Výroba pigtailů a koaxiálních propojení - pájení

Příspěvekod Galileo » 12 dub 2008 (sob), 19:21

Páteční akce se myslím zdařila. Jediná škoda je, že nakonec přišlo málo lidí. Jarda má hodně praktických zkuseností a i s teorií nebyl k zastavení. :)
Myslím, že udělat dobře konektor by měl umět ve sdružení každý a překvapuje mě, že tak málo lidí projevilo zájem.
Nakonec jsme s mahudem dělali pigtaily pro Manhardovu. Pokoušeli jsme se je dělat "catmanovým" způsobem. Velký N-male šel ztuha, ale nakonec se podařil. Ale malý R-SMA s kabelem RF240, který má dost tuhou izolaci, opravdu nejde. Při větší síle se už vytlačoval vnitřní teflon, což by znehodnotilo samotný konektor. Mě se to podařilo jen s ponecháním vnější izolace na jedné polovině, kdy šla trubička nasunout rozumnou silou a zpevnění zakrimpování bylo značné.
Galileo
Člen skupiny správců sítě
Člen skupiny správců sítě

Příspěvekod mahud » 12 dub 2008 (sob), 22:22

Galileo píše: ...... Ale malý R-SMA s kabelem RF240, který má dost tuhou izolaci, opravdu nejde. Při větší síle se už vytlačoval vnitřní teflon, což by znehodnotilo samotný konektor. ......

Pravdu díš. Velký N-male jde při troše pečlivosti, šikovnosti a přiměřenou silou "catmanovým" způsobem dobře. Malý konektor R-SMA s kabelem RF240 jde bídně. I přes to že jsem rozložil pravidelně pletené stínění kolem patice a vše před nasunutím trubičky "učesal" tak jsem vtlačil vnitřní teflon do konektoru takže nešel použít. Možná to chce trochu cviku, získat "grif" či co, nebo je to rukama :?: Třeba by nebylo špatné to před nasunutím trubičky krapet ohřát horkovzdušnou pistolí.

Dík za pomoc, přišla v pravý čas už jsem z toho "R-SMA" šedivěl. Dnes ráno jsme s Tomrem pigtaily na Manhardovu namontovali.
mahud
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod catman » 12 dub 2008 (sob), 22:57

budto je to nějakým kouzlem nebo ty včerejší konektory jsou zmetky, ale - pigtailů jsem udělal jistě víc jak stovku, konektory jsem zničil snad 3 a všechny jsou udělány stejně.
Zkusím se na to podívat a případně popsat technologii, snad to do konce měsíce stihnu.
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod radekpv » 14 dub 2008 (pon), 9:56

Jestli můžu s troškou do mlýna, tak:
nasadím trubičku, naříznu vnější izolaci na dvou místech, ohrnu dozadu, připájím špičku, nasadím konektor pod stínění, vrátím izolaci na své místo, opřu konektor o pevnou podložku a trubičku nasunu pomocí krimpovacích kleští - kousek izolace vyjede ven, ten odříznu a pak zamáčknu trubičku.
radekpv

Příspěvekod catman » 14 dub 2008 (pon), 11:10

radekpv píše:Jestli můžu s troškou do mlýna, tak:
nasadím trubičku, naříznu vnější izolaci na dvou místech, ohrnu dozadu, připájím špičku, nasadím konektor pod stínění, vrátím izolaci na své místo, opřu konektor o pevnou podložku a trubičku nasunu pomocí krimpovacích kleští - kousek izolace vyjede ven, ten odříznu a pak zamáčknu trubičku.

ano - toto je přesný popis a ostatní bylo řečeno výše
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod » 14 dub 2008 (pon), 11:23

catman píše:
radekpv píše:Jestli můžu s troškou do mlýna, tak:

ano - toto je přesný popis a ostatní bylo řečeno výše

tak to taky delavam ale i pavel se presvedcil ze to nekdy nende viz. mandhardova
Diskutér
Diskutér

Příspěvekod To-mr » 14 dub 2008 (pon), 15:48

Galileo píše:Páteční akce se myslím zdařila. Jediná škoda je, že nakonec přišlo málo lidí.

