Anténa od kabelovky

x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
x
Pravidla fóra
x
x
FAQ - Často kladené otázky a odpovědi - forum je zamčeno pro neaktuálnost informací.
dotazy posílejte na spravci@... nebo rada@... ....@pvfree.net
Mnoho informací naleznete na webu http://www.pvfree.net
x
x

Anténa od kabelovky

Příspěvekod janzap » 03 črc 2005 (ned), 16:46

Může mi někdo poradit jak mám natočit síto a bubínek?
Na bubínku jsou značky V-vertikal a H-horizontal
Jak polohovat síto a jak polohovat bubínek?
Předělal jsem anténu podle návodu a chtěl bych ji vyzkoušet.
Chtěl bych se připojit na ITALSKOU.
janzap

Příspěvekod radekpv » 04 črc 2005 (pon), 8:11

Pokud bude síto natočeno horizontálně = příčky vododrovně, pak šipka u písmene H na ozařovači (bubínku) musí směrovat nahoru. Pokud takto setavíte anténu, pak je to OK a pak už se otáčí anténou jako celkem - při otočení celé antény o 90° nastavíte vertikální polarizaci (= příčky jdou svisle a šipka u písmene V směřuje nahoru)
radekpv

Anténa od kabelovky

Příspěvekod janzap » 04 črc 2005 (pon), 15:24

Díky.
Už mi to funkuje ale měl jsem u toho kabel RG58 asi 13 metrů,tak to nebylo nic moc.Linka 40% a signál 30%.
Pokud ji nevyužiji,věnuji ji na PVfree.
Mimo to mám nataženou ještě jednu.Doufám že se mi to podaří.
janzap

Re: Anténa od kabelovky

Příspěvekod Karlos » 04 črc 2005 (pon), 15:27

janzap píše:Díky.
měl jsem u toho kabel RG58 asi 13 metrů,tak to nebylo nic moc.Linka 40% a signál 30%.

Tak to mas skoro 13 db dolu,sikula. :shock: :shock:
Karlos
Člen skupiny správců sítě
Člen skupiny správců sítě

Anténa od kabelovky

Příspěvekod janzap » 08 črc 2005 (pát), 10:07

Ještě jednou bych se chtěl informovat na tu anténu.
Jak daleko má být ozařovač od síta?To jsem nikde v návodech nenašel.
janzap

Příspěvekod radekpv » 08 črc 2005 (pát), 10:14

musí být tam kde byl - musí být umístěn v ohnisku paraboly
radekpv

Příspěvekod moogr » 12 črc 2005 (úte), 12:42

Tam, kde byl. Já jsem si upravoval anténu podle strány www.strizkov.wz.cz (úprava vrtáku) a tam je prodloužení závitové tyče. Takže to byla chyba?
moogr

Příspěvekod lyon667 » 12 črc 2005 (úte), 12:48

moogr píše:Takže to byla chyba?

Pozor, ono zalezi na pouziti. Vlada upravoval samotny vrtak, bez reflektoru, takze tam je prizpusobeni impedance na miste. Pri posunuti ozarovace s pouzitim sita ovsem dojde k "rozostreni" anteny mimo ohnisko, takze v tomto pripade posouvat nelze.
lyon667
Emeritní správce
Emeritní správce

Příspěvekod moogr » 12 črc 2005 (úte), 12:56

Já takovým věcem ještě bohužel málo rozumím. Takže vůbec nevím, jak se vlastně signál chová atd. Takže jsem docílil nižšího zisku, než jak by tomu bylo původně, je to tak? A ta vnitřní úprava je správně (v bubínku), když mám síto?
moogr

Příspěvekod radekpv » 12 črc 2005 (úte), 13:03

úprava ozařovače je jedna věc, umístění druhá - není potřeba to míchat dohromady.
Ozařovač se upraví stejně - ať se pak použije v parabole nebo ve vrtáku.
Buďto se umístí do ohniska paraboly, nebo se k němu přišroubuje vrták.
Co se vrtáku týká - impedanční přizpůsobení/prodloužení jsem nedělal. "Zdůvodnil" jsem si to tím, že stejně používám 75 Ohmový kabel a ne 50 ohmový. Funguje "dobře", přesnější měření jsem nedělal.
radekpv

Příspěvekod moogr » 12 črc 2005 (úte), 13:23

No já mám parabolu, takovou tu oválnou, myslel jsem, že vrták je to, co je připojeno k parabole, proto jsem to upravil podle toho návodu. No pak by mě zajímalo, jaká byla původní délka té závitové tyči. Bojoval jsem usilovně o odšroubování tyče a poničil jsem původní kousek, takže jsem originál asi vyhodil (nemůžu ho najít). Dá se tedy někde zjistit, jaká byla původní vzdálenost mezi plastovým kotoučem a prvním direktorem? Jestli jsem to tedy správně pochopil a mám to dělat tak...
moogr

Příspěvekod moogr » 12 črc 2005 (úte), 13:43

Já se omlouvám, ale vážně toho ještě moc nevím v tomhle okruhu. Potřeboval bych několikahodinovou přednášku :lol: . Snažím se vylepšit anténu, co se dá. Tak to vypadá, že ji mám už od začátku špatně. Od té doby, co se mi v seznamu nalezených sítí motá PUPIK_PV a PAVLIK, klesl mi signál z 28 na 18, 15 a neustále se mi síť odpojuje a připojuje. Tak se snažím přijít na to, jestli mám v pořádku anténu a jestli by se nedalo něco vylepšit... Proto jsem se obrátil sem.
moogr

Příspěvekod radekpv » 12 črc 2005 (úte), 14:22

co ti poradit - nic nevylepšuj, vrat se do původního stavu, pouze uprav ozařovač (ale to už asi máš). Najdi si stejně velkou anténu jakou máš a změř si vzdálenost ozařovače od síta. ozařovač může být na libovolné tyčce (vodivě spojené se sítem) - nemusí tam mít ty "talířky".
radekpv

Příspěvekod Návštěvník » 12 črc 2005 (úte), 14:28

Díky, že jsi se ozval, už jsem myslel, že na to zůstanu sám. Teď se dívám, že je původní vzhled nahoře na obrázku na té stránce. Já jsem vůl. Takže to bylo původně nadoraz. Ty dva talířky tam můžou být, nebo tam něco omezují? Že bych jen uřezal kousek závitové tyče, abych to spojil, jak to bylo původně a dál na to nešahal...
Návštěvník

Příspěvekod moogr » 12 črc 2005 (úte), 14:33

Omlouvám se, já se nepřihlásil, hledal jsem návody a pak proběhával fórum bez přihlášení.
moogr

Další

Zpět na Otázky a odpovědi - NEAKTUALNI-UZAMČENO !!