Internetová brána Kostelecká

Jak se dostat k internetu v síti PVFree.net

Příspěvekod catman » 01 říj 2005 (sob), 22:42

ne!
navýšení je důsledkem nárůstu počtu členů a ne proto, že bychom chtěli nějaké služby rozšířit
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod neighbour » 01 říj 2005 (sob), 22:50

kdy bude spusten provoz? nebylo by lepsi zprovoznit novou iGW treba na opacnem konci mesta - zda se mi, ze je iGW kostelecka uz pomerne zahlcena a pozadavky zpracovava pomalu, ostatne viz:
lyon667 píše:Take se mi zda, ze rychlost pri stahovani neceho obcas neodpovida sviznosti inetu - jakoby rychlost streamu byla dostacujici, ale nez se navaze spojeni, chvili to trva, coz ma za nasledek zpomaleni prave prohlizeni webu, kde se nacita mnozstvi malych souboru.

nebo je chyba v necem jinem?
neighbour

Příspěvekod morpheus » 02 říj 2005 (ned), 0:24

catman píše:pomalost je asi fuckt způsobena provozem. Měřil jsem ráno : Obrázek

muzu potvrdit, ze v seloutkach je to zpusobeno provozem - vytizenim site (potazmo neprilis kavlitnim spojem sel-dom-mor), v zavislosti na dobe pripojeni je spojeni do vnitrni site ci internetu svizne / ppoommaallee
morpheus
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

128 kbit?

Příspěvekod fajer » 02 říj 2005 (ned), 12:23

http://proxy.pvfree.net/traffic.html

tech 128 kbit uz bude nastalo?? nebo jen nejaky test?
fajer

Re: 128 kbit?

Příspěvekod neighbour » 02 říj 2005 (ned), 12:31

fajer píše:http://proxy.pvfree.net/traffic.html

no, to by me taky zajimalo; kdyz se kupuje vetsi konektivita tak se snizi rychlost :?:
neighbour

Příspěvekod ondrag » 02 říj 2005 (ned), 12:44

neighbour píše:
fajer píše:http://proxy.pvfree.net/traffic.html

no, to by me taky zajimalo; kdyz se kupuje vetsi konektivita tak se snizi rychlost :?:

Oba se díváte špatně, já tam vidím 5000kbit ;)
ondrag
Člen rady a skupiny správců

Příspěvekod fajer » 02 říj 2005 (ned), 12:47

ondrag píše:Oba se díváte špatně, já tam vidím 5000kbit ;)

Ironie :)
Takze to znamena ze tam bude stale 128???
fajer

128 kbit

Příspěvekod fajer » 02 říj 2005 (ned), 12:55

Nebo je to snad snaha donutit co nejvice lidi k pracem na vysilacich a pod. ? Me osobne by to problem nedelalo, ale nedokazu si predstavit 200 nebo 250 lidi na jedne montazi. To bysme potom mohli udelat hada a posilat si po nem treba sroubovak :p

Prosim o vysvetleni situace. 128 kbit je opravdu krize
fajer

Příspěvekod qwerty » 02 říj 2005 (ned), 13:19

Rychlost stahování dat:
14.4 KB/sec
Rychlost připojení k Internetu:
115.5 Kbps

Hmm super, jednim slovem vynikajici. Takze pokud je nekdo v praci furt jako ja a nema bohuzel cas na pomoc na siti tak to s prominuti obsere.
Uz se tesim az kazdej zacne psat, ze sem se pripojovat nemusel atd.
Tak jen do mne, už se nemůžu dočkat
qwerty

Příspěvekod catman » 02 říj 2005 (ned), 13:22

to není o donucování...práce pro sdružení je dobrovolná. Ale jistě ti potvrdí ti, co neslibujou a nebrblou a nesedí jen u inetu a neposílají hovadiny do virtuální hospody, že na střechách se schází dobrá parta, užije se fůra srandy a lidi se občas taky něco nového naučí a taky si začnou vážit práce jiných. To proto, že vidí, že ty body nejsou výsledkem otočení prstýnkem (Arabela ), ale že za tím jsou hodiny práce.

Výše uvedené reakce jsou jen důsledkem toho, že autoři přišli k hotovému, nepřiložili a nejspíše ani nepřiloží nikdy ruku k dílu :-( .

200 lidí na střeše nikdy nebude, toho se nebojím, ale dokážu si představit 3-4 samostatné party, kdy by jedni třeba dělali zámečnické práce ( stožáry, výložníky, konzole...) další by dělali elektriku ( bedna, přívod napájení s jištěním a měřením ) anténáři ( výroba štěrbin, osazení antén, bleskojistek, kabely, konektory ) a nakonec by přišel jen správce s pomocníkem, osadil by PC, připojil pigtaily a dosměroval antény. V každé partě stačí 3-5 lidí a může to klapat jak hodinky. Dílčí úkoly zaberou málo času a klidně se dá máknout i v podvečer uprostřed týdne, sobota to nutně být nemusí.
P.S. jakou rychlost by sis představoval za 160Kč ? za ISDN (64-128kbps) se platí od 500 nahoru. Kolik se platí u ISP taky víme..... Tam je to bezpracně a s telefonem, kde někomu můžeš nadávat.
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod ondrag » 02 říj 2005 (ned), 13:50

qwerty píše: Takze pokud je nekdo v praci furt jako ja a nema bohuzel cas na pomoc na siti tak to s prominuti obsere.

Moment, a teď děláš co? Sedíš u bedny a nudíš se, že? Takže nejsi v práci furt!
... můžeš klidně připravovat na PC projekty, vést administrativu....
ondrag

Příspěvekod ondrag » 02 říj 2005 (ned), 13:53

fajer píše:nebo jen nejaky test?

... v principu. Myslel jsem, že všichni umřeli a PC stahují naprázdno. Je rozdělané spousta práce a nikdo se neobtěžoval ani ozvat!

Na navyšování jsme se měli vy**** už víc jak před rokem. Jistě by nám pořád stačilo 128kbit na bráně. Zajímavé, že tehdy bylo víc zájmu
ondrag

Příspěvekod qwerty » 02 říj 2005 (ned), 19:27

ANO omlouvam se vsem ktere jsem urazil, kdyz jsem se dovolil ohradit proti omezeni rychlost, jsem ten nejvetsi lenoch na svete, kterej zadarmo nehne ani prstem.
PS: Problem je u mne spis v tom ze jsem totalni a naprosta lama, ktera vystavbe site nerozumi, hardware je pro mne spanelska vesnice a Linux sem videl asi dvakrat :?
qwerty

Příspěvekod catman » 02 říj 2005 (ned), 19:32

výmluvy....výmluvy....výmluvy....
mnohokrát zde bylo řečeno a napsáno, že nehledáme odborníky na Linux či sítě. Udržíš v ruce vrtačku? Uneseš klubko kabelu? Dokážeš na držák přišroubovat anténu? Umíš zašroubovat pár šroubů ? Dokážeš protáhnout kabel dírou?

Ano??? - pak jsi ten správný člověk, který může pomoci. Chybí jediné - CHTÍT pomoci !
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod neighbour » 02 říj 2005 (ned), 20:40

ridi omezeni rychlosti internetu "obycejnych" clenu nejaky organ sdruzeni nebo to prpinaj spravci jak se jim to zrovna hodi?

pri zvetseni celkove rychlosti se snizi rychlost pro jednoho clena.... :?: :?: :?:
neighbour

PředchozíDalší

Zpět na Základní informace o internetu