Je mi líto, sám jsem se chtěl stavit, ale nepočítal jsme že napájení jednoho konektoru na střeše zabere tři hodiny, tak se omlouvám že jsme něco vymyslel a nakonec sám nedorazil. V onen den jsem stihl dvě privátní školení najednou.
To-mr
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod mahud » 14 dub 2008 (pon), 17:10

radekpv píše:Jestli můžu s troškou do mlýna, tak: .......

Souhlas u N-male při výše popsaném postupu není problém. Snad bych jen dodal že pletené stínění rovnoměrně rozprostřu před vrácením izolace.

Ale:
radekpv píše:..... opřu konektor o pevnou podložku a trubičku nasunu pomocí krimpovacích kleští ........

při tomto kroku mě u konektoru R-SMA a kabelem RF240 vjela teflonová izolace do konektoru a konektor byl na vyhození. :?

tomr píše: .....onen den jsem stihl dvě privátní školení najednou.

A to "školení" na střeše jsi zvládl na výbornou. :D
mahud
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod radekpv » 14 dub 2008 (pon), 20:11

mahud píše: Ale:
radekpv píše:..... opřu konektor o pevnou podložku a trubičku nasunu pomocí krimpovacích kleští ........

při tomto kroku mě u konektoru R-SMA a kabelem RF240 vjela teflonová izolace do konektoru a konektor byl na vyhození. :?

Vzhledem k tomu, že v tomto kroku by měl být konektor komplet sestavený a pohybovat by se měla jen trubička, tak je to divný.
POkud teda "teflonovou izolací" míníš ten kroužek, kterým prochází špička konektoru
radekpv

Příspěvekod mahud » 14 dub 2008 (pon), 20:20

radekpv píše: ...... POkud teda "teflonovou izolací" míníš ten kroužek, kterým prochází špička konektoru

Jo, izolace kterou prochází špička konektoru. Zda se jedná o teflonový kroužek nebo váleček to jsem nezkoumal.
mahud
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

Příspěvekod slavmi » 15 dub 2008 (úte), 14:22

děkuju moc bylo to poučné o pigtailech už teďka vím rozhodně víc než kdykoliv před tím ... Výklad byl opravdu obsažný a to včetně pojmů, které mi jako lajkovi nic neříkali takže DĚKUJI :)
slavmi

Re: Výroba pigtailů a koaxiálních propojení - pájení

Příspěvekod Rybiska » 26 úno 2009 (čtv), 11:09

takovéto školeníčko bych si taky rád zkusil, bohužel jsem však během konnání byl v práci nedalo by se domluvit jeste nejaký termín na tento rok? (zkusil bych si popř. vyřídit volno)
Rybiska
Newbie
Newbie

Příspěvekod To-mr » 26 úno 2009 (čtv), 11:53

Pokud to někdo s přístupem do klubovny a skladu dovolí tak si myslím že není problém. Jen nevím zda jsou ješte potřeba :-)
To-mr
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod pupek » 02 čer 2009 (úte), 19:32

Opravil by mi prosím někdo schopný a ochotný můj pigtail? Koncovka zůstala na anténě a koax mi visí ze střechy. S kupovaným pigtailem běžné. Kamkoliv přijedu. Nebo je možné pigtail zhruba 2m zakoupit na klubovně? Spěchá….
pupek
Newbie
Newbie

Příspěvekod bazypv » 02 čer 2009 (úte), 23:21

Jsem schopen ti vyrobit nový.
V PV budu, ale až o víkendu.
Pokud se ti to nepodaří vyřešit dříve jinak, ozvi mi do SZ.

Mimochodem to asi do vlákna "Vzdělání" nepatří :wink: .
bazypv
Diskutér
Diskutér

PředchozíDalší

Zpět na Vzdělávání