připojení do "habu"

x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
x
Pravidla fóra
x
x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
Mnoho informací naleznete na webu http://www.pvfree.net
x
x

připojení do "habu"

Příspěvekod jurena » 07 črc 2005 (čtv), 11:25

Zdarvím všechny,mám malej dotaz.mám doma 2pc a notebook.Dřív jsem byl připojenej přes adsl který šlo přímo do habu a z toho do ostatních pc.nepotřeboval jsem mít zaplý pc jako server.šlo by se takto připojit i u vás? :roll:
jurena

Re: připojení do "habu"

Příspěvekod ka-spel » 07 črc 2005 (čtv), 11:34

jurena píše:Zdarvím všechny,mám malej dotaz.mám doma 2pc a notebook.Dřív jsem byl připojenej přes adsl který šlo přímo do habu a z toho do ostatních pc.nepotřeboval jsem mít zaplý pc jako server.šlo by se takto připojit i u vás? :roll:

To umožňuje každý wifi router. Např. Asus WL500 má možnost připojit nezávisle až 4 PC. Levnější Ovislink WL-1120AP umožní připojit až 2 PC. Pokud je potřeba připojit současně víc PC, tak to chce k tomu dokoupit za pár stovek switch.
ka-spel
Grafoman
Grafoman

Příspěvekod neighbour » 07 črc 2005 (čtv), 16:51

ja to mam doma pres ovislink wl-1120ap do hubu a z toho nezavisle do 2 pc a notebooku... vse funguje dobre...
neighbour

Re: připojení do "habu"

Příspěvekod catman » 07 črc 2005 (čtv), 18:48

jurena píše:Zdarvím všechny,mám malej dotaz.mám doma 2pc a notebook.Dřív jsem byl připojenej přes adsl který šlo přímo do habu a z toho do ostatních pc.nepotřeboval jsem mít zaplý pc jako server.šlo by se takto připojit i u vás? :roll:

Datový rozbočovač ( psáno HUB ) rozbočuje signál do více míst. Inteligentnější formou je přepínač ( SWITCH ), který rozbočuje signál, ale zároveň si pamatuje, kdo je kam připojen a data určená určitému stroji posílá jen tomuto stroji na příslušné zásuvce ( HUB data šíří do všech zásuvek ) a tím méně zatěžuje síť.

Jestliže používáš externí zařízení ( ovislink 1120,. Dlink900 atd), tvůj problém - dotaz - má dvě řešení:
:arrow: můžeš na výstup tohoto zařízení připohjit switch a do něj zapojíš příslušné stroje, správce požádáš o přidělení další IP adresy.

:arrow: na výstup zařízení připojíš router - krabička s jedním vstupem a zpravidla 4 výstupy, kdy na vstupní zdířce je nastavena IP adresa přidělená správcem a na vnitřních zdířkách jsou napojeny tvoje stroje. V tomto případě se stroje dělí o rychlost připojení , ale zase nejsou vidět zvenčí - je to vlastně taková jednoduchá vlastní ochrana překladem adres.
O použití routeru je psáno více na http://cbprostejov.catman.info .
catman
Správce sítě PVfree.net
Správce sítě PVfree.net

Zpět na Otázky a odpovědi - NEAKTUALNI-UZAMČENO !!