Poruchy v Přemyslovicích

Přístupové body v Přemyslovicích

Poruchy v Přemyslovicích

Příspěvekod jiří 455 » 28 úno 2006 (úte), 19:55

Dočetl jsem se ve fóru, že poruchy nemám jenom já. Nedají se otevřít některé stránky, (např. otevřu Centrum načte se hlavní strana, ale zprávy si už nepřečtu). Přitom ping je na všechny adresy v pořádku. Internet není zpomalený při stahování programu ze Stahuj.cz byla rychlost jako obvykle. Na toto fórum jsem se nemohl dostat přes Mozillu ale přes Explorer to šlo. Soused má podobné problémy. Doufám, že to nebude tak hrozná závada a že nám někdo poradí co s tím. Jiří K.
jiří 455
Newbie
Newbie

Příspěvekod Mikin » 28 úno 2006 (úte), 20:54

Zkus přijít na příští valnou hromadu v roce 2007, třeba ti někdo poradí.
Mikin

Příspěvekod catman » 28 úno 2006 (úte), 21:04

souseda jsem na VH neviděl, potíže jsou mu jistě ukradené.
jak máš nastavený systém? DHCP nebo ručně nastaveny adresy a DNS ?
Jaké adresy má DNS? V okamžiku potíží - je dostupný i DNS server?
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Přemyslovice

Příspěvekod jiří 455 » 28 úno 2006 (úte), 21:33

Tady jsem to zkopíroval, doufám, že to můžu tak poslat
Prohledávací seznam přípon DNS. . : premyslovice-doktor.pvfr

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 2:

Přípona DNS podle připojení . . . : premyslovice-doktor.pvfr
Popis . . . . . . . . . . . . . . : OvisLink LFE-8139ATX Fas
dapter #2

Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 10.133.144.145
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.192
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.133.144.129
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 10.133.144.129
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.133.143.1
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 28. února 2006 20:03:19
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 28. února 2006 21:03:19

Jiří K.
jiří 455
Newbie
Newbie

Příspěvekod catman » 04 bře 2006 (sob), 7:42

Sobota 4.3. kolem 9.30 se bude pracovat na opravě bodu Doktor. Pomoc z řad místních je vítána.
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod kominek » 04 bře 2006 (sob), 13:59

Doufám že Vám někdo přišel pomoct.

Pokud ne - je to smutny ale v tomto případě možná způsobeny tím že dnes od rána net nejel tak jsme si to nestihli přečíst.
Osobně bych pomoci šel - ale o plánovaných opravách jsem se dozvěděl až teď (12:55) kdy už je opraveno...

Ještě bych se jen tak pro zajímavost chtěl zeptat v čem závada spočívala ?
kominek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod catman » 04 bře 2006 (sob), 14:15

no, zrovna ty na tu střechu vidíš z okna :-/

Závada byla způsobena vodou, která zetkla do antény neznámo jak :-(

Pomoct přišel Jirka Klapka a pan Střelec, patří jim dík. Za zorganizování opravy a zprovoznění AP jsem obdržel dost drsný telefonát od pana A. , který mě poslal někam, že pomáhat nepůjde, protože není ničí otrok. Na jeho nadaávky jsem musel reagovat jen zavěšením telefonu, protože s hulváty nemusím před obědem promrzlý komunikovat :-( . Pokud není spokojen, jistě rád skončí u toho svého Telecomu :-/ .
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod kominek » 04 bře 2006 (sob), 15:15

Jen tak mimoskokem - "zrovna já" na vidím z okna na Růžov nikoli na doktora ... :-)

Obrázek

Co se týká pana A**** - ten ať si svoje nadávky strčí do někam a net si nechá zavést třeba přes dial-up 56kb od TeteKomunistu ....

Co se týká lidí z Přemyslovic co by si to měli vzít na starost - klidně bych do toho dávno šel, ale jak říkám 80% času jsem mimo Přemyslovice takže bych asi moc nepomohl. Pokud si myslíte opak, tak se mnou můžete počítat.
jak jsem psal do 2. fóra, zkusím si promluvit s několika lidma co tomuhle rozumí a byly by ochotní si to vzít na triko.

