Víte co?? Jděte se bodnout.

Diskuze na témata, která se přelévají od někud někam a nelze je uchopit jednoznačným názvem.
Pravidla fóra
Toto forum je sice virtuální hospoda, ale tak jako v té skutečné nemůžeš vypouštět z úst cokoliv, neb bys přes ně dostal, tak i zde nemůžeš plácat cokoliv.
Za urážlivé, vulgární, politické, rasistické či xenofobní příspěvky přijde nepochybně reakce adminů = smazání příspěvku nebo i smazání tvého přístupu na fórum.
Na takové plkání si najdi jiný prostor a duše. které jsou tomu nakloněny - např. http://www.dfens-cz.com
Hranici, kde končí humor, dokáže jistě rozumný člověk rozpoznat.

Chodíte bezplatně darovat krev/plasmu??

Ano, pravidelně.
2
13%
Ano, občas.
3
20%
Ne, nemohu.
6
40%
Ne, ale chodil jsem.
1
7%
Ne, nemám zájem.
2
13%
Ne, ale uvažuji.
1
7%

Celkem hlasů : 15

Víte co?? Jděte se bodnout.

Příspěvekod To-mr » 12 úno 2009 (čtv), 12:14

Obrázek

http://www.abclinuxu.cz/clanky/ruzne/jdi-se-bodnout-a-vyhraj

Bez urážky :-D, ale bylo by na čase.

Klidně si zde můžete na toto téma rozvynout diskuzi a zdělit své zážitky a dojmy :- )

(za chibi v textu ručím)
Naposledy upravil To-mr dne 13 úno 2009 (pát), 18:45, celkově upraveno 1
To-mr
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Re: Vít co?? Jděte se bodnout.

Příspěvekod ka-spel » 12 úno 2009 (čtv), 17:01

Dával bych i krev, ale díky mononukleoze nemůžu. Zase díky ní jsem měl modrou. :D
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod morpheus » 12 úno 2009 (čtv), 17:53

VÝMLUVA 8)

Sam jsem si mono prosel, takze o onemocneni neco vim. Protilatky proti EB viru mame v krvi skoro vsichni. Jen ne kazdy mel pri onemocneni typicke priznaky, ne kazdy skoncil ve spitale, hodne clenu sdruzeni prodelalo mononukleozu v detsvi a ani o tom nevi.

Ze stranek projektu Daruj krev (MZČR, ČČK)...
Kód: Vybrat vše
V minulosti jsem překonal mononukleózu, mohu se stát dárcem krve?

Ano. Darovat krev mohou i ti, kteří v minulosti překonali mononukleózu. To se samozřejmě nevztahuje na akutně nemocné. Dále pak nemohou darovat krev ti, kteří překonali mononukleózu v uplynulých 6 - 12 měsících a jsou dosud v rekonvalescenci.

Ze by v brnenske transfuzni stanici pri nemocnici Bohunice meli malo darcu mi neprislo, plna cekarna, vesmes mladi lide. Asi to bude kraj od kraje.

Samotne transfuzni stanice, ktere Vam krev zdarma odeberou ji mohou prodat jine nemocnici, takze urcite neni na miste odsuzovat ty, kteri si za odber krve nekde na privatni klinice nechaji zaplatit.
morpheus
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod catman » 12 úno 2009 (čtv), 17:55

Leta jsem chodil krvácet na zdejší hematologii. Když jsem zjišťoval, jak je to s dárci, zjistil jsem že v PV je dárců dostatek (situace asi 10let nazpět) a že naši krev dokonce prodávají i jinam - do OL a BM .
Ptal jsem se na doplňkové služby pro dárce - dárců je dostatek a nemusíme, jednoduše řečeno, "jim lízt do zadku" . Primářovi jsem říkal, že např. změření hladiny cholesterolu by ocenil každý dárce....odpověď už znáte :( .

Mám cca 48 odběrů bezplatně a chybí mi dva do zlaté plaekty Dr.Jánského. Když jsem dostal bronzovou, tak asi za měsíc pojišťovna vyhlásila nějakou výhodnou akci pro držitele plakety - pouze pro NOVÉ, já jsem ostrouhal. Když jsem dostal stříbrnou plaketu, tak akce před týdnem skončila. Kromě vitamínů jsem od našeho zdravotnictví nedostal nic. Díky poslední návštěvě jsem zjistil, že mám vysoký tlak a všechny léky musím doplácet...

