802.cz

Telefonování v síti zdarma

uz to jede

Příspěvekod Troll » 17 říj 2007 (stř), 19:06

Potvrzuji, ze uz mi to taky jede :-)
Troll

Příspěvekod Kočičák » 19 říj 2007 (pát), 0:12

Taky už nám to jede.
Kočičák
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod Kočičák » 08 čer 2008 (ned), 8:36

Když už jsme došli tak daleko, že se přímo na hlavní stránce sdružení dělá reklama jednomu poskytovateli VoIP telefonování a to ne zrovna tomu nejlevnějšímu, nedá mi to, abych trochu nevychválil toho našeho.
1) Volání v síti 802.VOX samozřejmě zdarma.
2) Volání do partnerských sítí, kterých je spousta, také zdarma.
3) Ceny volání jsou trochu někde jinde: http://www.802.cz/cenik-volani/
4) Co hlavně: ÚČTUJE SE VŽDY PO SEKUNDÁCH!!! a ne po 1 minutě, nebo dokonce po dvou minutách :shock:
5) Pokud si koupíte VoIP telefon, nebo VoIP router přímo u 802.cz, tak si můžete částku, za kterou jste zařízení koupili provolat. Ceny zařízení jsou sice vyšší než jinde, ale když si můžete cenu provolat, tak je vlastně zadara.
6) Na webu najdete kompletní výpis hovorů. Volané, přijaté, ztracené.
7) Pokud si zvolíte nomadické číslo, tak můžete volat i přijímat hovory kdekoli na světě za stejné ceny. Potřebujete jen PC připojené k internetu, mikrofon a sluchátka.
Pro Win si stáhnete prográmek, který IP telefonování umožňuje. Novější distribuce Linuxu IP telefonii umožňují už v základním balíku.
8) Můžete si vybrat číslo, které by se vám líbilo. Pokud se vám zrovna žádné z nabízených nelíbí, můžete počkat, až se nějaké hezké objeví.
9) Můžete si vybrat kolik čísel chcete. Za každé platíte pekelný paušál 1,- Kč/měsíc.
Kočičák
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod catman » 08 čer 2008 (ned), 8:43

škoda, že to nikdo nesepsal už dřív. Přístup k psaní článků na web může mít každý, kdo o to požádá. Napíše článek, odešle k redigování, odpovědný redaktor zkontroluje-opraví a vydá. Od toho máme Redakční Systém :roll:
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod Kočičák » 08 čer 2008 (ned), 8:47

Bohužel jsem byl týden služebně na Slovensku a neměl jsem možnost pchnout se na net. Stejně bych neměl čas něco sesmolit.
Kočičák
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod Kočičák » 08 čer 2008 (ned), 9:05

Přístup k psaní článků mám, ovšem nejsem si jist, jestli tohle patří právě na hlavní stránku. Tam by mělo být jen info o tom, jak to funguje, jaké jsou obvyklé možnosti a třeba odkazy na jednotlivé poskytovatele a do fóra, kde by mohlo být víc informací. Ceníky a pod. Na hlavní stránku bych dal až informace o tom, že se podařilo rozchodit VoIP telefonování v rámci sítě zadara, bez ohledu na poskytovatele. :D
Kočičák
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod catman » 08 čer 2008 (ned), 9:46

Kočičák píše:Bohužel jsem byl týden služebně na Slovensku a neměl jsem možnost pchnout se na net. Stejně bych neměl čas něco sesmolit.

od října 2007 ?
Kočičák píše:Přístup k psaní článků mám ...

Určitě nemáš, leda by ti někdo dal svoje práva, ale po registraci ti můžu tato práva nastavit :wink:
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod Kočičák » 08 čer 2008 (ned), 9:56

Aha. On je novej RS :oops:
Kočičák
Pisálek
Pisálek

Příspěvekod Badla » 08 čer 2008 (ned), 10:20

jen poznamka na okraj:
- nebyla to moje iniciativa, aby nahodou nekoho nenapadlo, ze si delam reklamu na webu pvfree... catman je proste se slzubami asi spokojen a jelikoz nebylo nikoho jineho, kdo by o VOIP napsal, tak to "sesmolil" sam... ode me chtel poslat jen cenik a odkazy na par zarizeni
- ano, ceny volani na 802.x jsou o 0,23 Kč za minutu levnejsi, ale vzhledem k tomu, ze za 10 minut to dela 2,30 a lidi spis VOIP voli pro bezplatne volani mezi sebou, tak je rozdil v cenach opradu "smesny"...
- a kdyz uz jsme u toho rozdilu cen, u nas je pausal za 0,- :P
- lidi si podle me vlastni zkusenosti nekupuji VOIP podle ceny, ale podle sluzeb... rad bych videl, jak nekdo z 802.x bude jezdit do PVcka a bude pomahat nebohemu "s"prostemu uzivateli rozchodit VOIP, protoze zrovna jeho domaci nastaveni site je odlisne (a prosim, neargumentovat podporou 802.x provisioningem, to je nejhorsi, co mohli udelat, aby omezili lidem jakoukoliv jinou alternativu)
- jejich prodavane zarizeni s R2 je taky pekna hajzlovinka... dodaji ti zarizeni a pokud nejsi pozornym ctenarem celeho jejich webu, tak zjistis, ze zmenou poskytovatele VOIP mas UPPDKV, protoze si z toho jejich dodaneho zarizeni nezavolas z jineho, nez jejich uctu.

