky vyřizoval a nechal vše nasdíleno do vnitřní sítě.
Toto řešení by mohlo umožnit přístup k širší nabídce všeho možného .
Požadavky by se vznášely nějakým způsobem, který by umožnil vidět ostatní požadavky a vyřízené žádosti smazat - např. speciální část fóra...

Je to téma k diskusi, nikoliv hotová věc ....
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod KoNG » 26 črc 2005 (úte), 18:59

Zní to jako fértová nabídka pro ty co něco urgentně shání a nemohou to sehnat na lokální části LAN. Dobrej nápad :wink: Kdyby bylo s čímkoliv potřeba pomoct tak se hlásím ...jsem už po dovolené plně nastartovanej :D

Ad téma do diskuze
Jakou šířku pásma by to zebralo ?
Kteří dva budou ti vyvolení ?
Počítám s tím že stahování by běželo v noci ?
Požadavky by byli zpracovávány v pořadí jakém byli zadány atd.
KoNG
Diskutér
Diskutér

Re: DC server s přístupem do inetu

Příspěvekod ka-spel » 26 črc 2005 (úte), 19:07

catman píše:Postavit PC s Widlema a DC klientem, nainstalovat PCanywhere nebo RealVNC jako klienty dálkového přístupu a tuto mašinku umístit např. na internetovou bránu.

V podstatě by tak mohla fungovat i hodně velká proxy cache. Nebo se pletu? Jestliže má současná 6 GB, tak třeba taková 500 GB by musela být znát. Jestliže ta menší by primárně ukládala http stránky, tak ta velká by mohla ukládat větší soubory mpeg, mp3 atd.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod Don_Carlos » 26 črc 2005 (úte), 20:33

Vůbec to není špatný nápad. Může se to zkusit a uvidí se jak moc by bylo požadavků.

Jinak s tímhle můžu pomoct taky.

Občas vím kde co sehnat... :)

Jen to moje spojení na AP :cry:
Don_Carlos
Správa financí

Příspěvekod ka-spel » 26 črc 2005 (úte), 21:08

Není pak lepší nějaký bit torrent, to pak stačí jen zadat torrent adresu.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod Santa-Claus » 26 črc 2005 (úte), 22:29

BitTorrent by byl mozna vhodnejsi, da se tam sehnat vice dat a je rychlejsi, i presto ze DC podporuje segmentove stahovani, na BT nema, DC hub ma na praci vice veci nez BT tracker, proto nezvladne tolik uzivatelu a bylo by potreba byt na vice hubech, navic BT nema minshare, sice je dobre data take poskytovat, jelikoz trackery uz maji opatreni proti share ratio < 1 (vice stazeno nez odeslano), ale to uz jsem odbocil, vypraveni o p2p sitich snad jindy...

Napriklad Azureus (java klient) ma plugin pro webovy rozhrani, kterym by se to dalo spravovat a kazdy by se mohl podivat na stav prenosu, ale jen nekdo by mohl pracovat s prenosy, myslim, ze se tak da nastavit.

Dalsi moznosti je TorrentFlux, ktery je cely delany jako webovy klient, ale s tim zatim nemam zkusenosti. Mohu oboji zkusit a pak poreferovat.

Ma take tu vyhodu ze uzivatel posle presne adresu na torrent ktery chce, narozdil od DC, kde se da najit nekolik verzia myslim, ze by bylo zbytecne aby clovek co ma klienta na startost resil po ICQ nebo jinym zpusobem co presne chce stahnout.

BTW proc pc s Widlema? Na linuxu je taky, nejen jeden, DC client. Bohuzel zadny z nich nema web interface, pokud vim...
Santa-Claus
Člen skupiny správců sítě

Příspěvekod catman » 26 črc 2005 (úte), 22:31

:arrow: Jak by jste navrhovali model financování stavby toho stroje? Všichni uživatelé nebo prostě ze společné kasy nebo jinak?
:arrow: Jaký stroj bude potřeba? Min. požadavky na CPU, RAM, velikost HDD ....
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod Santa-Claus » 26 črc 2005 (úte), 22:34

Neslo by to pouze "prilepit" na nejakou stavajici masinu? Rekl bych se s narocnosti to nebude fatalni.

Muzu neco vyzkouset a uvidime...
Santa-Claus

Příspěvekod Don_Carlos » 26 črc 2005 (úte), 22:36

torrent ma podle me jednu velkou nevyhodu - veci se tam neudrzi dlouho, tzn. ze pokud je to novinka, tak je tam relativne hodne seeds a da se stahovat dobre, ale za par dni-tydnu uz nestahnes skoro nic... V tomhle je DC lepsi.
Don_Carlos
Správa financí

Příspěvekod Santa-Claus » 26 črc 2005 (úte), 22:56

Vsechno ma sva pro a proti...
Santa-Claus

Zpět na Sdílení souborů