Připojení uživatelky k PVFREE

x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
x
Pravidla fóra
x
x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
Mnoho informací naleznete na webu http://www.pvfree.net
x
x

Připojení uživatelky k PVFREE

Příspěvekod webman » 03 kvě 2005 (úte), 19:11

Kamarádka - Petra Ošťádalová -mě požádala o připojení k intrenetu. Bydlí na začátku fanderlíkovy ulice, signáll tam má pouze pvfree - bod kostelecka.
Naistaloval sem ji zarizeni a vyplnili jsme prihlasku do sdruzeni. Tu poslala ale dodnes ji nepřišla výzva k uhrazení vstupního poplatku.

Rád bych věděl jak přesně postupovat ve snaze o připojení do této sítě, při úhradě vstupního polatku a při dojednání konektivity od poskytovatele internetu.

z fóra jsem toho moc nepochopil, je tu mooc zmatené...

děkuji
webman

Příspěvekod catman » 03 kvě 2005 (úte), 19:47

stačí číst na webu www.pvfree.net odkaz DOPORUČENÉ ČTENÍ . V sekci LIDÉ zjistí, zda je členem, či nikoliv. Při platbách je potřebné postupovat podle postupů uvedených v Doporučeném čtení ....
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod romanmil » 03 kvě 2005 (úte), 21:44

a neplatí se POPLATKY, ale PŘÍSPĚVKY
romanmil
Diskutér
Diskutér

Příspěvekod webman » 05 kvě 2005 (čtv), 10:40

asi jsem to nepochopil..
mám tady pár začátečnických otázek:
1. každý kdo se chce připojit k síti se musí stát členem sdružení?
2. jak poznám jak zaplatit vstupní příspěvek, když mi žádné členské číslo nebylo přiděleno?
3. kdo přidělí IP adresu?
4. Při zájmu o připjení k internetu v pvfree síti kontaktovat poskytovatele nebo pvfree?

díky za informace, doufám že mi alespoň toto můžete zodpovědět.
webman

Příspěvekod lyon667 » 05 kvě 2005 (čtv), 10:46

Ehm:

webman píše:asi jsem to nepochopil..
mám tady pár začátečnických otázek:
1. každý kdo se chce připojit k síti se musí stát členem sdružení?

http://www.pvfree.net/faq/postuppripojeni.html
http://www.pvfree.net/forum/viewtopic.php?t=247

webman píše:2. jak poznám jak zaplatit vstupní příspěvek, když mi žádné členské číslo nebylo přiděleno?

http://www.pvfree.net/faq/postupinformaci.html

webman píše:3. kdo přidělí IP adresu?

http://www.pvfree.net/faq/postupinformaci.html

webman píše:4. Při zájmu o připjení k internetu v pvfree síti kontaktovat poskytovatele nebo pvfree?

http://www.pvfree.net/faq/chciinet.html
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod webman » 05 kvě 2005 (čtv), 20:10

ok. moc diky.
jeste 2 veci:

dhcp se tam jaksi nechyta - je tam edimax 7207apb v klientmodu a ten pokud vim nepropousti mac adresy ven. takze staticka bude asi potreba a taky kvuli internetu.

Pokud chce tato uzivatelka internet od poskytovatele (winsoft nebo erkor), musí také platit příspěvky na konektivitu (160kc,-) ??

Vyzva uz prisla, nepise se tam ale nic o vstupnim prispevku. Takze ten proste poslat na stejny ucet se stejnym var. symbolem??

diky
webman

Příspěvekod romanmil » 05 kvě 2005 (čtv), 22:08

opět stačí jen číst, nebo hned nahoře je kouzelné tlačítko HLEDAT. Měsíční příspěvek = 100 inet + 60 síť pvfree

Vstupní příspěvek = na konci VS 10
měsíční příspěve = na konci VS 20

např. 1234050410 (1234 = UID, 0504 = rok a měsíc, 10 = vstupní přísp.)

Opravdu stačí jen číst
romanmil
Diskutér
Diskutér

Příspěvekod catman » 05 kvě 2005 (čtv), 22:13

bude-li Váš signál v přiměřené síle, dostanete přidělenu statickou adresu. Zařízení Edimax nedisponují možností regulovat výkon a pokud budete mmoc silní signálem a nesnížíte ho, nemůžeme připojení povolit.
Na webu o tom píšeme... :?

Co se týče vstupního příspěvku: četl jsete Finanční řád? Nebo fórum ?
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Příspěvekod webman » 06 kvě 2005 (pát), 17:50

je tam jen 2dB antenka, takze vykon bude max. 19dB. je to vzdusnou carou 100-150m.

něco málo jsem tady četl ale nemám čas pročítat celý fórum...
webman

Příspěvekod ondrag » 06 kvě 2005 (pát), 19:44

webman píše:je tam jen 2dB antenka, takze vykon bude max. 19dB. je to vzdusnou carou 100-150m.

Hmm, to potom bude hodně mizerný spoj. "Vajglpendrek" je určen do 20m v místnosti. Na klienta je nutná směrová anténa a regulace výkonu. (Edimax je sice v naší zemi zakoupit, ale vlastně se nesmí zapnout)
webman píše:něco málo jsem tady četl ale nemám čas pročítat celý fórum...