Pavel Ti sam napsal, ze neni problem sepsat clanek o 802.x VOIPu, konkurence je vitana... i kdyz... ja ten VOIP delam spis jako sluzbu obyvatelstvu, protoze provize z toho jsou tak smesne, ze nezaplati ani naklady na cas, ktery tomu potrebuji venovat... proste me to zatim spise bavi a ucim se na tom pokrocile techniky
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod To-mr » 08 čer 2008 (ned), 15:42

Hi, pls Badlo dají se posílat přes tvoji ústřednu sms?? Bych to bral za nějakou rozumnou cenu sms na mobilní operátory.
To-mr
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod pospi » 08 čer 2008 (ned), 18:45

Myslim si ze na internetu je informaci o voip poskytovatelich vic nez dost. Pekne srovnani je treba na internetprovsechny.cz a spousta zkusenosti na foru telefonujeme.cz
Ale stejne mi to neda abych nereagoval na Badluv prispevek.

Badla píše:- ano, ceny volani na 802.x jsou o 0,23 Kč za minutu levnejsi, ale vzhledem k tomu, ze za 10 minut to dela 2,30 a lidi spis VOIP voli pro bezplatne volani mezi sebou, tak je rozdil v cenach opradu "smesny"...

Nesouhlasim. Kazdy ma jine priority. Osobne mam voip jako skutecnou nahradu pevne linky tzn. cena je dulezita a hlavne zpusob tarifikace. Cokoliv jineho nez 1+1 mi "zavani" dobou telecomu.

Badla píše: rad bych videl, jak nekdo z 802.x bude jezdit do PVcka
No tohle neni specifikum jen u 802.x. Na druhou stranu, sam mam od nich dve zarizeni a obe slouzi naprosto bez problemu, ackoliv jsou obe za NATem. Konfigurace v podstate stejne "slozita" jako konfigurace AP.

Badla píše:- jejich prodavane zarizeni s R2 je taky pekna hajzlovinka... dodaji ti zarizeni a pokud nejsi pozornym ctenarem celeho jejich webu
Neni pravda. U kazdeho R2 zarizeni je tucnym pismem: "Zařízení je vázáno na využívání služby 802.VOX." plus odkaz na info o R2. Navic, nikdo te nenuti do koupe tohle zarizeni. V nabidce maji i bez R2.

Aby bylo jasno, je mi srdecne jedno kdo si ktereho voip poridi ale kdyz uz se o tom vede rec, tak prosim korektne.
pospi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod catman » 08 čer 2008 (ned), 20:33

konečně další potenciální autor na web - myslím to zcela vážně !! Co netlachat na fóru a přímo napsat článek? Web zarůstá pavučinami a reference o práci za posledních 14 dní už taky začínají být fádní, chce to oživení.
Registrujte se, přidělím práva, můžete psát :roll:
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod Badla » 08 čer 2008 (ned), 20:43

pospi píše:Aby bylo jasno, je mi srdecne jedno kdo si ktereho voip poridi ale kdyz uz se o tom vede rec, tak prosim korektne.

ani v jedne veci s tebou nepolemizuji, napsal jsem svuj nazor, kazdy mame jiny, ale ta posledni veta me trochu zarazila - co nekorektniho jsi shledal na mem prispevku?

PS> pouzivam taky jako plnou nahradu za pevnou, proto jsem zridil telefon domu, k mame, babicce, tchyni, segre a par kamaradum... za penize vola tak max. zena, kdyz se obejdnava ke gynekologovi, za roke neprovola cela domacnost vic, nez cca stovku... proto jsem jen poznamenaval, ze halerovy rozdil v cenach je bez pritomnosti pausalu jen opticka zalezitost....

PS2> od koupi nonR2 zarizeni vetsinu lidi odradi jejich standardni komercni cena... vsichni ostatni zvoli davove zmanipulovanou cenu "dotacni" R2... ale chapu, ze tohle neni problem ciste VOIP operator-orwellovsky... to je dano dnesnim konzumnim zpusobem zivota, kdy si lidi nechaji do štricle narvat cokoliv, jen aby nemuseli premyslet vlastni kedlubnou :(
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod Badla » 08 čer 2008 (ned), 20:44

Tomr píše:Hi, pls Badlo dají se posílat přes tvoji ústřednu sms?? Bych to bral za nějakou rozumnou cenu sms na mobilní operátory.

chces kulantne komecni odpoved typu "tato sluzba se pripravuje" nebo Ti staci rict, ze nic takoveho neumime a asi ani v dohledne dobe umet nebudeme?
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod To-mr » 08 čer 2008 (ned), 20:55

Badla píše:
Tomr píše:Hi, pls Badlo dají se posílat přes tvoji ústřednu sms?? Bych to bral za nějakou rozumnou cenu sms na mobilní operátory.

chces kulantne komecni odpoved typu "tato sluzba se pripravuje" nebo Ti staci rict, ze nic takoveho neumime a asi ani v dohledne dobe umet nebudeme?

Dik :oops:
To-mr
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

PředchozíDalší

Zpět na Hlasová komunikace VoIP - (telefon)