Myslím že ani jednu stranu nebaví se tu na fóru pořád hádat a vzájemně si nadávat ... je na čase to začít z naší strany řešit ...
kominek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod lyon667 » 04 bře 2006 (sob), 15:19

Muze vas byt samozrejme vic, nemusis mezi nimi chybet.
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod solo » 04 bře 2006 (sob), 20:20

Nevím co si o tom mám myslet.Skoro týden nejelo AP doktor,a nikomu to zjevně nevadilo na tolik,aby se šel někam zeptat nebo proto něco udělal.Jen letmo jsem zjišťoval informovanost připojených na free net,a zjištění bylo šokující!!!! Většina si myslí že užívají komerční firmu poskytující internetovou službu s veškerými garancemi a samozřejmě i okamžitými opravami nejlépe do "IHNED". Nemám jim to za zlé,protože 70%lidí nevědělo že nějaký pvfree net existuje. Je na čase s tím něco dělat.
solo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod lyon667 » 04 bře 2006 (sob), 21:09

Muzes priblizit, na jakem vzorku obyvatelstva ajakym zpusobem jsi to zjistoval? Vsichni pripojeni byli informovani o zpusobu pripojeni, o existenci sdruzeni i o tom, ze maji pravidelne sledovat stranku APcka, kde se prubezne dozvi potrebne informace. Pochopil bych, kdyby na tut stranku zapomneli, ale firma?? To ani nectou maily? Nevyplnovali snad prihlasku do sdruzeni nebo co?? :(
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod catman » 04 bře 2006 (sob), 21:47

lyon667 píše:Vsichni pripojeni byli informovani o zpusobu pripojeni, o existenci sdruzeni i o tom, ze maji pravidelne sledovat stranku APcka, kde se prubezne dozvi potrebne informace.(

ano ano..při nstalacích každý dostal nastavenou domovskou stránku právě tu stránku na AP Globus http://10.133.143.1 , kde jsou nějaké základní informace a každý byl poučen, kdo a co jsme a co se očekává od členů.

Určitě bude třeba svolat uživatele např. do sokolovny a tam si docela vážně promluvit o současném stavu a budoucnosti.
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod Jana » 04 bře 2006 (sob), 21:59

"Nevím co si o tom mám myslet.Skoro týden nejelo AP doktor,a nikomu to zjevně nevadilo na tolik,aby se šel někam zeptat nebo proto něco udělal."

No, mně to teda trochu vadilo, psala jsem do fóra a taky jsem se byla zeptat na Obci starostu-i ohledně dalšího bodu na kostele. Bylo mi však sděleno, že problém je v podstatě u nás doma, že máme se sousedama blízko sebe anténu...že v Přemkách je vůbec moc antén...oponovala jsem,že to nejde spoustě lidem, nějak jsem nepořídila, protože na řadovkách/globus/ to jde prý bez problémů. Takže jsem pak pomalu ani nevěděla, čí jsem:-(
Snažím se každému, s kým mluvím říct, jak to s pvfreenetem je, protože fakt spousta lidí očekává a myslí si, že má službu se vším všudy, jak píše solo. Nevím proč, ale možná to chtělo víc zdůraznit a vysvětlit o co jde ještě před zahájením celé akce v Přemkách. Ale bohužel se toho žádný fundovaný Přemyslák neujal. Spousta lidí se dověděla, že nemá kompletní služby až net měla.
Doufám,že počáteční problémy už konečně pominou a bude vše mnohem lepší :-)
A hlavně doufám,že se naučíme komunikovat!
:lol:
Jana

Příspěvekod Jana » 04 bře 2006 (sob), 22:02

"Určitě bude třeba svolat uživatele např. do sokolovny a tam si docela vážně promluvit o současném stavu a budoucnosti."

Výborný nápad...tak nějak jsem to myslela.
Jana

Příspěvekod Jana » 04 bře 2006 (sob), 22:05

Jo, jen nevím,zda to někdo zorganizuje. Můžu nějak pomoct ? Možná by mi tohle šlo líp jak řešení problémů s PC a sítí... :P
Jana

Další

Zpět na 143,144,145, 95 -Přemyslovice