Stačí si přečíst stanovy (a ostatní dokumenty) a doporučené čtení.
ondrag
Člen rady a skupiny správců

Příspěvekod ka-spel » 06 kvě 2005 (pát), 20:42

ondrag píše:"Vajglpendrek" je určen do 20m v místnosti. Na klienta je nutná směrová anténa a regulace výkonu. (Edimax je sice v naší zemi zakoupit, ale vlastně se nesmí zapnout)

vajglpendrek znám. :lol: U Asuse byl asi ziskovější. :lol:

Pokud tam není regulace. Jde to srazit nějakým útlumovým článkem? Třeba pár metrů mizerného kabelu.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod ondrag » 06 kvě 2005 (pát), 21:04

ka-spel píše:vajglpendrek znám. :lol: U Asuse byl asi ziskovější. :lol:

U tebe to byl tzv. zázračný spoj, který ti přestal fungovat, když jsi s Asusem pohnul o 5mm... ;)

ka-spel píše:Jde to srazit nějakým útlumovým článkem?

Ano, třeba http://www.inwifi.cz/eshop/index.php?go ... t=3&sub=32 (nevím jestli při pohledu na ceny si budu chtít koupit wifi bez regulace ;) )
ka-spel píše:Třeba pár metrů mizerného kabelu.

Jo, tím sice srazíš vysílací výkon, ale taky příjmaný signál a zase máš mizernou linku :?

Rádia bez regulace výkonu lze použít opravdu jen v místnosti na krátkou vzdálenost a to jen a pouze s anténou dodávanou výrobcem...

Navíc Edimax je paradoxně dražší než třeba Ovislink, který regulaci má. :shock: (Řekl bych, že se finančně vyplatí sledovat konferenci...)
ondrag

Příspěvekod webman » 06 kvě 2005 (pát), 21:34

a) vagl funguje i na 1km přes město. vyzkoušeno (netvrdím že to používám)
b) ovis je taky pěkná mrcha. k provedení resetu nastavení člověk potřebuje doslova železný nervy. A občas se za provozu kouše. Vlastně často. Už jsem na dvou takovejch musel flashnou a přenastavit firmware. Ne každý obyčejný user si s tím může poradit. Edimax je podle mě podstatně stabilnější neš ovis s originálním fw.
c) i když ten spoj nebude zrovna extra, na internet to bohatě stačí....
d) možná je to jen 50m
webman

Příspěvekod ka-spel » 06 kvě 2005 (pát), 21:56

ondrag píše:U tebe to byl tzv. zázračný spoj, který ti přestal fungovat, když jsi s Asusem pohnul o 5mm... ;)

To je fakt. Jak manželka začala uklízet a pohla s ním, tak bylo po signálu. Větší vliv však měla námraza mezi skly.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod catman » 06 kvě 2005 (pát), 22:52

webman píše:a) vagl funguje i na 1km přes město. vyzkoušeno (netvrdím že to používám)
b) ovis je taky pěkná mrcha. k provedení resetu nastavení člověk potřebuje doslova železný nervy. A občas se za provozu kouše. Vlastně často. Už jsem na dvou takovejch musel flashnou a přenastavit firmware. Ne každý obyčejný user si s tím může poradit. Edimax je podle mě podstatně stabilnější neš ovis s originálním fw.
c) i když ten spoj nebude zrovna extra, na internet to bohatě stačí....
d) možná je to jen 50m

ad a) jaká je anténa naproti?? druhý edimax s 24dB anténou? Nedivil bych se. Řada zdejších prodejců a providerů to lidem cpe :? Pak se dozvím, že svými "odbornými" komentáři shazují doma vyrobené panelové antény - ty jejich za 700Kč jsou přece mnohem lepší jak ty, co si doma vyrobím za 100Kč. Nemluvím ani o plechovkách nebo trychtýřovkách, ty ani nemůžou přenýst přes jazyk :-D
ad b) mám jich v provozu cca 6 s několika klienty za každým z nich - zcela bez potíží. Sám jsem nastavoval cca 10-15 dalších, kde jsou připojení 1-2 klienti a jen u 2ks jsem se setkal s tím, že uživatel tvrdil, že se do něj nedostane - mě to šlo. Jen na jeden z nich jsem použil sériový kabel. Znám několik dalších lidí, kterým jich prošlo rukama snad 50ks a zkušenosti mají procentuelně ještě lepší. Originální FW 1.02g . Nekouše se
ad c) nesouhlasím a protestuji - ty budeš mít spoj s velkými ztrátami a kvůli tobě bude AP opakovat nepřijaté packety ´= zpomalí to celkově provoz všech :?
ad d) pokud je 50m, tak je nutně pod AP - je ve stínu antény a výkonnější anténa bude nezbytností.

P.S. Správci mají právo odmítnout připojení, které nesplňuje požadované vlastnosti a bylo by spíše na újmu všem.
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Další

Zpět na Otázky a odpovědi - NEAKTUALNI-UZAMČENO !!