Ať mi pan primář J.Š. i s celou transfuzkou vleze na záda :( Dělal jsem to léta nezištně, ale kšeftovat může se svojí krví ! Svoji univerzálku 0- dám už jen v případě potřeby v rodině
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod To-mr » 12 úno 2009 (čtv), 19:29

Wow, celkem zajímavé informace, možná by nebylo od věci přizvat výše zmiňované k diskuzi.
Jinak tak se mnou byl kamoš jako prvodárce a našli mu nějakou vadu na krevním oběhu, asi nic takovéhu netušil. S tím prodáváním mne to celkem šokovalo. Chápu to u plasmy když se z ní vyrábějí léky.

Ot: Já myslel že univerzálka je 0 bez RH faktoru a ne 0-.
To-mr
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Příspěvekod Kvicala.R » 12 úno 2009 (čtv), 19:51

To-mr píše: Já myslel že univerzálka je 0 bez RH faktoru a ne 0-.

Každá skupina má ještě RH faktor :)
Hezky je to shrnuto zde
Universální dárce je právě 0/Rh-, jako příjemce to má ovšem těžší, tak
si říkám, proč musím mít tu smůlu zase já :evil:
Kvicala.R
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod Badla » 12 úno 2009 (čtv), 22:50

Kvicala.R píše:Universální dárce je právě 0/Rh-, jako příjemce to má ovšem těžší, tak
si říkám, proč musím mít tu smůlu zase já :evil:

dtto, nejvzacnejsi pro darovany, problem v pripade vlastni potreby... ale bohuzel mam castecne kvuli dedicnym znakum, castecne kvuli prodelane zloutence v mladi zvysene jaterni testy a tudiz jsem jako darce nevhodny... pokousel jsem se v obdobi mych 18-25 let darovat cca 4x a pokazde mi bylo dodatecne sdeleno, ze mou krev bohuzel nemohli zpracovat... na poslednim korespondaku byl jeste dovetek, ze z duvodu opakovaneho vyskytu problemu, jiz nemam nikdy chodit... trochu me to prekvapilo, takto ostry ton.. prece nemohli vedet, co mi presne je, aby me nadobro odmitli.... natolik me tato arogance prekvapila, ze me od dalsich pokusu v pozdejsim veku nadobro odradila :(
Badla
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod morpheus » 12 úno 2009 (čtv), 23:17

Kvicala.R píše:Hezky je to shrnuto zde

Výskyt krevních skupin u bělochů Rh+ 85% Rh- 15 %
...vymenim svoji A- za A+. Nabidnete :D
morpheus
Kontrolor sdružení
Kontrolor sdružení

Příspěvekod To-mr » 13 úno 2009 (pát), 14:50

catman píše:Ptal jsem se na doplňkové služby pro dárce - dárců je dostatek a nemusíme, jednoduše řečeno, "jim lízt do zadku" . Primářovi jsem říkal, že např. změření hladiny cholesterolu by ocenil každý dárce....odpověď už znáte :( .

Ať mi pan primář J.Š. i s celou transfuzkou vleze na záda :( Dělal jsem to léta nezištně, ale kšeftovat může se svojí krví ! Svoji univerzálku 0- dám už jen v případě potřeby v rodině

Hi, zrovna jsem byl nějak v kontaktu s nempv a tak jsem se při řeči i zeptal na výše podané téma

Kód: Vybrat vše

Dobrý den ,
vyšetření na cholesterol nepatří k vyšetřením požadovaným k zajištění bezpečnosti podávaných krví , proto se nevyšetřuje a transfuzní stanice  nemůže jejich vyšetření po laboratoři  ve zpracovatelském centru požadovat.   Krev a transfuzní přípravky nesmějí být předmětrem obchodu a zisku - stanoveno zákonem.

J.Š.
-----Original Message-----
From: Tomáš Mrázek [mailto:5time@seznam.cz]
Sent: Friday, February 13, 2009 12:22 PM
To: MUDr. Jiří Šlézar
Subject: OdpověďRE: OdpověďRE: www.nempv.cz - napište nám

Dobrý den, a ještě jedna otázka, je možné při odběru krve zažádat o bezplatné změření hladiny cholesterolu??? A také jsem slyšel že s darovanou krev prodáváte, nevím co je na tom pravda.

Tak asi k tématu :-)
To-mr
Aktivně činný freeneťák
Aktivně činný freeneťák

Zpět na Virtuální Hospoda