Přenosová rychlost v síti

x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
x
Pravidla fóra
x
x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
Mnoho informací naleznete na webu http://www.pvfree.net
x
x

Přenosová rychlost v síti

Příspěvekod honza 2 » 16 říj 2004 (sob), 22:39

Je mnoho různých možností pro využití sítě ale asi všechno záleží na její rychlosti.Jakou rychlost má PVFree.net?Dá se použít pro kvalitní telefonování v síti a co přenos videa buď z dig.videokamery nebo dig.satelitní televize live?Je v PVFree netu zaveden telefon a když ano je někde seznam čísel?
honza 2

Příspěvekod catman » 16 říj 2004 (sob), 22:58

především je zavedeno pravidlo slušnosti, že každý přispěvatel se zaregistruje a uvede alespoň základní údaje o sobě....
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod yenik » 17 říj 2004 (ned), 9:48

Detaily k této oblasti bys měl najít v tomto fóru v sekci Služby sítě. Konkrétně k otázkám, pokud vím...

Rychlost (maximální rychlost/reálný využitelný datový tok / spolehlivost)

Současnost
Rychlé buňky (LAN)......... 100 Mbps / 20-40 Mbps / vysoká
WiFi linky/oblasti.............. 11 Mbps / 4 - ? Mbps / nízká

Blízká budoucnost
Ronja............................. 10 Mbps / 6 Mbps full duplex / vysoká

Vzdálenější budoucnost
optické vláknové linky..... 10-100 Mbps / 6-100 Mbps / vysoká

Telefon
Lze používat aplikaci TeamSpeak, podle konektivity do inetu také Skype. (Zkoušel to teď v poslední době někdo přes iGW Catman?)

Můžeme se také pokusit oslovit Fayn, konkrétní zkušenosti mají kamarádi v www.czela.net

Streamované video
Je možné pouze v segmentech s rychlostí 100 Mbps, praktické zkušenosti má z kolejí Strahov Radek S. (lyon667)

Bylo by dobré, kdyby se pro telefonovací aplikace (stejně tak pro video) někdo (třeba ty) nadchnul, specializoval se na tuto konkrétní problematiku a technicky a propagací si to vzal "na starosti". Je to, jak je známo, aplikační vrstva modelu ISO/OSI. Většina našich aktivních lidí se teď totiž zabývá především vrstvami nižší hierarchické úrovně...

Byl by to takový náš technický garant "Telefonista". Neformálně již byl na poslední valné hromadě vyhlášen konkurz na technického garanta "Měřič". Být technickým garantem bude mít nějaké konkrétní výhody, např. menší příspěvek nebo podobně uchopitelná výhoda, vždy na principu "něco za něco".

PS.
Anonymita tady asi nevadí, honza 2 se asi nestihl přihlásit nebo zaregistrovat.
yenik

Příspěvekod lyon667 » 17 říj 2004 (ned), 10:55

Streamovane video v DV kvalite (napr digitalni televize) potrebuje 100Mbit LAN segenty, nizsikvalita si samozrejme zada mene, pro videotelefonii staci zpravidla nejakych 200 kbps, radeji vic a predevsim neucpane paterni linky kvuli odezve a ztrate paketu.

Yenik: 10 Mbit na optice? Ty jsi barbar....

Jinak uzivatel Honza 2 by se , vzhledem k mnozstvi prispevku zaregistrovat mohl, minimalne proto, aby psal prispevky tam kam opravdu patri a nepatlal vse do teto sekce.
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

omluva

Příspěvekod honza 2 » 17 říj 2004 (ned), 12:16

Omlouvám se,že jsem psal dotazy kam jsem neměl.Po připojení k PVFree.netu jsem vyplnil přihlášku a odeslal ale bez dig.podpisu takže k registraci nestačí a chtěl jsem hned doručit papírovou formu ale bohužel zrovna došla barva v tiskárně. Vše dnes napravím.Prosím smažte moje dotazy.Díky.Honza 2
honza 2

Příspěvekod catman » 17 říj 2004 (ned), 12:57

pokud jsi se registroval, klikni na tlačítko Přihlásit vpravo nahoře a použij svoje jméno a heslo, které jsi zadal při registraci
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod Pafka » 17 říj 2004 (ned), 13:11

Na to aby jsi mohl být registrovaný ve fóru nemusíš být členem sdružení. Takových tu je - viď Kongu!

ke streamování - má to smysl tak od 500kbps víš, jinak to stojí za ... nic. Čili zatím na ethernetu. Mně se osvědčila platforma Real video (njn, i Linuxáci se chtějí koukat ;-))

TeamSpeak - ten běží (a občas taky stojí) na 10.133.11.3 - přes den tam většinou nikdo není, ale kolem 6. se tu scházejí CSkaři

btw už se moc těším na tu "Vzdálenější budoucnost - optické vláknové linky"
Pafka

Zpět na Otázky a odpovědi - NEAKTUALNI-UZAMČENO !!